Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ennyire rühellt és tabu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire rühellt és tabu téma a köztudatban a nemek aránya?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon rengeteget olvashat az ember a férfitöbbletről, ami Magyarországon a fiatalok körében nagymértékű, ráadásul rájön az a rengeteg külföldi turista, akik csakis kizárólag csajozás céljából utaznak ide. Ez itt nem tabu.

De amikor élőben vagy legalábbis a valós személyiségemmel állítok ilyet valakinek, akár társkeresőn is arra a kérdésre, hogy miért nincs barátnőm? És erre azt válaszolom, hogy többek között azért nincs, mert sokkal több a férfi, és kb. minden nő ismerősöm 1000 éve foglalt, hozzám hasonló 30 alatti szingli pasiból meg annyi van mint a tenger, akkor hülyének néznek. De nem csak a nők, amikor mondjuk sörözés közben említem meg ezt a "barátaimnak", akik azért nem születésemtől kezdve barátok, hanem csak úgy ismerem őket 1-2 éve, szintén hülyének néznek és befagy a levegő ettől a témától, mindenki rühelli, nem beszél róla, és nem szereti ha mások felhozzák ezt a témát. Pedig nagyon is valós probléma, itt is azért beszélnek róla olyan sokan, meg azért van ennyi elkeseredett "siránkozó" férfi itt is mert egyszerűen matematikailag sem jut nekik nő. Persze fikázni azt lehet őket, meg rájuk kenni, hogy az ő hibájuk, de sokszor ez nem igaz.

Miért kerülik ennyire az emberek ezt a témát?


2017. jún. 20. 21:03
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
89%

Azért néznek hülyének, mert hülyeséget állítasz tényként. A KSH oldalán számszerűleg, korcsoportokra bontva meg lehet nézni, hogy hány nő és férfi van, az eltérés minimális.


Abból adódik egy kis torzítás, amit az egyik válaszoló említett: egy 20-25 éves nőre nem csak a saját korcsoportja vevő, hanem 20-45 közötti férfiak simán.


De erre fogni azt, hogy nincs barátnőd. Hát gázos, már bocs. Nyilván nem ez az oka.

2017. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
81%

Nézd, ez olyan dolog, mint a Yeti meg az UFO-k meg a kemtrél. Vannak a való életben ilyen fogyatékosokból összeálló kis sejtek a társadalomban(meg az interneten is), akik egymást hergelve a hülyeséggel rögeszmévé fejlesztik azt, hogy márpedig a Yeti/UFO/kemtrél létezik, és az istennek se tudod őket meggyőzni az ellenkezőjéről.


Na pont ilyen paranoid szefós vagy te is, csak neked az a rögeszméd, hogy férfitöbblet van. Pedig nincs, vagy legalábbis elhanyagolható, minden TÉNYadat ezt mutatja, még csak nem is statisztika, ahol van azért konfidencia, meg reprezentatív minta, meg stb.

Nem, ez sziklaszilárd, összadáson alapuló TÉNY, egészen egyszerűen megszámolják.

És alig néhány százalék a férfitöbblet, és az is a csak fiatal generációkban.

De persze te továbbra is hinni fogsz a férfitöbblet-összeesküvésben, szóval feleslegesen tépem a számat..

2017. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
15%

Itt az a probléma, hogy egy 25 éves srác pont abból a korosztályból tudna válogatni amit mindenki szétrabol. Így a lehetőségei eléggé lecsökkennek, hogy találjon valakit.

Nem kifogás ez, hanem egy valós probléma ami simán állhat a sikertelenség hátterében.

2017. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Mert hétköznapi jelenség, hogy húszéves lányok negyvenéves faszikat keresnek komoly párkapcsolatra, ráadásul minden párkapcsolat örökké tart, tehát ha egy nő foglalt, az nagymamakoráig az is marad, és természetesen csak az országon belül találhatsz magadnak kizárólag azonos nemzetiségű nőt, véletlenül sem jönnek ide más országokból nők (és vándorol el innen egy csomó "vetélytárs" férfi, csökkentve az arányokat a nemek között) stb.
2017. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

Mert baromság amit itt összehordtál. Azért.


[link]

2017. jún. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Szvsz tök felesleges KSH adatokat linkelgetni, vagy úgy egyáltalán bármit. Rögeszmés embert nem lehet meggyőzni.

Szerintetek Szaniszló Ferit meg lehetne győzni, hogy nincs világméretű zsidó összeesküvés a magyarok ellen? Hát nem :DD

2017. jún. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

17 vagyok, lássátok milyen jó fej vagyok... kikerestem nektek. A KSH 2011-es adata szerint 20-29 éves korcsoportban 54.904 egyedülálló férfi van, míg 49.683 nő. Ez ~10%-os eltérés.

Ha ebbe akarjátok belelátni ezt a sok baromságot, csak tessék. ^_^

2017. jún. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
32%

"Azért, mert ez tényszerűen cáfolható: [link]


Nem, sajnos nem cáfolható :(


Egyrészt a korfa alapján is van egy évenénti 5-8% többsége a férfiaknak.


Másrészt a korfát nem csak év-év viszonylatban kell nézni, hanem vertikálisan is. Ugyanis párkapcsolatnál általában a férfi pár évvel idősebb, mint a nő (ne kérdezd, hogy miért, én mindig a saját korosztályom részesítettem előnyben, de a nők többsége jobban szeret egy 5-6 éves korkülönbséget).


Ha megnézed, akkor a most harmincasok mögött beszakad a korfa. Tehát nagyon sok 30-35 közötti férfi vár arra, hogy a 25-30 közötti nők között megtalálja az igazit (ahogy említettem a 4-5-6 éves korkülönbség a leggyakoribb), csak éppen ez utóbbi korosztályból eltűnt mindenki.


Persze lehet mondani, hogy kezdjen egy 35 körüli férfi egy 35 körüli nővel, nincs is ezzel probléma, csak éppen az említett hölgyek már vagy házasok egy 3-5 évvel idősebb férfivel (gyk egy 40-el), vagy már elváltak 2 gyerekkel, és nem igazán akarnak újabb családot, maximum párkapcsot, aki viszont gyereket akar, az nem örökbe fogadni szeretné első körben.

2017. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
26%

pl a nálam 5 évvel fiatalabb korosztályban 17 ezerrel kevesebb nő van, mint az én korosztályomban.


Na ez a baj a statisztikát emlegetőkkel pro és kontra, hogy nem képesek egy ócska diagramot leolvasni, annál nem jutnak messzebbre, hogy 1980-ban gyakorlatilag megegyezett a nők és a férfiak száma.


(ui: nézzetek körül, at átlag felnőtt párkapcsolatban élő ismerőseitek között mennyi a korkülönbség? És most az átlagot nézzük ne azt, hogy "jaj nekem a legjobb barátnőm és a párja között 2 nap van", meg "jaj, a szomszédom idősebb nővel jár", mert ez nem az átlag)

2017. jún. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
72%

#18, #19 Akkor mivel magyarázod, amit írtam? Hogy 20-29 éves korig közel ugyanannyi egyedülálló nő van, mint férfi.

Bullshit, amit összehordtok.

2017. jún. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!