Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ti elgondolkoztatok már ezen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elgondolkoztatok már ezen a groteszk dolgok? (szép vs. Ronda pasik)

Figyelt kérdés
Néha eszembe jut, hogy számtalan jóképű/álomtestű híresség (vagy akár csak hétköznapi civil pasi) annak ellenére vonzódik a saját neméhez, hogy a legszebb csajoknál is óriási esélye lenne, mindeközben meg vannak a hozzám hasonló kevésbé előnyös külsejű átlag alatti srácok, akik a fél veséjüket odaadnák, hogy akár csak egy átlagos lány is vonzalmat érezne irántuk és erre a pasik részéről is a feltétlen odaadás/szerelem lenne a válasz, megbecsülnék őket és kitartanának mellettük. De nem muszáj a homoszexuálisok szempontjából vizsgálni a jelenséget. Elég csak azt felhozni példának, hogy sok, jó adottságokkal rendelkező pasi, hogy töri darabokra a csajok szívét, félredobja őket, megcsalja (sokszor a kimondottan szépeket is), nem érez bűntudatot, ezzel szemben nekem a megcsalásnak a gondolata sem jutna eszembe, ha lenne egy átlagosan vonzó barátnőm, akit szenvedélyesen tudnék szeretni. Egy átlagos vagy afeletti férfi miért nem képes kitartani a barátnője mellett és miért vágyik jobbra és szebbre. Olyan jó lenne ezeket az embereket akár csak egy hétig belebujtatni, mondjuk az én bőrömbe és garantáltan megváltozna a gondolkodásmódjuk és ezt követően tuti kitartanának amellett az egy csaj mellett, mert tisztában lennének vele, hogy másnap milyen iszonyatosan nehéz a társkeresés (most szigorúan arra értem, amikor csak a pasi a ludas, persze ha a csaj kavarja a sz**t az megint egy másik történet).

2016. nov. 21. 15:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
77%

# 10 Ez nagyon tetszett! Főleg ez a rész "Szóval nem mindig igaz, hogy jó pasi = tahó, és átlagos/átlag alatti srác = jólelkű, kedves."

Én is úgy veszem észre, hogy sokaknál van ilyen önsajnáltató közgondolkodás. Nekem is volt ronda és nagyon tapló barátom. Nem rég meg olyan barátom(nem pasim, csak barát, de kavartunk is), aki ugyan ezzel jött a volt barátnője kapcsán, aki úgy látszott "dobta egy jobbért". Miközben a storyjából lejött, hogy ő is tapló és önző volt, csak nem szívesen veszi észre. Nem látom annyira romantikusnak az olyan helyzeteket, amikor azért hajtasz valakire, mert nincs más, miközben simán kialakulhat olyan helyzet, hogy ha kerülne más, te sem a réginél nyomulnál.


Láttam egy illusztrációt a kedves-ronda pasi és szép-bunkó sztereotípiáról, amiben a bunkók pasikat cápaként, a kedveseket kishalakként ábrázolják, egy frappáns hozzászólással, miszerint:"mind a két típus s*#ggfej, csak az egyik lúzer is.":D

2016. nov. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Le kéne szállni a földre, és nem egyoldalúnak, meg részrehajlónak lenni.

Pl. semmi abszurd nincs abban, hogyha egyszer nem vonzódom valakihez, akkor hajthat bármennyire rám, annak miértelme? Miért kéne értékeljem? Persze ez is egyénenként felfogás kérdése.

(Képzeld el, hogy egy piacon valaki ráakar beszélni arra, hogy vedd meg a biciklijét, olyan olcsón adja, sőt szinte ingyen, de vedd meg légyszii, és zaklatóan győzköd félóráig. Ha egyszer nem tetszik neked a bicikli, akkor mire megy vele? Ilyenkor az árus nem arra kíváncsi, hogy mi tetszik neked, és te mit szeretnél igazán, hanem csak az érdekli, hogy hamar-gyorsan eladja a portékáját.)


"Olyan jó lenne ezeket az embereket akár csak egy hétig belebujtatni, mondjuk az én bőrömbe és garantáltan megváltozna a gondolkodásmódjuk és ezt követően tuti kitartanának amellett az egy csaj mellett, mert tisztában lennének vele, hogy másnap milyen iszonyatosan nehéz a társkeresés"


A te bőröd az a te bőröd, az ő bőrük az az övéjük. Meg az hogy "iszonyatosan nehéz a társkeresés" nagyon nevetséges, mert csak szempont kérdése, lehet hogy csak neked nehéz, és a te problémád. -Mindenki a saját problémájával foglalkozik-, erről hallottál?

Te is a magad módján a magad elvárásaiddal keresel kapcsolatot.

Te panaszkodsz arra, ha visszautasítanak, de erre ugyanúgy egy lány is panaszkodhat úgy, hogy közben nem teregeti másokra. Van olyan lány, aki ilyenkor eldönti, hogy olyannal van inkább, akin úgy érzi, hogy "bármikor kisírhatja a vállát mellette". De az említett "Ronda pasik" ne viselkedjenek már úgy, mintha a sikeres párkapcsolat csakis az ő problémájuk lenne.

A kérdésben meg azt írtad, hogy "csak egy átlagos lány"(ez meg úgy hangzott, hogy a szép lányokhoz képest "CSAK"), ebből kiindulva neked is vannak elvárásaid ahhoz képest, hogy rondának tartod magad. Lehet, hogy (a képleted szerint) irántad is epekedne egy másik ronda lány, de te is csak olyanokat becsülsz meg akik hánynak tőled?

Ez az egész általánosítás, nem vágyik mindenki szebbre-jobbra, akinek igen, rendszerint azok sz#pnak, akár átlagos/szép lévén.

De miközben másoknak ajánlod, te is ugyanúgy belebújhatnál "nálad rondábbak" bőrébe, és mire mennél vele?

Próbálkozni és tapasztalatot szerezni még lehet, inkább próbálkozzon egy ember, mintsem siránkozzon és előítéleteket gyártson a kapcsolatokról, legyen elkötelezett a próbálkozásra, - akár szép akár ronda -, szerintem ennyi az egész.

2016. nov. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!