Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire befolyásol titeket a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire befolyásol titeket a helyesírás?

Figyelt kérdés

Főként nők/lányok, de mindenki véleménye érdekel. Megismerkedtem egy férfivel, kedves, vicces, jól néz ki, jófej, érdekes hobbijai vannak. Szakmunkás végzettsége van amivel meglepően jól keres, emellett a hobbijából is tud pénzt keresni. 25 éves, a szüleivel él, arra hivatkozva, hogy egyedül nem akar lakni. Viszont van egy kis probléma, a helyesírása. Én egyetemre járok, viszont nem tartom magam rendkívül okosnak, DE a helyesírásra elég érzékeny vagyok. Nálam ez eléggé alap dolog, egy minimum elvárás, hogy egy ember le tudjon írni két mondatot hibák nélkül, ő viszont annyira szörnyen ír, gyakran megkérem inkább telefonáljunk, mert nagyon ideges vagyok emiatt. Neki sosem mondtam eddig, nem szeretném megbántani.

Igazából személyesen egyáltalán nem tűnik műveletlennek vagy ostobának, ezért nem is értem ezt az egészet.

Szóval a kérdésem: titeket mennyire befolyásol mások helyesírása abban, hogy hogyan álltok hozzá az illetőhöz? Kezdenétek egy ilyen emberrel, mint akit leírtam?


2018. jún. 6. 15:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%
Vedd le a rózsaszín szemüveget és úgy próbálj meg egy picikét ránézni személyesen is. Dehogynem műveletlen és ostoba.
2018. jún. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
Engem rettenetesen taszít. Eszemben sem lenne egy ilyennel összejönni.
2018. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Engem is nagyon zavar. Volt párom diszlexiás volt. Ott elfogadtam, hiszen nem tehet róla. De sokan még nála is rosszabbul írnak. És nem elgépelésre értem.
2018. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%

Nem fogok belekötni vesszőhibákba és pár eltévesztett kifejezésbe. Néha magamon is meglepődök, milyen nyakatekert mondatokat tudok előcibálni magamból.


Az viszont nem fér bele nálam sem, hogy az alapvető dolgokat (igekötők egybeírása az igével, j-ly, hosszú-rövid magánhangzók) nem tudja valaki és most tekintsünk el a diszesektől.


Befolyásol a helyesírás, mert olyan embert még nem láttam, aki rossz helyesírás mellett képes volt megfelelő mélységekben, megfelelő választékossággal kommunikálni velem. Akik nem tudnak helyesen írni, azoknak a szókincse is gyér általában és a világot is csak a felszínen kapargatják. Kövezzetek meg, de számomra ez végtelenül unalmas és egyszerű ahhoz, hogy megfogjon.


Hogy mennyire vagyok értelmiségi és a párom mennyire nem, az teljesen hidegen hagy. Volt már dolgom szakmunkással, minimális hibákat vétett az írásában és gyönyörűen megértettük egymást. Nem ezen fog múlni. Ellenben volt diplomás kollégám is (nem tudom, ez az ember hogyan írt meg egy szakdolgozatot, pedig nem volt diszes), aki egyszerűen sötét volt, mint az éjszaka és meg sem értettük, ahányszor írásban kommunikált velünk. (Szóban sem volt egy nagy szám, jóízűen nem lehetett vele beszélgetni, mert nem tudta kifejezni magát. És ahogy Chomsky óta tudjuk, a nyelv összefügg a gondolkodással, aki nyelvileg nem képes komplexitásra (a saját anyanyelvén), annál nem kell sok összetettséget várni érzelmek és gondolkodás terén sem.)

2018. jún. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
NAGYON zavarna!
2018. jún. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Szerintem ő is diszlexiás, de nem beszéltünk még róla, igazából nem régóta ismerjük egymást. Kicsit bunkóságnak érzem felhozni a témát, nagyon égőnek érezném ha kiderülne, hogy nem tehet róla.
2018. jún. 6. 16:07
 7/25 anonim ***** válasza:
71%

Engem egyenesen taszít a szörnyű helyesírás, az idétlen smiley-k úgyszintén. Vagyok annyira igényes önmagamra, hogy ilyen alacsony értelmi képességekkel rendelkező férfival ne álljak szóba.

Én magam is egyetemet végeztem.

2018. jún. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

4. Bocsi a saját helyesírásom miatt, nem igazán figyeltem amíg kiírtam a kérdést :D és itt egyébként is komolyabb dolgokról van szó, mint néhány vessző, nem ilyen apróságok vannak, hanem ahogyan te is leírtad, j-ly és társaik. És nem csak ritkán használt szavaknál, a milyen, a jössz, a helyes, az együtt és az egyet szó is bonyolult neki, nála ezek mijen, jösz, hejes, eggyüt, eggyet

Sosem beszélgettem még rajta kívül ilyen emberrel, nincs tapasztalatom, hogy hogyan álljak hozzá, de ezek szerint nem én vagyok az, aki túl érzékeny erre

2018. jún. 6. 16:13
 9/25 anonim ***** válasza:
96%
Senkitől nem várom el, hogy HIBÁTLANUL írjon, én is hibázok, ráadásul engem még máshogy tanítottak, mint ahogy most helyes, és nem, nem mentem mindennek utána, és tudom, hogy van, amit rosszul tanítottak, de már így ragadt meg. Nem olyan a szakmám, ahol ez fontos, de tudok mások számára érthetően fogalmazni, ez az, amit a másik féltől is alapvetően elvárok. Nyilván ha valaki egy szót sem tud hiba nélkül leírni, annak a fogalmazványa nem lesz érthető, de abba nem kötök bele, hogy van pár hibája egy mondaton belül, ha attól azért a szöveg még érthető.
2018. jún. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként lehet, hogy azért vagyok ebben viszonylag toleráns, mert anyám fejlesztő pedagógus, és látom a munkáján keresztül első kézből a dolgot... :-D (De az én gyerekkoromban ilyen még nem volt, hogy fejlesztés, legalábbis olyan mértékben biztosan nem figyeltek oda rá, mint mostanában.)
2018. jún. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!