Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiaknál nagyobb az esélye,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiaknál nagyobb az esélye, hogy egyszerűen egyedül marad, ha nem teszi azt amit "a társadalmi normák elvarnanak tole"?

Figyelt kérdés
Ez alatt pl. azt értem, hogy nem megy minden áron a nők után, szimplán pl. csak azért mert nincs annyira kiehezve, mint férfi társai, vagy egyszerűen csak más dolgokat fontosabbnak tart az életében. Úgy gondolom, egy nőnek ilyesmivel aligha akadnak nehézségei, nekik túl sok mindent nem kell tenniük, amint azt tapasztalom. Mindig lesz valaki, aki beprobalkozik náluk. Viszont egy átlagos srác, aki nem kifejezetten izgalmas, érdekes életet él, nem rámenős, nincs túl sok önbizalma, elég nagy hátrányban van, és reális esélye lehet, hogy akár szüzen hal meg... (nem feltétlenül magamról beszéltem, csak egy gondolat menet volt)
2016. nov. 29. 21:56
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Egyrészt az, ha egy nő eltartatja magát, még mindig párkapcsolati téma.

Másrészt, Magyarországon átlagfizetésből 2 kell, hogy egy pár, vagy főleg egy család megéljen. EGYETLEN olyan családot se ismerek, ahol a nő abszolút nem dolgozik. A legközelebb ehhez a párom szülei állnak, náluk a férj közös vállalkozást csinál a tesójával, amiből pár éve jól élnek, a feleség az utóbbi 2-3 évben nem "dolgozik" rendszeresen, de mivel van műkörmös végzettsége van, tud vállalni neki tetsző számú ügyfelet, igy neki is van bevétele. Bónuszban napi szinten segit a férje munkájában. Plusz mint irtam, ez csak az utóbbi pár évben van igy, előtte ő is keményen melózott, és meló mellett rakott le szakmát. Nem a pénz miatt ment hozzá a férjéhez, mikor az első gyerekük született, még egy akkorka házban laktak, mint most a nappalijuk, és mindketten elég tré munkát végeztek. Nagyon keményen megdolgozott érte a nő is, hogy most ott tartsanak, ahol...

Vannak viszont pasik, akik tényleg jóval átlag fölött keresnek, simán el tudnak tartani két felnőttet, vagy akár még gyerekeket is majd. Gondolkozz. Szerinted egy ilyen pasinak elég lesz, ha a nő "nem ronda"? Még ha szép és fullos, akkor is félhet élete végéig, hogy a pasi lecseréli, mert sok fiatal, feszes testű 20 év körüli lány nem vetne meg ilyen lehetőséget. Hogy aztán őket is lecserélje 4-5 éven belül. De mindenképp top nőnek kell hozzá lenni. Minek állna le olyannal a pasi, aki "nem ronda"? :D Ha már érzelem nincs, legalább lehessen rá jól felizgulni, meg lehessen vele megjelenni itt-ott.


Ha viszont a nő mégis dolgozna, akkor nehezebb helyzetben van. A munkáltató szivesebben választ férfit egy adott pozicióra, hisz a férfi nem fog elmenni szülni, nem fog otthon maradni a gyerekkel ha az beteg, nem fog a gyerek programjai miatt hiányozni, nem fog túlóra nélkül hazamenni mert kell menni a ygerekért az oviba/suliba, stb.


Hogy érted, hogy nagyobb érték a nő társadalmilag? Annyiban érzékelem, hogy nem fenyeget a sorkatonaság nőként, de ez idehaza a férfiakat se. Ennek viszont egyszerű biológiai oka van, hogy átlag országokban a nőket nem viszik háborúba: a férfiak nem tudnak szülni, ha esetleg elfogyna az ország népessége.

Más előnyt nem tapasztalok, te mire gondoltál?

2016. nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Én több családot is ismerek ahol a nő alig vagy egyáltalán nem dolgozik évtizedek óta. Ha dolgozott is körülbelül a telefonszámláját meg egy pár új ruháját kifutotta esetle néha ő vásárolt be. És nem cicababákról van szó. Normális értékrendű átlagos kinézetű vagy valamivel szebb nőkről.

Nőkkel való kivételezésnek tartom, hogy például jóval olcsóbban tudnak vásárolni ruhákat. Szerintem akkor is nyernének, ha az lenne a feladat, hogy férfi vagy nő tud a legolcsóbban felöltözni és akkor is nyernének ha minőségre kellene vásárolni. Nem beszélve arról, hogy rajtuk a ruhák is tovább bírják mint egy átlag férfin. Egy férfin nagyobb kihívásoknak van kitéve egy ruhadarab mint egy nőn aki maximum leeszi.

2016. nov. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Annak mint írtam, "biológiai okai vannak". Úgy értettem, hogy egy no/lány mindig sokkal inkább körül van rajongva (fiúk, barátnők által, esetleg iskolában akár tanárok altal), míg egy férfi nem igazán. Nők részéről aztán végképp nem, ha csak nem vállalja be azt, hogy joparszor lekoptatjak mire elérhető valamit valakinél. illetve kevés azongora kiváltságos férfiak száma akiknek semmit nem kell tenniük hogy megkapjanak egy nőt. alapvetően egy nő sokkal több olyan impulzust kap, ami segít önbizalmat, egészséges "egot" felepiteni, amíg ezt egy férfinak általában önerőből kell megoldania. Gondolok itt arra, hogy a lányok egymástól, fiúktol is folyton kapják a bokokat az esetek nagy részében, fiúk esetében ez ritka (bár ők talán kevésbé igenyleik) de előbb utóbb ha valaki nem kap pozitív visszajelzést, elmegy a kedve dolgoktól. magamon tapasztaltam, illetve sok más férfi ismerosomon. de ez így elég tág, és nehezen megközelíthető, mert bár azt gondolom hogy nagy altalanossagban ez igaz, de nyilván nem mindenkire, és mindig akadnak kivételek.
2016. nov. 30. 14:58
 24/33 anonim ***** válasza:

"Nőkkel való kivételezésnek tartom, hogy például jóval olcsóbban tudnak vásárolni ruhákat. Szerintem akkor is nyernének, ha az lenne a feladat, hogy férfi vagy nő tud a legolcsóbban felöltözni és akkor is nyernének ha minőségre kellene vásárolni. Nem beszélve arról, hogy rajtuk a ruhák is tovább bírják mint egy átlag férfin. Egy férfin nagyobb kihívásoknak van kitéve egy ruhadarab mint egy nőn aki maximum leeszi."

??????????????

Mindenhol olcsóbban látok jó férfi cuccokat... mindig vágyakozva nézem a férfi ruhákat, sokkal minőségibbek. Barátomnak simán vannak 5-6 éves pulcsijai amik jók, nekem fél év után hordhatatlan az összes.

És miért lenne kevesebb bajuk a nőkön? :D Oké, ha azt nézed, hogy az én ruháim max porosak lesznek munkában (könyvtárban dolgozok), a barátom munkás ruhája meg tökig olajos (autoszerelő), akkor bologathatsz, hogy igaz amit mondtál, de pl szüleimnél meg apa irodai munkát végez, semmi kihivásnak nincs kitéve az öltözete, anya meg hobbiból kertészkedik, neki jobban ki vannak téve a ruhái a kosznak/elnyűvődésnek.

A nők meg többet kell, hogy fizessenek betétre/tamponra, mi is siránkozhatnánk, hogy a pasik nyernének, ha azt néznénk, kinek olcsóbb menstruálni :D


Kérdező nm tudom, én sose voltam agyontutujgatva, pedig esküszöm évekkel ezelőtt is lány voltam, de inkább csak a nonstop szidás ment, hogy műttessem már meg a mellem, gáz vagyok, különc vagyok, stb :D Most 22 évesen kezdek eljutni oda, hogy végre van 1-2 embernek jó szava is hozzám. Nem siránkozok csak monsom, azért nekünk se fenékig tejfel. Vannak helyek, ahol meg falhoz csapják a babát, ha az mer lánynak születni....

2016. nov. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Nos igen... oda nagyon kellene feminizmus, mert valóban embertelen és felháborító, ahogy a nőket elnyomják... én maximálisan amellett vagyok, hogy férfi és nő legyen egyenlő.

Lehet, hogy te nem, ezek szerint, de hidd el, rengetegszer tapasztaltam. Mindenesetre az, hogy "műttesd meg a melleid, gáz vagy" stb... hányinger...

2016. nov. 30. 16:58
 26/33 anonim ***** válasza:

Nekem nem mondtak soha semmit, amiből önbizalmat tudtam volna építeni, de nem is akarnám, hogy más véleményétől függjön az önbizalmam.


Gondolj bele, azt mondja valaki, de csinos vagy, de szép hosszú a hajad... aztán aggódsz, mert a csinosság elmúlik, a hajadhoz meg görcsösen ragaszkodsz. Rengeteg ilyen nő és férfi van, akinek a haj a nőiesség egy fokmérője.

2016. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

"Nos igen... oda nagyon kellene feminizmus, mert valóban embertelen és felháborító, ahogy a nőket elnyomják... én maximálisan amellett vagyok, hogy férfi és nő legyen egyenlő."

Én is az egyenlőség mellett vagyok, de a feministák csak a pozitívumokat akarják, a negatívumokat és a kötelezettségeket nem. :) Vajon aki fentebb említette (talán #2), hogy nála senki sem próbálkozott... nos, ő maga vajon hány illetőnél próbálkozott?

2016. nov. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

"Vajon aki fentebb említette (talán #2), hogy nála senki sem próbálkozott... nos, ő maga vajon hány illetőnél próbálkozott?"


Ez én lennék. Mivel még úgy áll a világ, hogy a férfiak nagyobb eséllyel kezdeményeznek, és életem 29 évében senki nem nézett rám, le tudom vonni a következtetést.


Engem nem látsz sírni, hogy miért a szép, csinos kell a pasiknak, mert ez van. Mindenkinek az kell, ami tetszik neki. Nem veszünk ronda bútorokat, nem eszünk kaját, ami nem ízlik, és nem vagyunk olyanokkal párkapcsolatban, akihez nem vonzódunk.

2016. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
56%
Megvolt a kötelező napi nőket hibáztató és feminista ellenes eszmecsere. Most már jobb hely lett a világ nektek köszönhetően. Véletlenül se gondolkozzatok el azon, hogy vajon ti miért nem vagytok vonzók a nők számára.
2016. nov. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

"Ez én lennék. Mivel még úgy áll a világ, hogy a férfiak nagyobb eséllyel kezdeményeznek, és életem 29 évében senki nem nézett rám, le tudom vonni a következtetést."


A világ olyan, amilyenné az emberek teszik. Ha valami nem tetszik, nem kötelező asszisztálni hozzá, sőt. Akár még tenni is lehet ellene.


"Engem nem látsz sírni, hogy miért a szép, csinos kell a pasiknak, mert ez van. Mindenkinek az kell, ami tetszik neki. Nem veszünk ronda bútorokat, nem eszünk kaját, ami nem ízlik, és nem vagyunk olyanokkal párkapcsolatban, akihez nem vonzódunk."


Bocs, de te itt összekeversz különböző dolgokat. Mert annak pl., hogy kaja ízlik-e, nincs sok köze a külsejéhez. A vonzalom pedig nem szükségszerűen a külsőn alapul és a jellemnek sincs sok köze a külsőhöz. Viszont amíg nem kezdenek el az emberek - tudatosan - elfordulni a külsőségektől, addig ez marad a tendencia. Ehhez képest inkább az ellenkezője folyik: mindenkit arra bíztatnak, hogy foglalkozzon még többet a külsőségekkel, a többség meg boldogan béget. Nem csoda, ha egyre nő a felszínesség, ha ennyien asszisztálnak hozzá. Szerintem pl. tökmindegy hogy egy bútor vagy egy ruha ronda-e valaki szerint vagy sem. Az csak egy tárgy.

2016. nov. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!