Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Én rontottam el valamit a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én rontottam el valamit a lánnyal az itteni levelezésben?

Figyelt kérdés

Rámírt itt egy lány, azt mondta, beszélgethetnénk.

Négy napig leveleztünk egymással. Tök megörültem, mert nagyon sok egyezés volt az érdeklődési körünkben, a másik félben keresett dolgokat illetően, a külsőt érintő elvárásokban.

Ezután a lány azt mondta, személyes találkozáskor tudna igazán közel engedni. Azt válaszoltam, nekem nincs kifogásom a találkozással; de nem érzi-e még korainak ezt.

Azt írta, de, picit.

Tovább leveleztünk, és kiemeltem, hogy ő határozza meg a lépéseket, saját szándéka szerint, én igazodok majd a sebességéhez.

Aztán felvetettem előtte két eseményt, és így is írtam, csak felvetés, mondhat nemet is, hozzánk képest egyhónapnyi időtávolságban, amikor találkozhatunk személyesen is. Két különböző alkalom erre. Addig pedig levelezéssel megismerhetnénk még egymásból többet is.

Azt írta, kicsit gyors a tempó.

Amikor képet is cseréltünk, kérdezte a véleményemet őróla. Megírtam, és megkérdeztem, mi az övé, el tudna vajon képzelni többet is velem.

Azt írta, személyes találkozás után tudna többet mondani.


Így visszajutottam ugyanabba az önismétlő körbe.


Másnap nem írt. Furcsa volt, megkérdeztem, akar-e tovább beszélgetni. Azuzán másnap írt egy levelet, hogy fáradt, holnap beszéljünk inkább. Továbbra sem azt, hogy ne írjak neki.


Ezután három levelet küldtem neki, egyet egy napon, hogy mi történt, hogyhogy nem ír. Illetve hogy mondja meg nyugodtan, ha nem akar beszélni, csak akkor tudjam, hogy felesleges írnom.


Bejelöltem a testvérét facen, hogy vajon csak nincs gépközelben, vagy mi történt: akkor írt vissza, hogy nem akar velem beszélni, ne haragudjak, és ne jelölgessek senkit.


Mit kellett volna másként tennem, egy amúgy ilyen jó irányvonalban?


Illetve, miért jelent vállalhatatlan terhet egy egyébként alapvetően kedves, egyetemista lánynak, hogy felismerje a másik félben az embert, a személyt, és megtisztelje annyiban csupán, hogy tudtára adja a kapcsolatszakítás tényét? Egy levélírás pár perc, ráadásul az előtte való napon sem azt írta, hogy ne folytassuk, hanem inkább majd holnap ír.


2017. aug. 10. 20:57
 81/96 anonim ***** válasza:
TÚl nagy feneket kerítesz párnapos levelezésnek egy ismeretlennel.
2017. aug. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/96 anonim ***** válasza:

Egyre jobban kezdem sajnálni a kérdezőt. Ennyit pörögni a semmin totál felesleges.

80-asnak meg jár a keksz.

2017. aug. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/96 anonim ***** válasza:
Ja, küldd el nekin a linket, hozd még ennél is kellemetlenebb helyzetbe. Okos dolog lenne.
2017. aug. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/96 anonim ***** válasza:
52%

#75

Ez a baj az internetes ismerkedéssel. Ha valakivel váltok néhány levelet, már azt hiszi, elszámoltathat az én saját időmmel. Az online világban élők azt hiszik, hogy egy pár napos csetelés már járás, és van bármi közünk egymáshoz. Ezt kéne feldolgozni. Ismeretleneket számon kérni ijesztő.

2017. aug. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/96 anonim ***** válasza:
72%

80-as, hiszem, hogy az ember valahol mindig okokat kutat a cselekedetek mögött.

Ha te jelentkezel egy állásra, behívnak két interjúra, és utána felszívódnak, nyilván te is szeretnéd tudni mit csináltál esetleg rosszul, miért szakítják meg veled hirtelen a kommunikációt.

Ez sem különbözik ettől sokkal, a kérdező itt már túlpörgött de ettől függetlenül a tényen nem változtat, hogy az ember szeretné ha korrekten járnának el vele szemben.

Ha legyintesz meg letojod, akkor annak nem biztos, hogy csak rád lesz hatása, hanem egy társadalmi gondolkodást is eltorzít.

Nem bölcs dolog elbagatellizálni ilyen dolgokat mert ez csak arra neveli az erre hajlamos embereket, hogy persze, legyél nyugodtan gerinctelen nem lesz semmi következménye.

2017. aug. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/96 anonim ***** válasza:
56%

A legkisebb konfliktust pontosabban kényelmetlenséget (ők úgy veszik, mi férfiak a logika alapján megközelítve nem) így kerülik: elsomfordálnak. Az ok majdnem mindegy is hiszen megtudni nem fogod, egyszerűen elég nagy tömegben ilyenek. A tömegember kora már csak ilyen... Ebben különbözik az egyik legnagyobb mértékben a két nem amúgy és ez a korszak a felgyorsult kommunikációs lehetőségek ellenére devalválta a frontális véleményközlés képességét ami persze nem azonos mondjuk a netes noname fórum vagy fb mocskolódásokkal ami nap mint nap zajlik egy csomó platformon.


Velem is esett már meg nyilván ilyen mint mindenkivel és nagyon egyszerűen kezelem: örülök, hogy a legelején és ilyen "olcsón" megszabadultam tőle, hiszen mint kiderült nem lett volna közös nevező ebben a dologban (ezért mondom hogy a vélt vagy valós ok nem is számít).

2017. aug. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/96 anonim ***** válasza:
60%
#84: Szerintem a netes ismerkedésnek/beszélgetésnek is megvannak a maga illemszabályai. Attól, hogy ez "csak" a net, még nem jelenti azt, hogy akkor bármit meg lehet tenni. Ha pl. telefonon felhívsz egy tök ismeretlen embert, akkor is köszönsz neki, ha leteszed a telefont, szintén. Ha bemész egy üzletbe, tök ismeretlen az eladó, mégis köszönsz, és kifelé sem úgy jössz, hogy azt sem mondod, hogy "bú". Vannak olyan dolgok (legalábbis szerintem), ami a mindennapi kultúra részét kellene hogy képezzék, csak sajnos sokaknak nem megy. És ebbe nálam beletartozna az is, hogy ha nem akarok valakivel beszélni, akkor azt közlöm az illetővel, nem csak elsunnyogom az egészet. De lehet, hogy csak én vagyok rosszul összerakva. Az, hogy valaki indokot szeretne kapni egy tök normális hangnemű beszélgetés utáni nyomtalan eltűnésre, szerintem teljesen érthető. És ez nem arról szól, hogy akkor most számon kérem a másikat, de nekem speciel jobban esik, ha velem is tisztességes valaki, és mondjuk nem csinál belőlem hülyét azzal, hogy napokig várom a soha meg nem érkező levelét. Azt meg már csak halkan teszem hozzá, hogy akkor az ilyen emberek miért várják el a tisztességes hozzáállást másoktól, ha ők sem adják meg. Gondolom, fordított esetben a csajnak is rosszul esett volna, hogy jól elbeszélget a sráccal, aki hirtelen eltűnik, és a csajnak fogalma sincs arról, hogy most mi történt. Mondjuk az egyáltalán nem meglepő, hogy mennyi ember képtelen vállalni a felelősséget a szavaiért, a tetteiért, akár még neten sem. Nyomtalanul eltűnni könnyű, viszont nehéz azt vállalni, hogy akár csak egy levélben is megmondjuk a másiknak, hogy bocs, de ennyi volt, mert...
2017. aug. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/96 anonim ***** válasza:
58%
#86: Abban igazad van, hogy örülni kell a gyáváktól, hazugoktól, pofátlanoktól stb. való gyors megszabadulásnak. Viszont a dolog szépséghibája abban (is) rejlik, hogy miközben az ilyen nők gyávák akár még csak neten is vállalni a cselekedeteiket, aközben "természetesen" a férfiaktól elvárják, hogy minden körülmények között legyenek őszinték, határozottak stb. Te férfiként felelj meg x+1 kritériumnak ahhoz, hogy egyáltalán meggondolják, hogy komolyabban is szóba állnak veled, eközben meg röhej, hogy a sok szánalmas gyakoris csaj (tisztelet a kivételnek) mit tud hozzátenni ehhez az egészhez a gyávaságon, a folyamatos "jajistenemsenkineksekellek" típusú nyafogáson és hasonló dolgokon kívül. Persze ha őket éri "kellemetlenség", akkor rögtön panaszkodnak, meg nekik rosszul esik, ha nem veszik őket emberszámba, de sokan feljogosítva érzik magukat arra, hogy ők másokkal bármit megtegyenek.
2017. aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/96 anonim ***** válasza:
60%
Ilyenkor egyébként nem is az a legrosszabb, hogy eltűnik a másik fél, hanem hogy nem tudni, miért. Nem, nem számonkérés (bár miért ne kérhetném számon, ha már egyszer ő kezdeményezett?), hanem igazán jó lenne tudni, hogy mit kellene legközelebb máshogy csinálni, ha pedig a külsőmmel van a baj, akkor adhatna néhány tippet. Mármint tudom, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is, örülj neki, hogy pazarolhattad rá az idődet fölöslegesen, de azért ennyit meg lehetne tenni, hogy ne az legyen X évvel később is, hogy mindenki bszik válaszolni és én se tudok már mást tenni, csak széttárni a karomat és lesni, hogy én ennyire rettentő ocsmány szarkupac vagyok, vagy a viselkedésem nem tetszik, vagy csak a tökéletesre vár minden nő és ezért nem méltat válaszra senki társkeresőn.
2017. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/96 Interferencia ***** válasza:
Szerintem nem pörögte túl a kérdező: nem tetszett neki az eset, nem értette, leírta egy kérdésben, és reagál a válaszokra; arról nem ő tehet, hogy népszerű lett a kérdés. :D
2017. aug. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!