Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok/nők, számotokra imponál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/nők, számotokra imponáló vagy taszító, ha egy pasi retrogamer?

Figyelt kérdés

Van, aki számára ez érdekes, izgalmas lehet?

Nyilván nem olyan szinten, hogy a szabadideje 99,99%-át a kockulás teszi ki, és fontosabb egy Space Invaders, mint egy randi a barátnőjével, hanem ésszerű mértékben, sima hobbiként.


2017. okt. 7. 20:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kérdeztétek, hogy ez mit jelent? Arra szokták mondani, hogy retrogamer, aki szeret régi számítógépek/konzol játékokkal játszani.

A Space Invaderst pedig csak példának hoztam fel, a maga nemében nem rossz játék, néha azért megpróbálkozok a régi rekordomat megdönteni vele, de órákra azért nem köt le. :D

2017. okt. 8. 10:57
 12/20 anonim ***** válasza:
7%
Engem az is fusztrál, ha sima számítógépes játékokkal játszik. Jó, ha ez pl. heti 2-3 óra, akkor nem, de egyébként nőjünk már fel, és ne ez legyen az esti program 25-30 éves fejjel (afölött meg pláne).
2017. okt. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nézd, ízlések és pofonok... tiszteletben tartom a véleményedet, bár ez a "játék csak a gyereknek való, a felnőtt kocsmázzon meg bunyózzon" kaliberű hozzáállás meglehetősen középkorias.

Másrészt meg azért kíváncsi lennék, hogy mondjuk az agyatlan akciófilmek nézése mitől is érettebb és nívósabb szórakozás, mint mondjuk játszani egyet Heroes of Might and Magic-kel? Vagy egyáltalán: mitől másabb ez, mint más hobbi? És szerinted mi az, ami megfelelő, megnyerő, vagy elviselhető hobbi lenne egy férfi számára? (Mellőzve azt az "igazi férfi nem játszik, hanem kocsmázik, meccsre jár, és természetesen veri az asszonyt" hozzáállást.)

2017. okt. 15. 22:34
 14/20 anonim ***** válasza:
"de egyébként nőjünk már fel, és ne ez legyen az esti program 25-30 éves fejjel (afölött meg pláne)." - Miért ne? Több kollégám is van (30 fölött), akik játékokkal lazítanak munka után. Egyébként meg teljesen normális életet élnek, csak éppen játszanak is. Más meg rejtvényújságot fejt. Én meg rockot és metált hallgatok, ha stresszes vagyok, mert az nyugtat le. Mindenkit más kapcsol ki, nem kell minősíteni emiatt senkit.
2017. okt. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Elég sok olyan játék van, ami kifejezetten fejleszti a logikát, gondolkodásra késztet, és van, ami egyáltalán nem való gyerekeknek (de a hülye szülő kifizeti a gyereknek karácsonyra, szülinapra, mert játék és a játék gyerekeknek való...). Ismerek olyat, aki dolgozik vagy dolgozott ilyen üzletben, hát párszor felhomályosította némelyik buta szülőt, hogy mit is akar a gyereke megvetetni vele.

De ez kb. ugyanaz, mint amikor azt gondolják, hogy a rajzfilm az mese, és gyerekeknek való. Hát ezt sem lehet így kijelenteni, tanultam animációt OKJ-n, vannak kifejezetten felnőtteknek készült alkotások, amiket nem nézetnék gyerekekkel.

2017. okt. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológiailag rengetegszer igazolt tény, hogy az embernek szüksége van a játékra. Nem feltétlenül számítógépes játékra, és nyilván életkortól és érdeklődési körtől függ, hogy milyen játékról van szó, de a játék egy egyáltalán nem lényegtelen emberi szükséglet. Aztán van, aki ezt sportjátékokban éli meg, van, aki a szerencsejátékokban (ez azért már ingoványos terület), van, aki a bowlingozásban, van, aki a társasjátékozásban, van, aki a kártyázásban, és van, aki a számítógépes játékokban. (Természetesen egyik sem zárja ki a másikat.) Ettől senki nem lesz komolytalan vagy infantilis. Persze, vannak bizonyos körökben bizonyos elmaradott elvárások, mint pl. az, hogy a felnőtt ne játsszon, meg hogy a nő dolga, hogy szüljön, meg hogy a férfiak nem mutathatják ki az érzéseiket, stb, de nehogy már ezekből a középkorias marhaságokból induljunk ki, amik gyakorlatilag csak felesleges és haszontalan megkötések.

Munkatársam például egy 45 éves családapa, és imád társasjátékozni. Ja, és nem mellékesen elismert diplomás ember. De mellette még rengeteg példát fel tudnék hozni, akik bőven a felnőttkorban vannak, és a játék valamilyen formáját szeretik. Ugyanígy olyanokra is tudnék példát mondani, akik már 16 évesen is a "fúúúj, nem vagyok és kisbaba, hogy játsszak" vonalat képviselték, mégsem tudom őket felelősségteljes, komoly, érett embernek tekinteni. De még ha valaki gyerekes, éretlen játékkal játszik, én azt mondom, még mindig jobb, mint ha valami önmagára (és a környezetére) káros "hobbit" űzne. Csak egy hülye példa: ha mindenki, aki rendszeresen tajrészegre vedeli magát, ahelyett inkább építőkockázna, a világ egy sokkal jobb hely lenne, és rengeteg embernek lenne szebb az élete.

2017. okt. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Taszító. Én az értelmes embereket szeretem.
2018. aug. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A foci egy játék. Hánynom kell, hogy felnőtt emberek játsszák :D

32/f

2018. aug. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát bocs, de az én pasim nem kocsmázik, se nem jár meccsre, és nem veri az asszonyt. Szabadidejében bringázik (körbetekeri egy nap a Balatont), vagy velem túrázik, olvas, nyelvet tanul, zenél, értelmesen tölti az idejét. Ő fejleszti magát testileg-lelkileg, nem pedig leszedálja magát, mint egyesek.
2018. aug. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 3.14159265357989 ***** válasza:
Semleges. Ha van közte olyan játék is, ami logikát igényel, meg gondolkodást is, és nem csak lövöldözik vaktában (nem nagyon tudom, milyen játékok ezek), akkor picit pozitív. De amúgy ezen nem múlna semmi nálam.
2018. aug. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!