Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A világ rossz irányba halad?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A világ rossz irányba halad?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy drasztikusan megváltozott a férfi-nő kapcsolata. Még 20 éve sem volt ez ami most jellemző. Szalmaláng kapcsolatok, kirakat kapcsolatok, elvárás hegyek, zéró áldozat hozatal. Szerintetek van összefüggés az emberi felszínesség és az infokommunikációs robbanás között? Naponta több órán keresztül nyomják az emberek arcába (reklámok, plakátok, videók stb) a csodálatos élet lehetőségét, a gyönyörű nőket, a daliás szuper férfiakat. Én azt látom, hogy az emberek önértékelése, és mások megítélése teljesen letért a normális útról. Közönséges átlag embereknek is top full nők és férfiak lettek a standard ideáljai, a társkeresőkön szinte csak és kizárólag a fotók és a paraméterek dominálnak. Egy illúziót kergetnek, hogy ha ma nem is sikerült a főnyeremény, majd holnap biztosan meglesz.

Kapcsolatokon belül is sokkal könnyebb fenntartani a netes kicsapongást, mint megoldani a problémákat. De valahol ez a "Kánaán" csak egy délibáb, mert az emberek már mindenbe kapaszkodnának csak boldogok legyenek. Jellemző ez sajnos már az összes korosztályra.



2018. szept. 30. 12:11
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
88%
Nem a világ halad rossz irányba, hanem az ember. Változtatni pedig úgy lehet rajta, ha minden ember önállóan változtat, és nem vár másokra. Változtass, ha nem tetszik, és ez katalizátor lesz. A többi ember is változni fog.
2018. szept. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
72%

Az észrevételed helytálló.

A kapcsolatok tényleg értéktelenek, legalább is ahogy hallom ismerősöktől, barátoktól. Rengeteg a szakítás, válás, megcsalják egymást. Lehet a régi időkben is így volt , de mindegy is. Ebben az időben élünk és az észrevételem nekem is az ,hogy mindenkinek nagy az elvárása, és ha úgy van inkább megcsalják egymást vagy szakítanak.

2018. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem a baj ott kezdődött, mikor a mi generációnk (35-50 évesek) szülei elkezdtek sorra elválni, és jöttek a "kemény, öntudatos muterok", akik mosolyogva mondták a szemünkbe, hogy ez nem baj, ez előfordul, mindenkinek jár, hogy boldog legyen, és azért mert valaki hűtlen, és új kapcsolatért eldobta a családot, nem szabad rá haragudni.

És akkor csodálkozunk, hogy a 35-40 évesek többsége azonnal rohan válni, ha épp nem boldog, vagy más is megmozgatta a vágyait a házastársán kívül. A mi gyerekeink meg úgy állnak hozzá az egészhez, hogy csak bacni kell, fűvel-fával, semmi érzelem, csak a pénz és a szex fontos az életben. Se a család, se a gyerekvállalás, se a házasság nem érték, sokkal inkább valami cikis, vaskalapos marhaság.

2018. szept. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
84%
Bezzeg régen, mikor érzelmi kötődés nélkül, szülői döntésre házasodtak az emberek. Együtt kellett maradniuk, még ha utálták is egymást, a férfi kuplerájba járt, az asszonyt a helyi huszárezred hadnagya kefélgette... De jó is lehetett a régi szép időkben...
2018. szept. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
66%

A világ nem halad rossz irányba, az ember sem változik.

Régen is voltak szalmaláng kapcsolatok, kirakat kapcsolatok (tudnék mesélni a családomból...), elvárás hegyek és nulla áldozathozatal... stb. Annyi a különbség, hogy nem volt internet, közösségi oldalak, de ezek a problémák ugyanúgy megvoltak.

2018. szept. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
65%
A győztes egyedül van. Inkább maradok egyedülálló életem végéig, minthogy megalkudjak egy kamu ember oldalán. A világ csodaszép, az emberek a hulladékok. Megérdemelnénk, hogy egy aszteroida minket is kinyiffantson.
2018. szept. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
67%
Miért kötelező a társadalmi elvárásoknak, normáknak megfeleni???
2018. szept. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:
Nekem most van bepillantásom a 20-30-asok világába. Helyes, jóképű dolgozó srácok esnek pofára szinte futószalagon, utána meg nem kellenek senkinek sem. 50-60-as hölgyek is értetlenül állnak ez előtt, hogy hogy a fenébe nem kellenek az ilyen férfiak?! Oké, régen más volt minden. Vagy akkor hol tudnak ismerkedni azok, akik tényleg családot szeretnének, vagy legalábbis komoly kapcsolatot? Lányoktól hallottam azt, hogy a való életben nem ismerkednek, mert az ciki. Udvarolni ugyancsak ciki. Szerintem itt már a gyökereknél óriási hiba van. Megszűntek a hagyományok, a nevelést átvette a közösségi média és a profitorientált globális média. Nem jósolok sok jót.
2018. szept. 30. 12:35
 9/60 anonim ***** válasza:
48%
Ne jósolgass, nem lennél jó benne. A múltat és a jelent sem látod jól, hát akkor hogyan láthatnád a jövőt?
2018. szept. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
80%
Annyira unalmasak már ezek az "X éve nem ez volt, kirakatvilág van, minden csak a külsőségekre megy" szöveg. Nem gondolod, hogy te ismerkedsz rossz helyen? Érdekes mód, az én baráti körömben mindenki értelmes és nem külső alapján ítél. Ne az instaribikből, meg insta gyúrósjancsikból indulj ki, és akkor nem lesznek ilyen gondolataid.
2018. szept. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!