Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire normális a gondolkodá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális a gondolkodásom, hogy azért nem zavar, hogy örökké szűz leszek és sosem lesz csinos barátnőm, mert tudom, hogy aki most élvezi az életet az is megfog egyszer halni?

Figyelt kérdés

Amikor látok egy csinos csajt, ahogy csókolózik a magas, jóképű pasijával vagy ahogy egy-egy fiatal csaj önfeledten hedonista örömben úszik, mindig azzal nyugtatom a lelkemet, hogy "Nyugi, már csak pár évtizede van hátra, úgy is megfog halni. Legyen csak boldog, legalább annál több veszítenivalója lesz, ha megszűnik minden szép és jó." (magas lóról lehet a legnagyobbat esni)

Főleg ha a fiatalkori selymes bőrt, dús hajat, csinos popsit és dús kebleket átveszi a ráncos, nyúzott bőr, löttyedt s**g, megereszkedett mellek és ritkuló haj. A pasiknak meg előjönnek a prosztatagondok, csontritkulás (megtudja milyen "jó" érzés alacsonyabbnak lenni) stb. És rájönnek, hogy minden múlandó.

És ilyenkor kicsit boldogabb vagyok. Egyedül attól félek, hogy nekem sem nyugisan fog lepörögni az életem és idővel fizikailag is szenvedni fogok, nem csak mentálisan. Mit gondoltok erről és rólam? Van itt köztetek hasonló gondolkodású pasi?



2018. jan. 22. 14:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
56%
Ha ettől jobb a kedved, hát szíved joga. De ne csodálkozz majd, ha visszanézel az életedre egyszer, és azt látod, hogy csak vagy a nagyvilágba.
2018. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%

Nekik volt egy jó, boldog életük és utána meghalnak.

Neked volt egy $z@r,megkeseredett életed és utána halsz meg. Tényleg tök ugyanaz. Beteg gondolkodás mód. Súlyos mértékű irígységet és beletörődést látok. Mindenki a SAJÁT életéért felel. Hogy te elb@$zt@d a sajátod és cserébe az vígasztal hogy "azok is meghalnak" az sokat elárul az önértékelésedről.

2018. jan. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
56%
Nem osztom a nézeteidet, de el sem ítéllek érte. A jó szex után az ember boldogabb, elégedettebb, kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb és nem utolsósorban egészségesebb lesz. Nem tudod mit hagysz ki.
2018. jan. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

"Nem tudod mit hagysz ki."


Pfff, ezt úgy írod, mintha önszántanból választanám ezt a döntést és egy sima remete vagyok. Ne röhögtess már!

2018. jan. 22. 16:22
 15/27 anonim ***** válasza:
56%
14. Tehát nem te döntötted el, hanem a nők össznépien nemet mondtak rád, mert egyenként mindtől megkérdezted, sőt az egész társadalom lökött le téged ennek a depressziónak a fokára? Mesélj még.
2018. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Nem muszáj kapcsolatban lenni. Szerintem tőbbre mennél a beletörődést illetően, ha nem irigykednél, hanem inkább nem foglalkoznál a csinos nőkkel. Mégis minek? A saját komplexusodat vetíted ki ezzel. Nem kötelező csinos nővel kapcsolatban lenned, ezért értelmetlen az, hogy “kifogásokat” keresel arra, ami nem a te ügyed.


Ha pl. én egy gyönyörű művészi kiállító terembe mennék, ahol szebbnél szebb festményeket nézegethetek, akkor gondoljak arra, hogy egyszer majd úgyis felgyújtja valaki azt az épületet, és elpusztul mind, csak mert nem vihetek haza egyet ezekből a festményekből?

Elég szomorú, hogy valaki nem tud közömbösen elmenni egy nő mellett úgy, hogy közben ne támadjanak negatív gondolatai, ne kapja el a szingliség okozta komplexus.


Nem kell kevesebbnek érezd magad attól, hogy nincs csinos barátnőd, de senki sem kíváncsi a kifogásaidra sem, mivel ezt nem várják el tőled. Tehát ezzel csak méginkább érezni fogják azt, hogy mennyire nyomasztó számodra, hogy ezzel kell nyugtasd magad:)

2018. jan. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

"Nem kötelező csinos nővel kapcsolatban lenned..."


"Ha pl. én egy gyönyörű művészi kiállító terembe mennék, ahol szebbnél szebb festményeket nézegethetek, akkor gondoljak arra, hogy egyszer majd úgyis felgyújtja valaki azt az épületet, és elpusztul mind, csak mert nem vihetek haza egyet ezekből a festményekből? "


A festmény látványától nem tör rám a kangörcs és nem fog el beteges magány.

2018. jan. 22. 17:02
 18/27 anonim ***** válasza:

A gondolat ebben a formában puszta önvigasztalás. De ha hajlandó vagy mélyebbre gondolni, akkor lehet létjogosultsága.

Tedd fel a kérdést: mitől lesz értelmes egy élet? Mikor tudod azt mondani, hogy nem voltál itt hiába?

A ma divatos (média)válasz ez: minél többet kufircoltál, buliztál, élvezkedtél, annál értékesebb volt az életed. De azért ne már! Szerintem az ember ennél sokkal többre hivatott, mint hogy csak az ösztönei kielégítésének éljen.

Szerintem azért vagyunk itt, hogy meghaladjuk önmagunkat, hogy képesek legyünk csiszolni a saját személyiségünket, hogy jobban megértsük az élet működését, közelebb kerüljünk a végső igazságokhoz. Ezt persze nem zárja ki az, ha valaki megmerítkezik az élvezetekben. De az sem vezet oda, ha valaki csak az ösztönkielégítésnek él. Nem véletlen, hogy a nagy gondolkodók és a különböző vallások prófétái is mindig elvonultak a világ elől, ha meg akartak világosodni. Ha a vágyaidon felül tudsz emelkedni, az is egy fontos élettapasztalat. Ha meg vagy fosztva valamitől, annak az emelt fővel viselése is hozzásegíthet a fenti célhoz. És ha az elmének, a szellemnek, a léleknek élsz (tehát azoknak a dolgoknak, amelyek nem múlandóak, mint a fiatalság és testi szépség), akkor valóban csak szánakozva mosolyogsz azokon a tévelygőkön, akik kizárólag a nemi szerveik után mennek. És neked még akkor is a birtokodban lesz valami fontos, mikor amazok már mindent elveszítettek.

2018. jan. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
88%
Azért néha kicsit sajnálom a moderátorokat :D
2018. jan. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#5: "Szerintem a párkapcsolat olyan dolgokat ad( hát), amit érdemes átélni,"

Ha valakinek esélye sincs ezeket a dolgokat megtapasztalni, átélni, az mentálisan belebetegedhet a fentiek hiányába (lásd a kérdezőt).

2018. jan. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!