Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy az átlagos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy az átlagos csajok túlnyomó többsége csak diplomás vagy leendő diplomás pasival hajlandó együtt élni ill. ismerkedni?

Figyelt kérdés
Elég gyakran szoktam ismerőseim/csoporttársaim és az ő ismerőseik facebook adatlapját böngészni és feltűnt, hogy a minimum átlagos külsejű csajok (szóval a szürke átlag, de azért kicsit vonzó is egyben) mindegyike diplomás vagy egyetemista és a pasija is ugyanúgy felsőfokú képesítéssel rendelkezik vagy folyamatban van a diplomája. Nem tudom, hogy ez valami kasztosodás itt Magyarországon, hogy a diplomás nők szóba sem állnak nem diplomás pasikkal, de pl. No.-ban - ahol bátyám dolgozik - rengeteg jól kereső melósnak (olajos, magasépítő, CNC-s) nagyon csinos barátnője van, akik között szép számmal vannak diplomások is. Bátyám (CNC programozó) konkrétan egy Bochum-i közgázos csajjal ismerkedett meg anno és azóta is együtt vannak immáron 2,5 éve és sosem volt probléma, hogy a csaj jóval iskolázottabb, mert testvérem egy nagyon jó ember és mindenben számíthat rá a nő, most már mint a feleségeként. Itthon meg rengetegszer hallottam már idősektől, csajoktól, szülőktől olyan reakciókat, amikor egy melós pasival járt együtt a lány, hogy "Te jó ég, hogy bírt összejönni egy fizikai munkással? Nekem tuti csak diplomás pasi jöhet szóba" meg "Nem fognak tudni jövőt tervezni, mert nem lesz pénzük lakásra, miből fogják tudni felnevelni a kicsiket (utóbbit jellemzően vén sz****tól szoktam hallani)". Ilyenkor kinyílik a bicska a zsebemben és legszívesebben jól kiverném a balhét, de inkább nem teszem, mert semmi értelme nem lenne. Miért élnek ilyen begyepesedett, felszínes emberek ebben az országban? Miért kell kasztrendszert csinálni ebből a társadalomból olyan íratlan dogmák felállításával, hogy diplomás csak diplomással, csaj csak 180 feletti pasival és legyen saját lakás/saját autó stb. Jajj, mert a spórolás az olyan ciki és inkább vegyünk fel azonnal hitelt lakásra (tök mindegy, hogy fél év múlva el kell költözni az ország másik felébe), mert a Petráék is építettek egy 4 szobásat a város szélén, meg nehogy már Ford Fiesta, hanem BMW, mert milyen már, hogy a kedvesemnek nincs egy menő kocsija. Na az ilyen példákat napestig lehetne sorolni, igaz annyira nem is tartozik a kérdésemhez, csak kitértem rá, bocs hogy elkalandoztam. Szóval nektek mi a véleményetek erről az egész dologról?

2016. okt. 31. 19:02
1 2 3
 21/28 zgyzgy ***** válasza:
37%

18-as

Van diplomám, kettő is, és nem büfészakos.

De ettől még igaz az, hogy manapság minden parasztnak lehet valamilyen diplomája.

Viszont úgy látom, egyet értünk abban, hogy a diplomaalapú párkeresés hülyeség.

2016. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha valóban van 2 nem büfészakos diplomád akkor nem kéne olyan bárgyúságokat állítani miszerint minden parasztnak lehet diplomája :) Mert egy komolyabb szakon a társaság seperc alatt megfeleződik....úgy hogy minden parasztnak lehet VALAMILYEN diplomája az már más...

Amúgy papír alapján tényleg hülyeség párt keresni. Érdeklődés alapján viszont nem. Ez meg néha a munkakörtől, sulitól függ.

2016. nov. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Nekem inkább az számít, hogy szellemileg egy szinten legyünk, hasonló legyen az érdeklődési körünk, tájékozott, művelt, intelligens legyen a férfi. Ezt könnyen ki lehet szűrni személyes ismerkedésnél. Párom is úgy volt jó ideig, hogy nem lesz diplomás (elkezdett egyetemet, de egy mumus tárgyon, ami elég nehéz volt, többször is bukott)... engem ez nem zavart.

De pl. társkeresőn tuti, hogy beállítanám szűrőnek azt, hogy diplomás, ha épp párt keresnék, mert ha tetszik, ha nem, a diplomások között jobb arányban vannak a tájékozott, tanult emberek, és a nem diplomásak között meg jobb arányban vannak a tanulatlan faragatlan prolik. Ezzel jó pár "gyári munkás vagyok, szabadidőmben nézem a focit meg a Való Világot, színházat kívülről sem láttam életemben, szépirodalmat pedig még suliban sem olvastam" jellegű embert ki lehet szűrni.

2017. máj. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

#23: "Ezzel jó pár "gyári munkás vagyok, szabadidőmben nézem a focit meg a Való Világot, színházat kívülről sem láttam életemben, szépirodalmat pedig még suliban sem olvastam" jellegű embert ki lehet szűrni."


Ezzel a kijelentéssel megint a diplomás=okos/intellektuális/művelt sztereotípiának adsz igazat. Nézd! Én korábban mérnökképzésen tanultam (most váltottam szakot, mert elegem lett belőle) és elárulom neked, hogy az informatikai pályán (a vagyonomat rátenném) sokkal több az agyban beszűkült, igénytelen, már-már autista jellemvonásokat magán hordozó műveletlen egyén, mint egy valamire való OKJ-s képzésen (könyvelő, CNC-s stb.). Saját magam tapasztaltam, hogy az informatikusok jelentős része, teljesen beszűkült gondolkodásmóddal rendelkezik, akik az anime/pc játék/agybutító film szentháromságnak a rabja. És ők is diplomások lesznek, amely számodra elegendő szűrő a társkeresésben. Egy olyan emberrel - dacára, hogy egyetemet végzett - hogy akarsz majd szépirodalomról, színdarabról vagy bármi más intellektuális dologról beszélgetni. Az a baj, hogy te is feketén-fehéren látod a világot és ezekbe bele sem gondolsz. Ja és rengeteg informatikus - halkan megjegyzem - néz focit, olvas bulvárt és úgy szívja a cigifüstöt a cég parkolójában kajaszünetben, mint egy utolsó senkiházi gyári melós. Na kíváncsi vagyok, hogy a kommentem után te erről hogyan vélekedsz.

2017. máj. 16. 14:26
 25/28 anonim ***** válasza:
Rosszul látod a dolgokat. Olyan, mintha azt mondanád, a diplomás hapsiknak több nő jut, vagy ilyesmi. A diplomás hapsik egy jó része (köztük magam is) nehezen vagy egyáltalán nem talál barátnőt. Nincs köze végzettséghez a párkapcsolati dolgoknak.
2018. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
#25: A női ismerőseim egy része nyugodt szívvel kimondja, hogy csak diplomás férfival hajlandók komoly kapcsolatra tervezni. Velük mi van?
2018. ápr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
26: Fogalmam sincs, talán őket kérdezd mi a véleményük erről. Szerintem ez nőtől is függ. Az én ismerettségi körömben a nőknél a kamionsofőr és rendőr a "kapós" hapsi. Mérnökként én pedig szingli vagyok..... //#25 -ös vagyok
2018. ápr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
#27: Akkor mégiscsak látod a saját környezetedben is, hogy van köze a dolgoknak a végzettséghez! :D
2018. ápr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!