Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire befolyásol titeket a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire befolyásol titeket a helyesírás?

Figyelt kérdés

Főként nők/lányok, de mindenki véleménye érdekel. Megismerkedtem egy férfivel, kedves, vicces, jól néz ki, jófej, érdekes hobbijai vannak. Szakmunkás végzettsége van amivel meglepően jól keres, emellett a hobbijából is tud pénzt keresni. 25 éves, a szüleivel él, arra hivatkozva, hogy egyedül nem akar lakni. Viszont van egy kis probléma, a helyesírása. Én egyetemre járok, viszont nem tartom magam rendkívül okosnak, DE a helyesírásra elég érzékeny vagyok. Nálam ez eléggé alap dolog, egy minimum elvárás, hogy egy ember le tudjon írni két mondatot hibák nélkül, ő viszont annyira szörnyen ír, gyakran megkérem inkább telefonáljunk, mert nagyon ideges vagyok emiatt. Neki sosem mondtam eddig, nem szeretném megbántani.

Igazából személyesen egyáltalán nem tűnik műveletlennek vagy ostobának, ezért nem is értem ezt az egészet.

Szóval a kérdésem: titeket mennyire befolyásol mások helyesírása abban, hogy hogyan álltok hozzá az illetőhöz? Kezdenétek egy ilyen emberrel, mint akit leírtam?


2018. jún. 6. 15:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%

Nekem volt diszlexiás ismerősöm,akit nagyon ritkán láttam hibásan írni,pedig mindhárom "disze" megvolt,de nagyon igyekezett.


Lehet,rákérdeznék,de csak tapintatosan,hogy véletlen nem fordult-e meg annak idején nevelési tanácsadóban,vagy nem volt-e véletlen általánosban olyan tanára,aki tényleg pedagógus volt a javából és javasolta az említett intézmény meglátogatását.


Ha csak szimplán igénye arra,hogy normálisan írjon,az nálam elvágta magát.

2018. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
95%
Hát, engem is nagyon taszít a dolog, akaratlanul is azonnal egy sötét bunkóra asszociálok. Nem egy-két hiba miatt, hanem amikor tényleg borzalmas valakinek a helyesírása. Egy kivétel volt, az egyik exem magyar, de Németországban nőtt fel, ott tanult meg írni, egy borzalom volt a magyar helyesírása. De ennek nyilván megvolt az oka, ő sosem látott ly-t, egyáltalán nem ismerte a magyar helyesírási szabályokat. Gimnazista volt, amikor visszaköltöztek, szenvedett is irodalomból és nyelvtanból rengeteget szegény.
2018. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
60%
En teljesen kiegek, ha valaki nem tud helyesen irni. Rossz szokasom,hogy emlekeztetem is oket allandoan erre a dologra, es lehet rajuk nezve serto, de nem tud erdekelni. Legalabb az anyanyelvet tudja az ember normalisan.
2018. jún. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
30%
Érdekes, hogy mennyire zavar egyeseket a rossz helyesírás, meg hogy az illetővel képtelenség így írásban kommunikálni, de bezzeg a nigériai kétméteres mandingóval simán összejöttök, aki nemhogy stilisztikailag korrekten, a nyelvtani szabályokat figyelembe véve képtelen írni, de még makogni is alig tud. Álszent egy világot élünk.
2018. jún. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Ha csak szimplán igénye arra,hogy normálisan írjon,az nálam elvágta magát." - Ezt a mondatot át kellett volna gondolni még egyszer, hiába helyes a szavak írása, valami hiányzik belőle. :-D


Illetve írásjelek után SZÓKÖZT illene használni, de ez csak mellékes. :-)

2018. jún. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

*Ha csak szimplán igénye nincs arra


Bocs,a nincs kimaradat,most vettem csak észre

2018. jún. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
95%
nem zavar,egy fér.eg ember is írhat tökéletesen
2018. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Más világ, csak még nem tűnt fel, hogy egyszerűbb szűrőn kereszül szemléli a világot.

A műveltség, tajékozottság, szükségképpen magával vonja a komplexebb gondolkodást, választékosabb kommunikációt, gazdag szókincset és a helyesírást. Hiszen valahonnan ezekre szert kell tenni.

Ettől nem kevésbé jó vagy értékes ember, de érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy mennyire illetek össze hosszabb távon.

2018. jún. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nem is értem, hogyan tud valaki helytelenül gépelni, telefonon van autocorrect, gépen van helyesírás ellenőrző, lassan már magyarul sem kell tudni.
2018. jún. 6. 21:00
 20/25 anonim ***** válasza:
A számítógépes helyesírás ellenőrző hülyeségekre is javít olyat, ami nem helytelen, és a telefonosra is hallottam már példát ismerőstől. Én ezeket nem szívesen használom. A gép nem tudja, mit akarsz írni.
2018. jún. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!