Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Elvárom a kölcsönös tisztelete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvárom a kölcsönös tiszteletet, "hercegnő" lennék?

Figyelt kérdés

Teljesen természetes, hogy egy kapcsolatban már az ember egy idő után előszeretettel szivatja a másikat, fingik is előtte, miegymás -amit mondjuk ismerkedés idején nem biztos, hogy be merne játszani.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az ember ne adja önmagát, de úgy gondolom, vannak normák, amik a nőt nővé, a férfit meg férfivé teszik neveletlen bunkó helyett. Nem az első olyan esettel találkozom egy beszélgetés vagy randi során, mikor konkrétan hercegnőnek vagyok kikiáltva, vagy anyuék kis tüneményének, mert mondjuk szóvá merem tenni, hogy az illető jöjjön már mellettem és ne úgy magyarázzon hangosan kb. karnyújtásnyi távra, mintha nem ismerne, vagy teszem azt, komoly témáról van szó, amit eredetileg ő hozott fel és elpoénkodja/a szavamba vág, én meg vagy szóvá teszem (inkább tréfásan), hogy "hé, még nincs ám vége" vagy inkább elterelem a témát és olyanról beszélek, ami tipikus "small talk", ha már ennyire nem akar semmiben elmélyülni (vagy esetleg untatom), de akkor meg megsértődik, hogy miért nem mondom el, meg minek "sértődtem be". Vagy mondjuk szóvá teszem/látszik rajtam, mert pofákat vágok, mikor előveszi a mobilját és nekiáll írogatni valakinek (semmi elnézést és hasonlók, csak úgy megszokásból). Vagy ha mondjuk úgy érzem, hogy buta, olcsó nőként kezel (értem ezalatt, hogy már az első randin célozgat a szexre, meg hogy vajon én hogyan/mit szoktam csinálni és hasonlók) és nem veszem a poént és válaszolok ezen a szinten, hanem inkább tartom a keretet, ami nekem a tisztelet jele, pont, mint az, hogy meghallgatom, rá figyelek, és sorolhatnám.


És erre rendszerint megkapom, hogy hercegnő vagyok, meg olyan, aki "a f_szt is zsebkendővel fogja csak meg" és társai. Nem azt mondom, hogy nem lehet elengedni egy-egy keményebb poént az első randin, vagy mikor még csak beszélgetünk, vagy nem lehet "játszadozni", flörtölgetni, célozgatni, húzni a másik agyát, de szerintem ezt lehet anélkül is, hogy a másikat lealacsonyítanánk vagy tapintatlanok lennénk.


Vagy szerintetek is túlzás, hogy ilyesmit várok (pontosabban hogy ilyesmiért szólok finoman) és tényleg túlságosan "kényes" vagyok? :D Nem tudom, nekem valahogy egy ilyen viselkedés nem tartozik épp egy férfihez méltónak, de kinek mi.

20l


2017. máj. 28. 01:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
41%

Hopp. Az kimaradt, hogy másokat megváltoztatni nem áll hatalmában még egy hercegnőnek sem. Példát kell mutatni, rendíthetetlennek kell lenni és vagy az lesz a befutó, aki eleve olyan, mint te, vagy tisztelni fog a másik és energiát fektet abba komolyan, hogy hasonuljon hozzád, mert felnéz rád, mint nőre. Hirtelen ennyi jutott csak az eszembe, remélem segít.

30/f

2017. máj. 28. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Szépen tagolt, jól összeszedett írás. Nehéz elképzelnem, hogy valóban "csak" 20 éves vagy.


A leírás alapján nem hinném, hogy "kényes" lennél, vagy "hercegnő", csak jobban megválogatod, hogy kivel kezdesz. És eddig nem volt szerencséd. :)

2017. máj. 28. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
24%

"Elvárom a kölcsönös tiszteletet..."


Egy fenéket kölcsönöset. Téged tiszteljen az a szerencsétlen balfék, oszt jónapot - de te az égegyadta világon nem tisztelsz senkit.

Ülsz a kis karótnyeltségeddel, a fejedben a szabálykönyvvel és azt lesed, hogy mibe tudnál belekötni a másikban. Mert akkor te azonnal ugrasz és "szóvá teszel", netán még ki is oktatsz. Legenyhébb esetben is csak fintorogsz, meg "pofákat vágsz" (egy jólnevelt nő, aki pofákat vág? Azmiaz tisztelet? WTF???).


Oszt csodálkozozol, ha ott hagynak, mint eb a szaharát.

Nem a fickóknak kell protokollt tanulniuk, hanem neked kellene lazítanod, kiccsaj!

Akkor nem kellene hótt fölöslegesen eljátszanod rendszeresen a s_eggbeqrt, sértett hercegnőt!


Nno.

Hercegnő? Hahaha!

2017. máj. 28. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
84%
Utolso te melyik bunko randipartnere voltal? Amelyik a szavaba vagott, vagy amelyik mobilon irogatott, esetleg aki az elso randin megkerdezte, hogy szereti-e az analt, vagy gruppent? Osbunko vagy haver, nem a csajnak kene lazitani, hanem neked illemet tanulni.
2017. máj. 28. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
37%
Az az apróság ugye megvan, hogy ezeket a férfiakat nem a kalkuttai szentszűzanya választotta neked randira, hanem egyes egyedül Te picim, te gondoltad, hogy ilyen férfiakkal kell elmenned.
2017. máj. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem rendben vagy kérdező.
2017. máj. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen jogos, hogy tiszteletet vársz el, ha te is képes vagy mellőzni a telefonod a randi alatt, vagy nem vágsz a másik szavába. Az ilyen dolgokat én sem tolerálom, az udvariasság, kölcsönös tisztelet nekem is nagyon fontos.

Nálam csak annyi a különbség, hogy nem szoktam az ilyet szóvátenni, vagy vágni a fejeket hozzá, hanem szimplán rövidra zárom a randit("dolgom van") és nem beszélek többet az illetővel. Nem az anyukája vagy, hogy neked kelljen megnevelni, ha valaki már az első randin ilyen, az később sem lesz tisztelettudóbb. Esetleg, ha utána keres, de nem mutatsz érdeklődést, akkor elmondhatod neki, hogy neked ez meg ez nem tetszett, nálad fontos a tisztelet és benne ez úgy érzed, nincs meg. Persze lehet ezután jön a "hercegnőzés", de egy értékes lány viselkedjen is hercegnőként :)

21L

2017. máj. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Férfiként mondom, teljesen jogos amiket írsz. Sose értettem, hogy ismerkedéses fázisban minek beszélni a szexről, hiszen ha odakerültök, úgyis megtudjátok, hogy a másik mit szeret, míg ha nem akkor meg tök felesleges infók, hiszen úgysem fogtok szexelni. Ami engem még kiborít, és ezt sok lány megjátssza, ha első, vagy második randin ilyen "beszélgetés folytatásként" megkérdezik, hogy hány barátnőm volt. Ezt sem tudom értelmezni. Nem tök mindegy? :D Nyilván látszik valakin, a gesztusain, a viselkedésén, a beszédtémáján, hogy ő most hatalmas nőcsábász-e, vagy sem. Én nem vagyok az, mindig komoly kapcsolatot kerestem és nem tudom megérteni, hogy mi a jó ebben? Persze, majd ha összejöttünk, akkor egyszer biztos elmondom, hogy kivel volt dolgom, de addig pont annyira értelmetlen, mint a szexről. Amúgy azt nem értem, hogy sokan meglepődtek, hogy értelmes vagy. Egy húsz éves lány miért ne tudna tagoltan írni, és miért ne lehetne értelmes? :D
2017. máj. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Semmi probléma nincs azzal, ha elvárod, hogy ne vágjanak a szavadba vagy hogy ne a telefonnal pötyögjön a randipartnered, amikor együtt vagytok. Ezek az alapvető tiszteletadás részei.

De valamiért mégis mindig ugyanazokat a megjegyzéseket kapod visszajelzés gyanánt, ez nem lehet véletlen. A stílusoddal, a modoroddal lehet gond.

2017. máj. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 RoseTyler ***** válasza:
59%
Megmondom őszintén, hogy a tiszteletet illetően kb. igazad van, de a stílusoddal gondok vannak. Túlságosan magas lóról beszélsz, süt a mondataidból, hogy nem érzed egy szinten magad az átlagemberrel. Persze, hogy megkapod ezeket a beszólásokat! Sőt, simán lehet, hogy pont ezzel hozod ki a srácokból a tiszteletlen viselkedést.
2017. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!