Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nőként csak nekem tűnik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőként csak nekem tűnik furának, hogy a legtöbb nő szerint az alacsony pasiknak semmivel nem nehezebb a társkeresés?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok. Időnként gyakran szoktam itt olvasni a kérdéseket (érdekel mások gondolatvilága párkapcsolati kérdésekben) és többször láttam már olyan kérdéseket, amelyekben alacsony pasik panaszkodnak a kudarcaikra hivatkozva. Az itteni válaszokból én mindig azt szűrtem le, mintha a női kommentelők szerint ez abszolút nem jelent semmi problémát csupán tőle alacsonyabbat kellene választania az illetőnek. Közel sem állítom, hogy az alacsony pasiknak nem lehet barátnője, hiszen több ilyen párocskát ismerek a környezetemben. Ugyanakkor szerintem elég fura kijelenteni - és cáfoljatok meg, ha tévedek - hogy egy alacsony pasinak közel annyi energiabefektetést kell eszközölnie egy nőért, mint egy átlagos magasságúnak. Az ismerősi körömben - nem ámítok senkit - minden barátnőm és női ismerősöm a magasabb (+175, de inkább +180) pasikat részesíti előnyben és a nagy többségének ilyen paraméterű is a kedvese. Akiknek pedig viszonylag alacsonyabb társa van (170 körüli vagy kisebb) azok rendszerint mélyreható ismerkedés útján jöttek össze és a pasi személyisége vagy karrierjében elért sikere nagyban befolyásolta a róla kialakult férfias attitűdöt. Most ilyen csajos kommentváltás formájában nagyon érdekelne a ti véleményeitek, mert van egy alacsony pasi, aki nagyon megtetszett (arcra és viselkedésre) és amikor a barátnőimnek elmeséltem - ha nem is tettek rosszmájú megjegyzést - de kissé ferde szemmel néztem rám, hogy biztosan illene-e hozzám egy átlag alatti pasi. Nem tudom, hogy ti szembesültetek-e már ilyen szituációval, de érdekelne erről a véleményeitek.

2017. okt. 14. 11:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%

Csajos kommentváltás... ha lehet IQ pontokat veszteni, ettől nekem sikerült.


Engem nem érdekel, kinek mekkora a pasija. Nekem a magasak tetszenek, de a környezetemben szinte minden barátnőmnek alig magasabb pasija/férje van.


Nem nézek le senkit emiatt, nem vágok pofákat. Csak tudom magamról, hogy nekem nem kellene olyan pasi, aki olyan vékony és pici, hogy tökéletesen passzolnak rám a ruhái. De hála istennek, nem kell a barátnőim pasijait romantikus szempontból szemügyre vennem.


Magyarországon elég kicsik a férfiak. Nem hiszem, sőt, látom, hogy nem csak a lóbszóknak van nőjük.

2017. okt. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Biztos, van, akinek számít a magasság. Két olyan lányt is ismerek, aki kifejezetten mondta, hogy neki a magas pasik az esetei. Az egyikük egyébként is elég magas, 172 centi körül van, a másikuk viszonylag alacsony, 160 centi körüli.

Nekem pl. sosem volt ilyen irányú preferenciám. Tőlem alacsonyabb mondjuk érdekes lenne, de az, hogy egyforma magasak vagyunk, pár centivel vagy 2 fejjel magasabb, már oly mindegy. Sőt...igazából nekem kényelmesebb, ha csak picivel magasabb a fiú.

A jelenlegi barátom 170 centi, sosem volt gondja a "csajozással".

2017. okt. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

Egyrészt 26 évesen már lehetnél olyan érett, hogy nem a barátnőid véleménye szerint választasz párt.


Másrészt természetesen nehezebb dolguk van az alacsony pasiknak. Alapból leszűkül náluk a kör az alacsony nőkre, míg egy magas válogathat alacsonyak és magasabbak között is. És utána ott a másik akadály, hogy még az alacsony lányok többsége is inkább a magas srácokra bukik(személy szerint én is, 158 cm vagyok és a 180-185 cm körüli pasik az eseteim). Pl tegnap randiztam egy iszonyat helyes, sportos alkatú, aranyos/értelmes sráccal, de kb 170 cm és ez engem egyszerűen zavar. Nem kizáró ok, de tény, hogy a magasabbak jobban bejönnek. Ezt el kell fogadni, ugyanúgy, ahogy egyes pasik a kis mellű nőket szeretik, mások a nagy mellűeket stb.

2017. okt. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Semmi más nincs emögött, mint az, hogy a nők eredendően szeretnek az imádott férfira felnézni, nyilván fizikálisan is. A magasság nagy férfiasság-tartalommal bír, erőt, tekintélyt, biztonságnyújtási képességet sugall, emiatt egy magas pasinak sokkal kisebb energiabefektetés által lehet barátnője, mint egy alacsonyabbnak. A magas már eleve egy bő arasznyival beljebb van és közelebb van már ismeretlenül is a nő szívéhez, mint alacsonyabb férfitársa.
2017. okt. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#3: Érdekes amit írtál. Pedig van köztetek 12 cm (ráadásul sportos is), ami már a magassarkút is beleszámítva kellő differencia. Akkor mégis miért zavart ha nem vagyok túl indiszkrét megkérdeznem?
2017. okt. 14. 11:51
 6/16 anonim ***** válasza:
7%

A legtöbb nő szerint?

IRL a barátnőid szerint el kellene felejtened az alacsony pasit.

Az a valóság, amit itt olvasol az netes duma, akár esti mese is lehetne.

2017. okt. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
#5 attól, hogy nálam magasabb 10 centivel, még mindig alacsony pasinak számít :D 10 centit kb nemis érzékel az ember, olyan szinte, mintha egymagasak lennénk.
2017. okt. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7: Ja, hogy neked a többi pasi a mérce a szerelemben? Hát ne haragudj, de kicsit sem vagy felszínes, de inkább komplexusos. No komment.
2017. okt. 14. 12:08
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

Ennyi negatívság és elutasítás messze nincs kint az életben, mint itt gyakorin.


Aki él némi szociális életet vagy legalább kimerészkedik az emberek közé, az látja, hogy az emberek színesek, a párok színesek, az ízlések nem kevésbé és látni fog mindenfélét - molett nőt jóképű izmos férfival, alacsony férfit nála magasabb nővel, kismellűt szélesvállúval és a végtelenségig lehetne sorolni.

VANNAK ilyen párok, LÉTEZNEK ezek az emberek.

Csak nekik nincs komplexusuk, nem felszínesek, nem frusztráltak, nem töketlenek és nem másokra irigykednek.

2017. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
26%
Nem tudom, miért lettem lepontozva, gondolom az alacsonyabb pasiknak nem tetszik, hogy nekem a magasak jönnek be, de ettől még nem fog változni az ízlésem. És miért lennék komplexusos, ha nem jönnek be az alacsony pasik? :D Akkor akinek meg a szőkék nem jönnek be, az is komplexusos? Fogalmi zavaraid vannak, kérdező, ezt egyszerűen úgy hívják, hogy "egyéni ízlés". Amúgy elég rosszul próbálod nőnek kiadni magad.
2017. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!