Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiaknál nagyobb az esélye,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiaknál nagyobb az esélye, hogy egyszerűen egyedül marad, ha nem teszi azt amit "a társadalmi normák elvarnanak tole"?

Figyelt kérdés
Ez alatt pl. azt értem, hogy nem megy minden áron a nők után, szimplán pl. csak azért mert nincs annyira kiehezve, mint férfi társai, vagy egyszerűen csak más dolgokat fontosabbnak tart az életében. Úgy gondolom, egy nőnek ilyesmivel aligha akadnak nehézségei, nekik túl sok mindent nem kell tenniük, amint azt tapasztalom. Mindig lesz valaki, aki beprobalkozik náluk. Viszont egy átlagos srác, aki nem kifejezetten izgalmas, érdekes életet él, nem rámenős, nincs túl sok önbizalma, elég nagy hátrányban van, és reális esélye lehet, hogy akár szüzen hal meg... (nem feltétlenül magamról beszéltem, csak egy gondolat menet volt)
2016. nov. 29. 21:56
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Bébi, ha azt hiszed, hogy azt a nőt nem hagyja ott a férje, aki nem főz-mos-takarít, mint ahogy a társadalmi normák megkövetelik, akkor van számodra egy jó hírem....
2016. nov. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
17%

Férfiak mindig nagyobb eséllyel maradnak egyedül, mint a hasonló kategóriájú nők.

Páran itt írták a főzést, mosást és gyereket. A környezetemben 30 alatt alig érdekelnek ezek valamit. A fiatal srácok is megtanulnak főzni, mosni egyetem, külföldi munka vagy szimplán saját albérlet miatt. A legtöbb párnál már felezik a dolgokat. Gyereket is egyre kevesebben akarnak. Ennyit a férfiak által elvárt dolgokról.

Viszont ha egy srác nem határozott, lényegében alig kell valakinek.

A gyk-s nők miért szeretnek általuk elképzelt irreális klisékkel érvelni?

2016. nov. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem elképzeltük, hanem egész életünkben ezt nyomatták.
2016. nov. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
0%

#13: Dehogy nyomatták. Jellemzően akad 1-2 pasi, aki ezeket mondta, aztán rá lett húzva mindenkire. Élőben is hányszor, de hányszor meséltek nekem elvárásokról a nők... Amikor belementünk, kiderült, hogy 10 kapcsolatból 1 férfi akarta a dolgot, de azért könnyebb volt azt szajkózni, hogy minden férfi akarta.

De ha gondolod, nyugodtan írj ki egy kérdést, hogy hányan vannak úgy kapcsolatban, hogy nem tudnak főzni és mosni nőként. Vagy úgy, hogy nem akarnak gyereket. Rengetegen. Az én barátnőm sem tud mosni, főzni is csak pár alap dolgot. Ismerkedésnél eszünkbe sem jutottak ezek a témák.

2016. nov. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
76%

"Dehogy nyomatták."


De undorító vagy, hogy az én életemet jobban tudod, te senkiházi.


Minden rokon, keresztszülők, nagyszülők, nagynénik, barátnők állandóan azt nyomatják 12 éves korom óta, hogy nem lesz senkim, ha nem állok oda anyám mellé főzni tanulni. Mindig kiröhögtek, ha nem tudtam, hogy a tökömben kell nokedlit szaggatni.


De te, te címeres ökör, nyilván a baromi nagy elvárásoknak nem tudsz megfelelni. Van egy hírem: nem vagy elnyomva. Nincsenek feléd elvárások támasztva. Fehér, hetero férfi vagy, tied a világ.


Ha nem így van, akkor kevés vagy az élethez. Játszhatod az áldozatot, nálad jobb helyzetben senki nincs a világon. Így mondjuk elég szar lehet, ha senki vagy ekkora nagy előnnyel.

2016. nov. 30. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
36%

# 16/18 Időpont ma 03:57

Hiába erőlteted, még mindig irreális dologról beszélsz. Attól, hogy barmozol mellé meg hasonló primitív módon idegeskedsz és topogsz, még nem lesz reálisabb a dolog. Elbírom képzelni, hogy családlátogatásnál a mizu után a második mondat, hogy menj anyád mellé kaját csinálni. Ja, nem.

Ha komolyan azt hiszed, hogy azért nem kellesz a pasiknak, mert nem tudsz sütni és főzni, akkor komoly problémáid vannak.

Ja, hogy a fehér hetero srácokon nincs nyomás. Nézz körül picit a világban... Épp azon pörög az egész pszichológiai világ, hogy mi van a fiatal férfiakkal. Rengetegnél nincs apakép, nem kapnak pozitív megerősítést, fiatalon is elvárják tőlük a biztos anyagi hátteret, ha szociálisan lemaradnak, akkor bukták minimum a fél életük. Hahó, ideje felébredni a csipkerózsika álmodból, ahol rajtad vannak a nemlétező elvárások és körülnézni a valóságban is.

Amit a személyemről írtál, teljesen mellémentek. Velem szemben csak azok az elvárások érdekelnek, amit magammal szemben állítottam. Teljesen hidegen hagy, hogy ki és mit vár el tőlem. Áldozatot sem játszom, mert felesleges lenne. Miért ne lenne nálam jobb helyzetben egy csomó ember? :D Miért lennék senki? :D

2016. nov. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
44%
Valóban nyomatják a nőknek ezt a főzni tudós dumát, a férfiaknak meg azt, hogy meg tudjon javítani, szerelni valamit. Gyakorlatilag a környezetemben levő kapcsolatban levő nők alig tudnak főzni a férfiak meg alig tudnak megjavítani valamit, tudom, mert engem hívnak, hogy csináljam meg. Lehet, hogy a nőktől több mindent várnak el, de a házat, az autót, a nyaralást és egyebeket amikért a világgal kell szembe menni és kockázatuk van azt többnyire a férfiaktól várják, még ha napjainban a nők is segítenek néhol ezekbe. Bár ez a házasságokban van inkább így. Egy egyedülálló 30-körüli férfival nem nagyon foglalkoznak, ha ezekből nem tud mit felmutatni. Rengeteg helyen van, hogy a nőnek szinte nulla munkája volt, otthon főzőcskézett, takarított, gyereket terelgetett, meg néha oda tartotta a pin... és gondolt egyet, hogy neki nem jó, válik és vitte a fél házat meg az autót. Ez a kemény nem az, hogy tud-e valaki főzni.
2016. nov. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Huha, azért ne együk meg egymást.

Én amúgy pont úgy gondolom, válaszolva arra, hogy a fehér férfiaknak óriási előnye van-szerintem nem így van-én abszolút nem ezt érzékelem. sőt, néha (egyre tobbszor) úgy gondolom hogy a nőknek könnyebb, és már nem is csak párkapcsolati szempontból.

2016. nov. 30. 07:56
 19/33 anonim ***** válasza:
Hanem milyen szempontból, kérdező?
2016. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

a legelső dolog, ami most hirtelen eszembe jutott...

vegyünk egy férfit, átlagos, semmi extra.. tegyük fel, hogy csak egy erettsegije, vagy valami szakmája van (legrosszabb esetben meg ezek sem) mik a lehetőségei? kevés pénzért fog sokat dolgozni, ha akar sem tud családot fenntartani, ha egyáltalán megfelelne egy nőnek az, hogy hogyan keres. a másik lehetoseg: sokat tanul, jó végzettséget szerez, küzd azért, hogy minél jobb munkája legyen minél jobb fizetésért. ezt el is éri. adott minden a család alapitashoz, de ő lesz az, akire minden hárul anyagi szempontból. másik oldalon, adott egy nő, aki nem csúnya. elvégez valamilyen iskolát, akár nem is kell magas végzettség, ha nincs kedve hozzá, bőven lesz esélye rá, hogy családot alapitson valakivel, aki eltartja, illetve a gyerekeket is. (nem egy ilyen esettel talalkoztam) tehát ez így nem könnyebb? továbbá, valahogy ezt sokan nem szeretik észre venni (mondjuk ezzel nem lehet mit tenni), de társadalmilag is nagyobb értéknek számítasz, ha nő vagy. ezt te nem tapasztalod semmilyen formában? ebbe már nem sok kedvem van bele menni és tovább boncolgatni, de végül is ezek ellen nem is lehet/kell tenni semmit, mert biológiai okai vannak... de végül is a lényege az egésznek az, hogy én azért mert egy fehér férfi vagyok, nem jutottam semmi felé elonyokhoz, legfeljebb szerencsém volt, vagy megdolgoztam dolgokért. nem tudom mit értettél pontosan az alatt, hogy a férfiaknak előnye van. ez igaz lehetett mondjuk a múlt évszázadban, manapság szerintem abszolút szó nincs ilyesmiről. egy jogos érvet biztosan fel tudnál hozni, mégpedig azt, hogy a férfiak itt Mo-n többet keresnek, amit én sem támogatok.

2016. nov. 30. 12:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!