Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A nők azért nézik le a fizikai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők azért nézik le a fizikai munkás pasikat, mert nem férnek bele az idilli képükbe?

Figyelt kérdés

Minden nőnek van egy idilli képe a fejében arról, - mégha jelenleg nem is élnek valami jól anyagilag a párjával -, de a férfi jóvoltából, egyszer majd beérik a munkájának gyümölcse és mesés gazdagságban, szép nagy emeletes házban fognak élni. Lesz majd szép nagy autójuk, és egy mesés nyaralójuk a francia riviérában, ahol romantikusan eltölthetik az egész nyarat, stb. stb.

Na most ebbe az idilli álomképbe elég nehezen fér bele, ha egy pasi szakmunkás, mondjuk autószerelő vagy kőműves és retkes, dzsuvás kézzel és ruhában jön haza. Még ha nem is keres kevesebbet mint egy projekt menedzser úr, aki öltönybe jár dolgozni egy tárgyaló irodába, akkor is, valahogy egy dzsuvás, koszos, gec*s szakmunkás és egy álom nyaraló képe nem strimmel, nem mosódik össze. Míg egy öltönyös pasi mellett, még ha ugyanannyit is keres, sokkal könnyebben el tudják képzelni, hogy egyszer gazdagok lesznek.

A nők nagyon ilyen álmodozós típusok. És nagyon el vannak sokszor rugaszkodva a valóságtól képzeletben. Ezért van az, hogy (ugyanolyan kereset mellett) sokkal többre becsülnek egy diplomás pasit mint egy szakmunkást?


2018. aug. 27. 17:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
77%

Egyáltalán nem nézem le őket, katasztrófa lenne, ha ők nem léteznének, ugyanolyan szükség van rájuk, mint egy orvosra, vagy tanítóra. Nincsen idilli kép a fejemben, de tapasztalataim szerint egy szakmunkásnak meg egy diplomásnak mások az elképzelései, a céljai ezért kevés esetben működik hosszútávon egy ilyen kapcsolat.

Én nem akarok semmit a párom jóvoltából, keményen tanulok, hogy jó fizetésem, szép házam legyen akár férfivel, akár egyedül.

23/N

2018. aug. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
19%

"gyanítom erre se fogsz tudni válaszolni, erről ugye nem szól az Emlékmás meg a Sztárvársz, csak addig sikerült eljutni, hogy róbácc for evriván."


mindig vidám, mikor egy igazi futurológus szakmunkással hoz össze a sors :)



bocs, nem kell vitatkoznom veled, olyan szakmám van, ami az utolsók között fog kikopni a robotizáció miatt.

2018. aug. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
89%
A fenének lenne kedve minden este azt hallgatni, hogy a férj veri a mellét, hogy ő milyen sokat melózott aznap, én meg csak meresztettem a seggem az irodában. A melósok keressenek maguknak fodrász, körmös, pultos csajt, aztán akkor nem kell folyton a diplomát leszólni.
2018. aug. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
6%

#32, ezek az Emlékmásba- meg Sztártrekkbe illő fantáziálások oda tartoznak, ahova a technológiai szingularitás, a Nibiru, meg a légüres térben kongó Hold. Az Ezotéria témakörbe. Ugyanis NULLA valóságalapjuk van.

Ezer és egy akadálya van, kezdve az energiaproblémával. Egyelőre még erre se írtál kielégítő választ, addig a többit minek soroljam?


Még magában Japánban sincs ilyen, holott úgy 150 évvel előbbre tartanak, mint mi. Ennyit a szájenszfiksönökben látott future fuckballz robotvilágról.

2018. aug. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
76%
De miért és kinek kellene választ írnia egy olyan, a témához nem kapcsolódó hülyeségre, amit TE hoztál fel? Szándékosan azt próbálod implikálni, mintha mi holmi fikciós művekben olvasott / megfilmesített változatában látott dolgokban hinnénk. Holott a robotokkal kapcsolatos dolgokat én kizárólag hírportálok gazdasági-technológiai rovatában olvasottakra támaszkodva hoztam szóba.
2018. aug. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
61%

Én autószerelő szerettem volna lenni, az is lettem meg még mellé technikus is :) Ehhez kapcsolódó, de mégis más területen vagyok jelenleg. (Önvezető járművek) Én mindig is tudtam magamról, hogy nem tudnék egy irodában, a számítógép előtt ülni mérnökként.

Kell a változatosság, a folyamatos megoldás keresés, a mozgás. Attól mert szakmunkás vagyok, sokszor kell terveznem új dolgokat, vagy a meglévő alkatrészeket újraterveznem (amit a mérnökurak valahogy elnéztek, de azért gyártásba került...)

Az elvégzett munka után jól esik látni hogy amit csináltam, az működik.

A fizetés azt gondolom hogy nem rossz. A diplomások egy részénél többet keresek és ez még emelkedik is folyamatosan. Tehát én erre vágytam és szeretem is csinálni.

Kétség kívül a nők jobban buknak az öltönyös férfiakra, mert alapból a jó megélhetés, az ápoltság az egzisztencia jut eszükbe róluk. Egy szakmunkásról pedig a tanulatlanság, a pénztelenség és a koszosság ami beugrik elsőre. Ennél persze árnyaltabb a kép, ahogy az én példámból is látszódik, de ez a helyzet.

Ahogy fentebb is látható, volt egy nő aki kijelentette, hogy ő diplomás, és csak egy másik diplomást tud maga mellé elképzelni.

Pedig a szakmunkások között is található sok olyan ember, aki intelligensebb, okosabb, és akár jobban keres mint egy diplomás.

Természetesen nem mind, nagyon nem, de ez a fajta kategorizálás és általánosítás kizár mindenkit aki szakmunkás. Elég sok nő gondolkodik így. Ez van, el kell fogadni.

2018. aug. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
30%

Na jó, #36-os, de te valahol félúton vagy a mérnök és a szakmunkás között. Tehát téged igazából nem is lehet klasszikus értelemben vett szakmunkásnak nevezni.

Ezzel együtt azonban pl. egy bölcsésszel vagy egy művésszel nem nagyon tudnám a magadfajtát sem párkapcsolatban elképzelni.

2018. aug. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
3%

"De miért és kinek kellene választ írnia egy olyan, a témához nem kapcsolódó hülyeségre, amit TE hoztál fel? "


Kicsit szenilis vagy. Az első válaszomban egy szóval nem említettem ezt a robotosítási baromságot. Visszakeressem, ki emlegette? Fogadhatunk valami nagyobb összegbe is, csak hogy izgalmasabb legyen.


"Szándékosan azt próbálod implikálni, mintha mi holmi fikciós művekben olvasott / megfilmesített változatában látott dolgokban hinnénk."


Talán mert abban hisztek? Hogy majd minden kulimunkára odaálltotok egy Robot Robit?


"Holott a robotokkal kapcsolatos dolgokat én kizárólag hírportálok gazdasági-technológiai rovatában olvasottakra támaszkodva hoztam szóba."


Newsflash: a hírportálok nem mindig az igazat írják meg. Ha ilyen 444 meg Hiteltelen meg hasonló, akkor az annyit is ér. Ezeken az sem igaz, amit kérdeznek.


Ja, mellesleg olvastam Asimovot, és Stainslaw Lem-et is, amik kivétel nélkül FIKCIÓK. Mesék. Erre hivatkozva future fuckballz robotvilágot jósolni ugyanolyan, mintha Pán Péterre alapoznád a repüléstechnikát.

2018. aug. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok diplomás, irodában dolgozom, nekem a fizikai munkással kényelmi okból van bajom, és ez nem saját tapasztalat, csak családon belül látott dolgok.


Az a gondom, hogy nem akarom, hogy belekényelmesedjen abba, hogy "koszos", semmit nem kelljen csinálnia, mert folyton fáradt, és tolni kelljen bele a pörköltöt, mert a dolgozó embernek kell az "energia".


Tehát ha nem ilyen tipikus apám korabeli, mindenkit lenéző, mindent elváró férfi, akkor nekem tök mindegy, hogy mit dolgozik.

2018. aug. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
94%

#38:elég sok sofőr volt a családomban.



Még 10 éve is kiröhögtek, mikor az önvezető autók kerültek szóba, pedig akkoriban az önvezető autók már ott tartottak, hogy a DARPA kihívásán a sivatagban, forgalom nélkül képesek voltak navigálni ( [link] ).



Mert egy embert sosem fog leváltani egy gép, mert a reakcióidő, meg majd a gép veszi a jelet, aztán feldolgozza, aztán kiszámítja, hogy mit kell cselekedni, aztán kiadja az utasítást, bezzeg ő fél kézzel arrébb teszi ennyi idő alatt a pótos tehert, és az önvezető autó majd 100 év múlva lesz meg.



Ezzel szemben jelenleg ott tartunk, hogy az önvezető kocsi valóság (persze tudom, okozott tesla balesetet, de ugye ember sosem csinál ilyet, sosem bambul el, sosem néz be semmit).


Ott tartunk, hogy egy vizes aszfaltos rántópados tesztet az önvezető kocsi jobban csinál meg, mint egy hús vér versenyautó pilóta, mivel ez utóbbi nem képes 4 kereket külön-külön fékezni úgy, hogy közben kormányoz (sofőr: [link] vs automata: [link] ).



És ott tartunk, hogy csak az EU-ban logisztikában, személyszállításban (vasút, közút, és ezek rakodása) kb 20 millió állás van veszélyben, mert kopognak a robotok erősen az ajtón.


A 4-es metró már teljesen automatiziált, a 2-es átalakítható, a 3-ason ugye megvettük a "hipermodern" ruszki metrókat, de közben a BKV hirdetésben toboroz minden szinten embereket, mert senkinek nincs kedve hajnali 5-től egy alagútban fel alá furikázni.


És tudod, amíg egy diplomást könnyű átképezni valami másra (még a lenézett bölcsészeket is, akik egy biztos, legalább seggelni, tanulni megtanultak), addig a kamion sofőrökből, metró vezetőkből nehéz lesz piacképes embert faragni.

2018. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!