Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » "Minden sikeres férfi mellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Minden sikeres férfi mellett ott van egy nő". Ezt a mondást hogyan kell értelmezni?

Figyelt kérdés

Sosem értettem ez mit jelent, mert ezt baromira kétféleképpen lehet értelmezni.


1. Minden sikeres férfi mellett ott van egy nő (miután sikeres lett).


Persze, ez így van, minden további nélkül. Donald Trump mellett is ott van egy nő. Nem is tudom olyan 30 vagy 40 évvel fiatalabb szlovén modell?

Meg ott van Andy Vajna mellett is Timike. És általánosságban véve is igaz, hogy a sikeres férfiak mellett ott vannak a nők. Az már más kérdés, ha ezek gyári melósok lennének akkor a kutya se lenne mellettük, de mivel sikeresek, ezért jó nőjük van.


2. Minden sikeres férfi mellett ott van egy nő (mielőtt sikeres lett).


Tehát ez azt akarná mondani, hogy minden olyan férfi aki kiemelkedő sikereket ért el az életben, akár a karrierben, akár az üzleti életben, akár a hobbijában vagy a sportban, bármiben, annak ott volt a háttérben egy nő támogatása, egy nő biztatása, egy nő odaadása, szeretete és a többi.

Nos, ilyenre nem tudok példát mondani az életből. Egy sikertelen férfihez nem dörgölőznek a nők, hogy na majd ők motiválják aztán hátha sikeres lesz valaha...


Ezt a mondást ti hogyan értelmezitek, mit akar eredetileg jelenteni? Fontos szempont, hogy azután lett sikeres a férfi miután ott van mellette a nő vagy az előtt?


2018. jan. 29. 15:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
A 2-esre vonatkozik a mondás. De ma már egyre kevesebb ilyen van / lesz, mert a nők is végre kezdenek lejönni a falvédőről, és ráébredni, hogy jobban járnak, ha a saját karrierjükkel foglalkoznak, nem valaki másét támogatják, mint "háttér".
2018. jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
1%
Minden sikeres férfi mellett ott egy nő, aki sajátjának akarja tudni a férfi sikerét. Inkább így kellene szólnia mondásnak.
2018. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
13%
Azt jelenti hogy minden lóvés pasas melett ott van egy kirakatribi aki az ingyenélésért cserébe mutogatja vele magát és néha leszopja ha még feláll neki.
2018. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
Fú, anyám, az 1-es kivételével mennyi beteg ember van már megint itt...
2018. jan. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%

A 2-es verziót takarja a mondás.

Ha nem láttál még ilyet, akkor borzalmas ismerősi köröd lehet, teljesen őszintén írom, hogy sajnállak.

2018. jan. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%
Mindig úgy értettem, hogy van mellette egy nő, aki megrágja helyette a kaját is, hogy csak a sikerére koncentráljon, és ne kelljen olyan alantas dolgokkal foglalkoznia, mint a házimunka.
2018. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem meg tök mindegy. Te most látod, hogy ki van Trump, vagy A. Vajna mellett, de azt vajon tudod-e az utóbbi 40 évben ki volt mellettük és mit tettek ezek a nők értük? Látja-e valaki, hogy most mit tesznek ezek a nők értük?

Én ezt a mondást oda-vissza osztom és nem ennyire sarkosan keresném benne az igazságot. A "siker" számomra nem csak azt jelenti, hogy gazdag... de kinek mi.

Én ezt inkább úgy értelmezem, hogy minden sikeres ember mögött kell, hogy legyen egy biztos pont. Legyen az nő, férfi, egy szerető család, egy támogató lelki társ, vagy akárki. Aki mellett biztonságban érzi magát, akitől megkapja azt a hátteret, amitől az élet egyes területein sikeres tud lenni.

A siker egyébként sem egy pont az életben, ami előtt van időszámítás és ami után van. Az egy állapot, ami nem mellesleg szerintem hullámzik a maga pozitív és negatív hozományaival.

Én pl. egyszerű földi halandóként, normál dolgozó emberként, hitellel a nyakamban is sikeresnek érzem magamat és igenis vallom azt, hogy a párom az, aki férfiként megadja a bölcsőjét annak, hogy ezt érezhessem. Mert ő az, akihez hazamegyek a munka világából, akinek mesélhetek, akitől tanácsot kérhetek, aki része a mindennapjaimnak, a döntéseimnek, a sorsomnak, vagyis részese a sikereimnek is. Attól, hogy még nem vele voltam együtt akkor, amikor megkaptam ezt az állást, a legkevésbé sem gondolom azt, hogy neki semmit nem köszönhetek.

A siker mint kifejezés is abszolút nézőpont kérdése szerintem. Kit/mit nevezünk sikeresnek?

2018. jan. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%

Ahányszor ezt a mondást hallom, mindig Obamáék jutnak eszembe. Nézz rájuk. Komolyan, nézd meg őket bárhol. Az a nő nem a férje pénzéért van ott, az a férfi meg nem azért, mert nem kaphatna meg bármilyen nőt.


Ez a mondás fordítva is igaz, csak régen a férfiak tudtak többnyire rangosabb pozícióba kerülni, azért van így. De igaz ez fordítva is. Az igazi társak támogatására és vállvetve küzdésére utal. Arra, hogy akár nő vagy, akár férfi, valaki ott van melletted és húz előre a maga hitelességével és összeszedettségével. Ilyen egy igazi társ. Ezért van szüksége minden férfinek és minden nőnek, aki igazi társat keres, egy szorgalmas, támogató, inspiráló személyre maga mellé, nem egy önző bőgőmasinára, akinek a párja sikerétől inkább komplexusai lesznek, meg nem bírja elviselni, hogy nem őt kell babusgatni meg összekaparni.

2018. jan. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
7%

Az 1. magyarázat a helytálló, Kérdező. Sikertelen férfi senkinek se kell, el lehet itt is olvasni.


Ha a 2. verzió lenne az igaz, Deák Fernc, Einstein, Nikola Tesla és sok ezer más híres ember csak a mesében létezne.

2018. jan. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Úgy értelmezem, ahogy #7, hogy egy olyan társ, aki biztos pont, támogat, bízik és érzelmi biztinságot nyújt.


#9 előfordult már, hogy az életedben valaha pozitívan viszonyultál bármihez is?

Vagy rendes-kedves-csendes-normális srácként (aki kizárólag csak te szerinted vagy) nem csak másokban és a világban kerested a hibát?


Miért vagy ennyire negatív és ellenséges? Őszintén érdekel.

2018. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!