Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Vegán-Nonvegán kapcsolatokról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vegán-Nonvegán kapcsolatokról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet az étkezéseket intézni úgy, hogy kiegyensúlyozott legyen mindkét félnek.

Én minden vegán ételt szívesen fogyasztok (tudom, nem nagy dolog ez :D), csak hát nem tudom, hogy milyen változások lennének a mindennapjaimban egy teljesen vegán emberrel.


Például fehérjét minden étkezésnél érdemes bevinni a szervezetbe, de fehérforrást tartalmazó vegán ételeket nem tudom, hogy mennyire könnyű beszerezni például vidéken, vagy strandon, vagy stb. Szóval értitek.


Van aki ilyen kapcsolatban van? Mi a véleménye erről? És van aki csak volt ilyenben, és közre játszott a párkapcsolat végéhez?


2018. jún. 3. 22:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%

Miért alkalmazkodnál teljesen az ő vegán étrendjéhez?


Nekem a vegánokkal nagyon rossz tapasztalatom van, eddig kivétel nélkül az összes, akivel találkoztam, kretén volt.


Ha netán ő normális, akkor megérti, hogyha te nem szeretnél átállni az ő étrendjére, nem kell ezzel imponálni a másiknak, teljesen felesleges. Ha meg elvárja tőled, akkor nincs miről beszélni.


Kiegyensúlyozott úgy lehet, hogyha mindketten azt ettek, amit szerettek. Nem kell ugyan azt ennetek, nem előírás.

2018. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

A vegán semmit nem használ, ami állati eredetű, állatokon tesztelt, stb.

Az étkezése bitang drága, nehezen megoldható.

Nem tudom elképzelni, hogy ő nézegeti a tisztán bio takarítószereket, te meg telepakolod a bevásárlókocsit virslivel, és még se szólal...

Nekem vegán haverom van, de hosszú távon őt se tudom elviselni. Pedig nem akar megtéríteni.

2018. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
Vega vagyok, engem nem zavar, ha valaki húsevő. Nekem is muszáj hetente 2x ennem minimálisan, munkahely miatt. Ezért is nem vagyok bigott vega, téríteni sem akarok. Elfogadok minden húsevőt, de azt nem, amikir ők nem fogadnak el és jönnek a zs kategóriás érveikkel, hogy miért egészséges a húsevés. Nem, nem egészséges.
2018. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Félreértettetek. Itt nem az elfogásról szól a kérdésem.


Hanem az étkeztetés "logisztikájáról". :D


Tegyük fel, hogy elfogadjuk egymás életstílusait teljes mértékben.


Mennyire nehéz megoldani, hogy egy háztartásban két féle emberre kell főzni?


Én teljesen rendben vagyok azzal, hogy vegán étrenden vagyok a hét X napján, és ilyenkor nem kell kétfélét főzni -> mindenkinek egyszerűbb. De például a többi napon már szeretnék normális fehérjebevitelt. (vagy vegán étrenddel is könnyedén el lehet érni ezt?) Ekkor mennyire nehézkes 2 féle ételt készíteni? Vagy ugyanahhoz a körethez egyik fél húst kap, másik tofut, vagy egyéb szójakészítményt?

2018. jún. 3. 22:45
 5/23 anonim ***** válasza:
48%
100 g babban 3x annyi fehérje van, mint 100 g húsban. Egyéb kérdés? Kalciumról, magnéziumról, egyebekről nem is beszélve. Szépen elhittétek, hogy a hústól lesztek erősek. Nézz meg egy vegán testépítőt, atlétát. Körbeverik a húsevő társaikat. 😂
2018. jún. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2018. jún. 3. 23:00
 7/23 Bazita ***** válasza:
81%

#5

[link]


vs


[link]

2018. jún. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
27%
Igen, vegán étkezéssel könnyen el lehet érni normális fehérjebevitelt. Mindenhol meg lehet oldani, vidéken is. Nem kell minden egyes étkezésnél az összesféle fehérjét bevinni. Sok ilyen kapcsolat van, nem nagyon tudok olyanról, ami pont emiatt ment volna tönkre, ha mégis, az jellemzően a "húsevők" miatt volt...
2018. jún. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
8%

#7 Ennek fuss neki mégegyszer.


[link]

2018. jún. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
A nyers virágpor fgehérje tartalma 20 és 50% közötti:)
2018. jún. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!