Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Vegán-Nonvegán kapcsolatokról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vegán-Nonvegán kapcsolatokról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet az étkezéseket intézni úgy, hogy kiegyensúlyozott legyen mindkét félnek.

Én minden vegán ételt szívesen fogyasztok (tudom, nem nagy dolog ez :D), csak hát nem tudom, hogy milyen változások lennének a mindennapjaimban egy teljesen vegán emberrel.


Például fehérjét minden étkezésnél érdemes bevinni a szervezetbe, de fehérforrást tartalmazó vegán ételeket nem tudom, hogy mennyire könnyű beszerezni például vidéken, vagy strandon, vagy stb. Szóval értitek.


Van aki ilyen kapcsolatban van? Mi a véleménye erről? És van aki csak volt ilyenben, és közre játszott a párkapcsolat végéhez?


2018. jún. 3. 22:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg van aki elhiszi hogy a vegán testépítő a bab miatt fog úgy kinézni ahogy? Ne már! :DDD
2018. jún. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Bazita ***** válasza:
85%
A 3x annyi fehérje akkor is hülyeség
2018. jún. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, ha valaki vegán. Sosem volt ezzel problémám. Én meg tejfehérjeallergiás vagyok, mellé folyamatosan diétázok, ami szénhidrátszegény étrendet takar, sok fehérjével és odafigyeléssel. Na bumm, én sem ehetek azt, amit egy "átlag ember" és nem is akarom.


Más kérdés, hogy nem érzem magam emiatt elitnek, nem alacsonyítok le senkit, nem pofázok bele más életébe és étrendjébe, nem titulálom a tejtermékeket meg a szénhidrátot undoirítónak és nem csinálok a másikban bűntudatot az ilyen ormótlan fszságokkal, hogy egy baráti társaságban előbb tudják, hogy én nem fogyasztok ilyesmit, mint a keresztnevemet. Mert szerintem ettől a mentalitástól undorítóak egyesek, nem attól, hogy mit esznek. És ha valaki nem ekkora egy ünneprontó paraszt, akkor a kapcsolat is működik, pont, mint egy allergiás-nem allergiás vagy egy diétázó-nem diétázó, vagy egy finnyás-nem finnyás, egy vallásos-nem vallásos, stb között.


Itthon is van kaja nekem, van kaja, amit mindenki ehet, édesanyám (vagy ha én vagyok a konyhában a soros, akkor én) csinál tejtartalmú ételeket, sütiket is, mert van, aki azt szereti és eheti is, velem szemben. A tejmentes étrend is kicsit drágább (növényi tej, nekem a laktózmentes nem jó, más recept, stb.), a diéta nem került többe semmivel, de mivel az én nyavalyám és az én hülyeségem mindkettő, ha párom lenne, nem varrnám a nyakába az emiatt adódó extra költséget és a külön főzéssel járó macerát.


Bele kellett itthon is tanulni pár receptbe, de nem vészes. Főleg, ha a másik nem csak elböffenti magát, hogy mit akar enni, meg fikázza az ételt, amit csinálsz, hanem ad rá pénzt, ad rá receptet, megmutatja, hogy csináld, mert valljuk be, ez plusz energia és plusz kiadás. Egyébként ha valaki állná nekem azt az étrendet anyagilag meg energiára is (egy szénhidrátszegény, tejmentes életmódot milliószor könnyebb tartani, mint egy szénhidrátszegény, fehérjedús és vegán étrendet), amivel növényi úton akkora mennyiségű és minőségű fehérjét bevihetek, mint így, áldásom rá, én is benne lennék a vegán bizniszben, mert szép elgondolás. Így viszont csak undort kelt bennem az, aki beleszól abba, hogy mit eszek, gyilkosozik meg társai (ne vegyétek magatokra, az én vegán ismerőseim ilyen szarok), megoldást és segítséget nem kínálva, szóval nálam egy ilyen kapcsolat csak úgy működne, ha az illető egy szót sem szólna az én kajámra és főzne szépen magára.

2018. jún. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

A növényi fehérjék aminoprofilját meg remélem, nem kellene bemutatnom a vegán páromnak. Mert aki úgy érvel az étrendje mellett, hogy nem megy le benne szerves kémia szintre, az már nem lesz alkalmas arra, hogy meggyőzzön, de még arra sem, hogy értelmes embernek tartsam, akinek a tettei mögött van egy kis ész is a fanatizmus helyett. Onnantól pedig, hogy valaki ostoba és felületes, engem elveszített.

N

2018. jún. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Megoldható, elég változatos tud lenni a vegán étkezés is. Megoldható a megfelelő fehérjebevitel is de én csalni szoktam és vegán fehérjeport használok, vagy zabkásához, smoothiehoz rakom vagy önmagában is finom az ízesített verzió. Az igaz hogy drágább a kaja, de én nem szeretnék lemondani a vegán életmódról így se. Vidéken is megoldható, sok étteremben van vegán opció, de pl strandra vagy épp munkában otthonról viszek kaját.


Párkapcsolatom ez miatt nem ment még tönkre, de néha problémás. Tej, tojás ilyesmi oké ha van a lakásban, az egyetlen amit nem bírok a húsok. Más ha étteremben vagy vendégségben esznek pl hamburgert, de a nyers hús látványát nem bírom. Úgyhogy ez az egy amiben nem tudok kompromisszumot kötni.


Jelenlegi párom vega, de egyszerűbb hogy nagyjából ugyanazt esszük. Én vásárolok és főzök amúgy is, őt meg nem zavarja hogy bizonyos dolgokat helyettesítek. Amiben eltérés van hogy pl reggelire ő szeret tojást sütni én meg inkább zabkását eszek, de a főétkezések ugyanazok.


Előtte egy pasival éltem csak együtt aki nem volt se vega, se vegán. Vele kicsit komplikáltabb volt, mert szerett húst enni, de többnyire úgy oldotta meg hogy akkor rendelt magának valamit vagy hazafelére megvette én meg csak magamnak dobtam össze valamit vagy szintén rendeltem. De ő pl nap közben a munkahelyén ebédelt, ott vett főtt ételt úgyhogy tudott húst enni és csak vacsi volt hétköznap közös. Mivel előttük nem költöztem össze pasival nem volt gond, inkább csak akkor kellett alkalmazkodnünk amikor közösen élltünk már.

2018. jún. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
16%

Én szinte soha nem ettem együtt a kedveseimmel, és amikor igen, akkor se szoktuk ugyanazt enni, mert mindenki amit kíván, azt vesz... egyikünk se volt vegán, sem semmi extra étkezési szokása nincs.

Nem értem, miért kéne ugyanakkor és ugyanazt enni, mint a másik, hogy ilyen egyáltalán hogyan merül fel.

Szinte kizárt, hogy 2 ember ugyanakkor legyen éhes/kívánós, egyszersmind ugyanazt akarják enni.

2018. jún. 4. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
84%

2 dl vegán fagyi 1200 forint.

Azt nem értem, hogy miért, hisz kihagynak belőle dolgokat, nem hozzátesznek.

Fogalmazzunk úgy, hogy ez egy drága hobbi.


Akiket én ismerek és vegán vagy vegetáriánus, az egy se komplett.

Nekik ez egy ELV, és nem csupán étrend.

A hústól undorodnak, úgyhogy a hűtőben se tűri meg. Ezt valahol meg is értem, mert terhesen én is undorodtam a nyers hústól, főleg a szagától. De sütve, főzve persze nem. 😁

Ez a bolondéria az egyik csajnál addig ment, hogy külön pohara, tányérja, kanala stb van, mert érzi rajta, ha használták a dögevők, vagy ha halott állat húsa volt benne.

Vendégségben kb. csak előre csomagolt salátát és ásványvizet fogad el, mert az "tiszta".

Ott szakítottuk meg vele a kapcsolatot, mikor terhesen is ez volt a legfontosabb szempont, nem a baba egészsége. Fejébe vette, hogy az anyatej nem vegán (mondjuk amekkora állat....), ezért ő rizsnyákot fog adni a picinek. Ebből aztán válás lett, mert ezzel már a férje se tudott azonosulni. Nem is értem, hogy a srác mit gondolt, hogy majd főzi a pacalt a gyereknek? Vagy hogy lesz beleszólása, milyen elv alapján eteti?

Na mindegy.


Szóval beszélgessétek sokat, hogy kiderüljön, ki hogy tervezi az együttélést. Mit fogad el, mit nem. Ne élesben lepődj meg, hogy keservesen zokog egy bőr pénztárca láttán, mert miattad öltek meg egy bocikát.

2018. jún. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem is a duplakaja készítés miatt zavarna ha a párom más étrenden van hanem mert ez egy életstílus ami nem csak a kajáról szól. Ahogy itt a történtben is volt engem azért zavarna mert nem értek egyet vele és nem akarnám hogy a gyerek ilyen étrenden nőjön fel.

Nem azt mondom én se vagyok az a húst hússal típus de nem szeretem a végleteket és szerintem ez a gyerek témánál komoly éket verne közénk.

2018. jún. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Rizsnyak????? Joooo eg😱🤢🤢🤢🤢🤢
2018. jún. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy párt, ahol a pasi vegan, a csaj nem. Együtt is élnek. A pasi mindennap főz, a csaj is azt eszi. Ez az egy étkezés közös, a többit külön oldják meg. A pasit egyáltalán nem zavarja, ha a csaj mondjuk betol egy pacalpörköltet karajjal meg szalonnaval. Nem akar téríteni, tiszteletben tartják egymás szokásait.


Egyébként a fiú nem milliomos, és úgy látom, hogy nem drágább az étrendje a szokásosnál.

2018. jún. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!