Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Elvárom a kölcsönös tisztelete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvárom a kölcsönös tiszteletet, "hercegnő" lennék?

Figyelt kérdés

Teljesen természetes, hogy egy kapcsolatban már az ember egy idő után előszeretettel szivatja a másikat, fingik is előtte, miegymás -amit mondjuk ismerkedés idején nem biztos, hogy be merne játszani.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az ember ne adja önmagát, de úgy gondolom, vannak normák, amik a nőt nővé, a férfit meg férfivé teszik neveletlen bunkó helyett. Nem az első olyan esettel találkozom egy beszélgetés vagy randi során, mikor konkrétan hercegnőnek vagyok kikiáltva, vagy anyuék kis tüneményének, mert mondjuk szóvá merem tenni, hogy az illető jöjjön már mellettem és ne úgy magyarázzon hangosan kb. karnyújtásnyi távra, mintha nem ismerne, vagy teszem azt, komoly témáról van szó, amit eredetileg ő hozott fel és elpoénkodja/a szavamba vág, én meg vagy szóvá teszem (inkább tréfásan), hogy "hé, még nincs ám vége" vagy inkább elterelem a témát és olyanról beszélek, ami tipikus "small talk", ha már ennyire nem akar semmiben elmélyülni (vagy esetleg untatom), de akkor meg megsértődik, hogy miért nem mondom el, meg minek "sértődtem be". Vagy mondjuk szóvá teszem/látszik rajtam, mert pofákat vágok, mikor előveszi a mobilját és nekiáll írogatni valakinek (semmi elnézést és hasonlók, csak úgy megszokásból). Vagy ha mondjuk úgy érzem, hogy buta, olcsó nőként kezel (értem ezalatt, hogy már az első randin célozgat a szexre, meg hogy vajon én hogyan/mit szoktam csinálni és hasonlók) és nem veszem a poént és válaszolok ezen a szinten, hanem inkább tartom a keretet, ami nekem a tisztelet jele, pont, mint az, hogy meghallgatom, rá figyelek, és sorolhatnám.


És erre rendszerint megkapom, hogy hercegnő vagyok, meg olyan, aki "a f_szt is zsebkendővel fogja csak meg" és társai. Nem azt mondom, hogy nem lehet elengedni egy-egy keményebb poént az első randin, vagy mikor még csak beszélgetünk, vagy nem lehet "játszadozni", flörtölgetni, célozgatni, húzni a másik agyát, de szerintem ezt lehet anélkül is, hogy a másikat lealacsonyítanánk vagy tapintatlanok lennénk.


Vagy szerintetek is túlzás, hogy ilyesmit várok (pontosabban hogy ilyesmiért szólok finoman) és tényleg túlságosan "kényes" vagyok? :D Nem tudom, nekem valahogy egy ilyen viselkedés nem tartozik épp egy férfihez méltónak, de kinek mi.

20l


2017. máj. 28. 01:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
37%
#20 Ha az átlagemberek ilyen tiszteletlen prolik, akkor biztos is, hogy felettük áll.
2017. máj. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Nyugi később is jön még ez:)

Én is "komoly" vagyok, meg "szigorú". De inkább, minthogy valaki buta libaként kezeljen.

2017. máj. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
43%

Most elképzeltem, hogy nem vágok a szavába, nehogy prolinak tűnjek, miközben csacsogva készül lelépni egy kamion elé...:D

30/f

2017. máj. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Elég furcsának tartom a koromra rácsodálkozni.🙂 20 évesen az embert jobb esetben megtanítják helyesen írni, vagy viselkedni, vagy kap már valamilyen rálátást a dolgokra, szerintem ez nem akkora kunszt. Mindenesetre a korom valós.🙂 (Egyébként ez is furcsa, hogy ez extrának számít. Nálam például már csak összeszedetten írni is inkább alap, és nem mondom, hogy nincs köze a hercegnőzéshez annak, hogy kicsit mást tartok természetesnek, vagy máshoz szoktam. )


Nem kapom mindenkitől ezt, inkább úgy fogalmaznék, hogy ha kapok valami megjegyzést vagy valami nem stimmel a másik féllel, az általában ebből a problémából indul ki. És szerintem nem baj az, hogy voltak ilyen randik is, nyilván, ha az ember aktívabban keresgél, bele fog botlani furcsa dolgokba is. Csak nekem kissé érthetetlen, a "kapd be, hogy nem vagyok jó" hozzáállás. És természetesen nem csak elvárok, nekem fontos, hogy az illető jól érezze magát arra az időre, amíg velem randizik, mert alanyi jogon jár ez az embernek. Mármint az, hogy tiszteljék és ha miatta mennek oda, akkor érezze is, hogy miatta vannak ott. Hogy mennyire "vívom ki"ezt a viselkedést, arról nem tudok nyilatkozni, az biztos, hogy nem vagyok hajlandó a "ma ezt és ezt csináltam, szép időnk van, ugye?" szinten leragadni, még ha ezen a szinten működne is a beszélgetés. (Arról nem tehetek szerintem, ha valaki zavarba jön attól, hogy olyan témákat dobok be, amiken gondolkodni kell. És lehet, hogy ez beképzeltség, de mikor valaki pampog azon, hogy mit szeret a szakmájában és elröhögcsél azon, hogy semmit, akkor az például egy olyan dolog, amin én nem nevetnék, de még csak poént sem csinálnék a kérdésből.)


A beszélgetéseket rövidre szoktam zárni (mármint, ha írásban maradunk), de sajnos nem lehet mindent ott szűrni. Nagyon sokan rendesnek tűnnek írásban, személyesen meg teljesen eltolják ilyenekkel a dolgokat én meg nem vagyok az a "bocs, dolgom van" típus (de lehetséges, hogy igaza van az egyik válaszolónak és valóban ezt kellene). Megnevelni pedig tényleg nem nekem kellene az illetőt és nem is fogom tudni. Illetve nem is akarom. Egyszerűen csak azért szólok neki valószínűleg, mert feltételezem az előzmények alapján, hogy több van benne ilyeneknél, csak ahhoz olyan hozzáállás kellene. Ezek szerint talán mégsem. Mindenesetre nekem furcsa/furcsa volt, hogy az már hercegnő, akinek nem jó akármilyen modor. Lehetséges az is, hogy azért ez a reakció, mert annak ellenére, hogy várok egy szintet, nem szeretek "túl hivatalosan" csacsogni emberekkel és nem kizárt, hogy ezzel pont azt kommunikálom le, amit ők úgymond nyújtanak is felém. De ez már csak spekuláció, arra pont nem lenne jó érv, hogy valaki ezzel mentse fel magát a bunkósága alól, szerintem.


Köszönöm a válaszokat egyébként!:) Nem tudom, kinek volt lepontozófétise, mindenesetre az nem az én művem.😀

2017. máj. 28. 10:16
 25/30 RoseTyler ***** válasza:
83%

Kérdező, te az embert is látod a másikban, vagy csak a strict szabályrendszered szerint méred fel? A szubjektív benyomásom (szóval lehet, hogy tévedek) a szavaid alapján az, hogy kimért és távolságtartó vagy, nem mersz nyitni/megnyílni, azt nézed a másikban, hogy hol hibázik, mivel küldheted el. Persze, úgy sejtem, hogy mindezt nem szánt szándékkal és tudatosan teszed.

És igen, sok a bunkó paraszt, ezt jóváhagyom, de sokukról kiderül, hogy az csak a felszín és kellő motiváció hatására bizony képesek gyorsan változni.

Szerintem ideje lenne empatikusabban szemlélned az embereket és lehet, hogy érne jó pár pozitív csalódás. Sok jót ki lehet hozni belőlük, de ez a te hozzáállásodon is múlik.

2017. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Ó hallod hát te jó fura vagy.

Persze, vannak suttyó pasik, én is utálom, ha a telefonjukat nyomkodják, meg még pár olyan dolgot, amit leírtál. De az ilyen kifejezésmód, mint "mert alanyi jogon jár ez az embernek" - ilyeneket mondasz te randin is? Én az ügyfelekkel beszélek úgy, mint ahogy te a hozzászólásaidban. Legyél kicsit lazább!

2017. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Érdekes, kérdező.

Engem a párom titulált hercegnőnek számtalan veszekedésünk során, pedig én is a kölcsönös tiszteletet vártam.

Csak egy példa: bunkón, flegmán beszélt velem, amikor meg kedvtelen voltam másnak, és egy szavakban válaszoltam, közölte hogy bunkó vagyok és hercegnőnek hiszem magam.

Vagy amikor nem értek vele egyet, mert mondtam, hogy egy nővel nem beszélünk így ahogy ő.

Tetszik a felfogásod, ugyangy gondolkozom én is.

Vannak poénok, dolgok, amik abszolút beleférnek, de a "randin nyomkodom a facebookot és telefont", meg amikor nem érdekel mit mond a másik ezért belevágok a szavába-szerintem ritka nagy tapintatlanság.

2017. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Szerintem ne legyél lazább, te ilyen vagy és kész. Beállítottságtól függően valaki karót nyeltnek, valaki kifinomultnak lát, én utóbbinak látnak.


Aki szerint az átlag ember fölé helyezi magát az mi kivetnivalót talál ebben? Szerinte minden ember egy szinten van csak néhányan beképzeltek és egy kategóriával feljebb álmodják magukat? A szintek léteznek, valaki itt van, valaki ott van. A kérdezőhöz hasonló emberből kevés van, nem divat ma már így viselkedni, pedig volt idő, amikor egy művelt fiatal lánytól (kisasszonytól) ez volt a minimum. Nyugi kérdező, az ilyen lányoknak is terem babér, örülj, hogy még az elején ki tudod szűrni azt, aki nem hozzád való.

2017. máj. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem alapvetően minden ember egy szinten van, azaz pontosabban minden emberhez egyenlő módon közelítek, csak vannak, akik feljebb álmodják magukat mindenkinél már ismeretlenül. Erre mondják azt, hogy valaki fent hordja az orrát. Hogy a kérdező ezt teszi, azt nem tudom.
2017. máj. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
36%

Teljesen igazad van, nem vagy hercegno meg hasonlok csak elvarod azt a figyelmet es tiszteletet a masiktol amit te is megadsz nekik. Ezek komolytalan idetlen ferfiak, rosszakat valasztottal idaig, ugy latszik te sokkal ertelmesebb vagy naluk. Es akkor csodalkoznak a fiuk, hogy sok lany valaszt akar 10evvel idosebb ferfit is maga melle, talan mert azok mar komolyak es erettek valamennyire, amit ezektol a mai huszasoktol hiaba varsz. Tisztelet a kivetelnek!!!

21/L

2017. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!