Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha konkrét elképzeléseim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha konkrét elképzeléseim vannak a párkeresésben, akkor vagy kompromisszumot kötök, és érzem azt, hogy megalkudtam a boldogságom terén, vagy egyedül maradok?

Figyelt kérdés

A személyiségben is ugyanígy vannak körülírt és részletes megkötéseim, de amik abban szerepelnek, ott nagyobb eséllyel találok számomra megfelelő lányt. Elsősorban ez számít, de a külső vonzalom is együtt kellene, hogy járjon ezzel. Bár eddig is sokféle karakterű lányhoz vonzódtam, hajszín, szemszín, magasság, öltözködési stílus, arcívek terén, és tudtam kötődést kialakítani, de akivel tartósan, véglegesen együtt akarok lenni a jövőmben, őt egy alacsony, törékeny termetű lányként képzelem el, aki mellett azt érezhetem, hogy óvom őt, és elvész az ölelésemben a kezeim között:

[link]

Eleve nagyon, nagyon kevés az ilyen fenti lány, aki 155-160 centi magas (vagy mély:), és ez már drasztikusan lecsökkenti a keresés lehetőségét. Ha csak százból egy van, akkor ennyivel esnek vissza az esélyeim. De én egyszerűen ezt vágyom a jövőt illető párkapcsolatomban, mint itt a képen is.


Ráadásul tovább csökkenti a sikeres rátalálást arra, akibe belezúghatok, hogy az pusztán, ha egy lány kifejezetten alacsony is, még lehetnek széles vállai, háta, ami viszont férfias vonás, és nem vonz. Az alkat is hozzáad a megjelenéshez, és ebben a karcsú test, a keskeny váll, a vékony karok állnak az elképzeléseimben:

[link]


És még ez sem a vége. Ugyanis mindig a barna, egyenes haj, és mélybarna szem váltott ki belőlem leginkább vonzalmat:

[link]

Ami ismét lecsökkenti annak esélyét, hogy találjak a képzeletemben összeálló barátnőt.


2018. júl. 23. 11:54
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

A túl sok elvárást értelmetlennek tartom...mintha úgy képzelné el az ember, hogy egyet álmodozik, aztán az álmodban élő lány testet ölt és pont olyan formában jelenik meg, mint ahogy te szeretnéd. Mesésen hangzik, nem? Hát bizony, ez csak egy nyamvadt mese.

Pl. autót sem úgy vásárolsz, hogy elképzelsz a fejedben egy autót, aztán elvárod, hogy pont olyan legyen legyártva. Lehet, hogy fura példa, de remélem érted, hogy mire gondolok. Ami a fejedben van, az csak a fejedben marad, nem fog megtestesülni.

Általában az ember a valóságból veszi az álmait, valahogy így van értelme. Előbb megismerek egy lányt, aztán álmodozok róla, nem fordítva.

Nagyon pici az esélye (vagy szinte nulla) annak, hogy találkozzak pont olyan emberrel, akit elképzeltem, és megvan a veszélye annak is, hogyha találkozom egy lánnyal, akkor csak arra “használom” őt, hogy kivetítem rá az előre alkotott elképzeléseit, nem is a valódi személyt látom benne, hanem csak az álomképeimet.

Volt ilyen pasim, de elég hamar vége lett és elég nevetségesnek tartottam azt, hogy érezhető volt rajta, hogy valami kábult álomvilágban élt, nem a valódi lényemre volt kíváncsi, nem akart igazán megismerni, csak abban a tudatban ringatta magát a kezdetektől fogva, hogy olyan vagyok, mint az álmai nője, akit előre elképzelt.

2018. júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%
100%, hogy csalódni fogsz, nem elsősorban azért, mert konkrét elképzeléseid vannak, hanem azért, mert nem egy valódi embert, hanem egy idealizált tündérke-háziállatot keresel. Amíg megtartod ezeket a gyerekes (no para, nagyon gyakori) illúziókat, mindig csalódni fogsz a nőkben, mert a nők "csak" emberek, önálló, autonóm, tökéletlen személyek és nem kizárólag védelemre szoruló korlátozott kis angyalkák.
2018. júl. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

"Szóval a kérdező nagyjából engem keres. 😄"


És eddig mégis hol voltál??:)


"Egyébként nem lehetetlen ilyen lányt találni, abban az esetben, ha nem vagy túl szigorú és nem ragaszkodsz az összes elvárásodhoz, vagyis rugalmasabb vagy és hagyod, hogy a másik olyan legyen, amilyen."


Alapvetően elégedettséget éreznék, ha a leírtak nagy része teljesülne. Ha nem 160 centi, hanem 162, ha nem barna a szeme, hanem épp zöld, ha nem szereti azokat a filmeket, mint én, de egyéb területen tudunk beszélgetni és közös programokat tervezni, akkor nem fogok részletek miatt elutasítani egy boldogságra megkapott lehetőséget.

Az utolsó mondatos is ilyen. Az, hogy miattam hordjon, vagy ne hordjon valaki fülbevalót, az engedélyemhez legyen kötve a haj beállítása, nekem mindezek idegenül hatnak, amikor ilyet olvasok itt kérdésekben. Párkapcsolatban sem veszti el egy ember az identitását, az önazonosságát, nem tulajdonjogot birtokol egyik fél a másik felet, nekem a kölcsönösség és az egyenlőség alapvető ebben.

2018. júl. 23. 14:45
 14/44 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes hozzá állás. Fontos a külső, de egy jó, komoly kapcsolatnak a kisebbik része.
2018. júl. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
76%

"Alacsony, vékony (gyerektestű-váll,kar) nőt szeretnél óvni és védelmezni." - A vikingeken kívül mindenhol a történelemben óvták és védelmezték a férfiak a nőket, valószínűleg így idealizálódott ez a kép, ami nem értem miért lenne baj?

(Mellesleg ismertem olyan 165/50-es csajt, aki 5 támadóval szemben is futás helyett kést rántana...)


Érdekes, hogy sokan azzal jönnek "apáskodni akar felette" meg a "háziállattal", (végképp nem értem, ez hogy jön ide).


Amúgy a vékony, alacsony csajok jönnek be nekem is, persze az én elképzelésember bájos arc, vörös vagy világos haj és kék szem, szeplős arc - ha mindhez ragaszkodnék, hát... szóval lejjebb kell adni a mércét :)

27/F

2018. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%

A párkapcsolat minőségéhez ennek semmi köze nem lesz.

Csak a szexhez.

Az, hogy hogy tud konfliktus kezelni, hogy hogy viselkedik nehéz helyzetekben, hogy alapvetően milyen a férfiakhoz való viszonya sokkal jobban meghatároz egy éltre szóló kapcsolatot, mint az a sok álommesekép, amit unalmas óráidban összeraktál magadnak.

Gyerek vagy még, olyan, mintha túl sok szabadidő volna.

Vagy nem?

2018. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
A párkapcsolatnak a testi vonzódás is része. Anélkül csak élettárs.
2018. júl. 28. 21:21
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

Ez oké. Fontos, de nem ebben a részletességben. Mondom, nekem úgy tűnik ez a kidolgozottság amiatt van, hogy nincs neked valódi életed.

Éled az életedet?

A párt úgy találjuk. Megyünk erre-arra, kirándulás, utazás, buli, bármi, s adódnak ismeretségek, aztán valakit megszeretünk.

Amit te csinálsz, az egyszerűen nem életszerű, nem természetes NEKEM legalábbis.

2018. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Ha valakinek minden mindegy, majd lesz, aki fogadja a közeledést, az inkább egy elmélyültebb barátság, aminek részévé válik a testiség is, egy véletlenszerű "szükségkapcsolat", mint egy valós szerelem.
2018. júl. 29. 00:06
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

Te nem érted? Megismersz több embert, és VALAMELYIKET megszereted.

MEG-SZE-RE-TED. Őt magát, az egész személyiségét, tetszik kívülről és belülről, szőröstől-bőröstől.

Pedig nem volt előtte ilyen gyakorlati élettől elrugaszkodott álomképed. Hanem egy nő hatott rád, úgy igazán. Észreveszed, hogy a nő téged inspirál, hogy feláll rá, hogy büszke lennél, ha melletted lenne, de nem egy fantom, hanem egy konkrét nő.

Őszintén sajnálom, hogy te még nem éltél át ilyet, mert ez a szerelem.

Soha nem hallottam még olyat, hogy valaki úgy talált párt, ahogy te írod. Soha, pedig voltam mostanság pár esküvőn haveroknál.

2018. júl. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!