Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A 270. 000 fizetés jónak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 270. 000 fizetés jónak számít egy fiatal párnak egy vidéki kis városban?

Figyelt kérdés
2017. máj. 4. 22:08
1 2 3 4 5 6
 21/56 Carragher_x ***** válasza:
100%

Átlagosnak számít. Egyébként ebből is lehet félrerakni, de mondjuk sztem butaság ekkora keresetből lakásra gyűjteni, sokkal ésszerűbb a saját továbbképzésetekre gyúrni elsősorban.

Így átnézve a költségeiteket én nem egészen értem ez a kajálást részt. Menza 5000/HÓ? Ez vmi filléres munkahelyi szolgáltatás vagy mi? Ha igen, akkor gondolom ezzel tudjátok le a főétkezéseket. Ha ez így van, akkor csak kajára hogy költötök el még 60-at? Ha ez a 60 a komplett havi bevásárlásotok kajával, tisztálkodó-, takarítószerekkel (vagy benne van egyikőtök főétkezése is, mert csak egyikőtök menzás), akkor az amúgy okés.

A rezsitek teljesen átlagos.

Dohányzás 5000 az ilyen kocadohányzás, ergo még tök könnyen le tudnátok róla szokni. Tegyétek meg, teljesen értelmetlen tevékenység és kiadás!:)

Vidéki kisvárosba autó? Minek? Ha egy másik településen dolgozol, akkor mondjuk megértem, de ha városon belül, akkor a megoldás neve kerékpár, esetleg robogó. Az autóra ugyanis nem csak a benzint költitek, hanem súlyadót, biztosítást, karbantartást és még a pénzetek is áll benne, mi több, napról napra kevesebbet ér.


De amúgy bárhogy számolom, ha valóban akarnátok, akkor simán félre tudnátok tenni:

lakhatás: 80

közlekedés (nem autó): max 5

bevásárlás: 60

menza: 5

szórakozás, fodrász, gyógyszer, telefon...stb: 60


Még mindig marad 60ezer.:)


Egyébként ha ennyire kifolyik a pénz a kezetekből, akkor simán csak fordítani kéne a dolgon. Nem a maradékot kell félrerakni, hanem a megtakarításnak kell lennie az első "kiadásnak", amit rendeztek s a maradékból abszolváljátok a hónapot.

2017. máj. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
43%
190 átlag? Hol? Megyek oda.
2017. máj. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 A kérdező kommentje:
#21-es köszönöm a részletes választ. Iskolai menza támogatással 5000/hó csak nekem. Tanár vagyok. A 60.000-ben minden benne van, nagy bevásárlás, tehát az utolsó wc papírtól a mustárig minden. A cigi? Párom "űzi", nem tud ledzokni. :(
2017. máj. 4. 23:02
 24/56 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, amit írtál. Soha nem csináltuk így, de kipróbálom, hogy a spórolsra szánt összeget rakom el és a maradékból élünk.
2017. máj. 4. 23:04
 25/56 anonim ***** válasza:
81%

190 Komárom-Esztergom megyében elég sok helyen, mondjuk 1 akármilyen, de azért piacképes szakmával. Szakma nélkül is 140-150 akár egy gyárban is. Diplomával meg nem is akarom tudni én sem, vagy akár egy normálisabb szakmával.

Targoncásként pl. nagyon nehéz 170 nettó alatt kapnod.

Karbantartóként pl. nagyon nehéz 200 nettó alatt kapnod.

Technikusként meg nagyon nehéz 220-240 nettó alatt kapnod.

Mérnökként meg simán viszed a 400-500 nettókat még a legszarabb gyárban is.

2017. máj. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 A kérdező kommentje:

Utolsó ne szomoríts!

5 évet tanultam, Msc tanári diploma. Imádom, amit csinálok, de a fizetés ettől még nem lett több.

2017. máj. 4. 23:08
 27/56 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, unokatesóm felesége is tanár. Igaz ő most kb 38 éves, két diplomás középsulis tanár és bőven nettó kb 250 ezret keres egy kisvárosban.

Szóval lehet hova fejlesztened magad.

2017. máj. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha maszekolnál is?

Tehát korrepetálásként vállalnál külön órákat.

A tanár egyébként nagyon szép szakma, kár, hogy nem fizetik meg. :(


21/L

2017. máj. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
100%

De sajnos ez ilyen. Nem kis felelősséggel jár a munkám, mondjuk én nem tanultam érte 5 évet az tény, de sajnos azt látom, hogy mások bemennek dolgozni, aztán simán több pénzt keresnek, mint én, akit lentről és fentről is húznak.

Van olyan gyár, ahol egy operátor hazaviszi a 240-250 nettót, mondjuk annak a gyárnak van errefelé a legjobb híre.

Egy volt kollégám 2 diplomás tanárként dolgozott nálunk, mert itt megkapta anno a bruttó 250-et vezetőként. Most másodszor állt a tanári pályafutásra rá, szerencséjére beleszámít a 12 év munkája a tanári életpályába, és így 280 bruttóért dolgozik tanárként, és a 3 gyereke miatt ezt meg is kapja. De a pénz nem minden. Ha szereted csinálni, amit csinálsz, szerintem az mindennél többet ér. Én is elmehetnék ide vagy oda több pénzért, de jobban szeretem ezt. Ennek ellenére nekem is tervben van a diploma, de nem a pénz miatt elsősorban, hanem hogy olyat csináljak, amit tényleg szeretek, és legyen valamiben tényleges szakértelmem.

2017. máj. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 A kérdező kommentje:
#27-es! A 38 éves rokon valószínűleg nem pályakezdő. Én az vagyok, tehát az évekkel/portfólióval tudok előre haladni. #28-as köszönöm! Így van, szép szakma.
2017. máj. 4. 23:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!