Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg ennyire hátrány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire hátrány manapság az egyéniség?

Figyelt kérdés

Leginkább a lányoknak szegezném a kérdést. Folyamatosan azt érzem, hogy ha nem állsz be a sok Ctrl c + Ctrl v majom mögé, akkor semmibe néznek. Ismerkedésnél pedig hatványozottan érződik. Középiskolában teljesen kiközösítve éreztem magamat, állandóan csesztettek azért, mert én nem voltam olyan, mint ők. Nem is értettem, hogy miért jó az, ha ugyanolyan ruhákban járnak, ugyanolyan telefont használnak és csak ugyanazt csinálják? (Miközben látszott, hogy sokan nem is szeretik azt az adott dolgot, csak az elfogadás miatt „behódoltak”. Meg amúgy is amiket ők szerettek, mint a rózsaszín pulcsi és szakadt farmer, na ez nem az én stílusom, sőt számomra taszító ). Kikerülve középsuliból azt hittem, hogy csak ebben az alpári, bunkó társaságban volt ez, máshol biztos jobb lesz. Hát nem lett! Csak azt nem értem, miért kell lenézni és ismerkedésnél hátrányos helyzetbe helyezni azt, aki nem ugyanazt követi, mint a többség, akibe még szorult egyéniség? Én például alkotói munkát végzek, emiatt a korombeliek totál furán néznek rám, mert mi az már, hogy nem járok bulizni inkább. Amúgy is elég zárkózott lettem a sok kitaszítás és csesztetés miatt, de úgy érzem ez a fajta „elfogadáshiány” teljesen esélytelenné teszi a lányokhoz való közeledésemet. Állandóan ha megtudják, hogy én nem az tipikus mai menő kategória vagyok, akkor lekoptatnak (pedig sokszor hallom, hogy nekik különleges ember kell, de valahogy a realitás mégis mást mutat :/ )

Más is érzi ezt a problémát? Miért baj az ha valaki nem ugyanolyan, mint a többség?


20/f



2018. nov. 26. 14:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hàt, én ugyan màr régen kinőttem a középsuliból.És anno még úgy gondolom, nem volt különösebben hàtràny az egyéniség.A 80-as évek végén,90-es elején.Bàr különösebben nem is figyeltem erre.Mindíg is egyéniség voltam.Akàr tetszett ez màsoknak,akàr nem.És mai napig is jobban kedvelem az eredeti egyéniségeket.Az sem baj,ha kicsit bogaras, csak jellegtelen birka ne legyen.

Szerintem ez amolyan csordaszellem:ha nem olyan,mint mi,nem tartozol közénk...Ez az egyik oldal.A màsik oldal meg lehet,hogy vàgyna màsra,de nem mer kiàllni a sorból,mert fél,hogy kiközösítik.

Én mai napig làzadozó vagyok,egyéniség.Tömegszellemet elutasító.De nekem ebből még nem volt semmi problémàm.

Amúgy ezzel most nem foglak megnyugtatni,de a melóhelyeken is ez megy.Sajnos az idősebbek sem feltétlen különbek.Nem kell foglalkozni vele.

2018. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

1. Az egyéniség inkább a belső, mintsem a külső. Én sem öltözöm csodabogárként, tök átlagos ruháim vannak (nem szeretem, ha mindenki engem bámul), mégsem érzem magam tömegnek.


2. Azt vettem észre, hogy a "tömegembereket" lenézik, de ha valaki egyedien mer öltözködni, az rögtön kapja az ívet. Főleg ha az az egyedi valami extrém dolog is, például a gót öltözködés csupa fekete cuccokkal, fűzőkkel, csipkékkel, vintage ékszerekkel.

2018. nov. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Sokszor már azért rosszul tudnak rád nézni ,ha eltérő véleménnyel vagy valamivel kapcsolatban .. Bőr kabát, gumi csizma annyira gáz manapság amúgy?
2018. nov. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen az az egyéniség...

Megértem a problémádat, de nem abban látom a gondot, hogy nem vagy olyan, mint a többiek, hanem inkább abban, hogy valószínűleg rossz helyen próbálkozol. Ha művészlélek vagy, akkor a hasonló stílusú lányok közt keresgélj. Biztos vannak ilyenek is a közeledben, lehetetlen, hogy csupa egyforma droiddal legyél körülvéve, még akkor is, ha Pusztakukutyinban élsz.

2018. nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem mindenki egyéniség, aki kilóg a sorból. Sokan nem azért nem állnak be, mert egyéniségek, szeretnének ők, csak a sor kiveti őket.

Aki igazán egyéniség, annak a számára a sor nem is létezik, egy illúzió. Olyan ruhát veszek ami nekem tetszik, és ez néha egyezik a sor véleményével néha viszont szögesen ellentmond. Olyan telefont használok, amit megengedhetek magamnak és ha leszólják, csak mosolygok. Még vitába sem szállok, mert értelmetlen lenne a vita. Számomra a sor nem létezik. Néha benne állok, néha kívül. Vannak barátaim akik határozottan a sorban vannak és vannak kívülállók is. Mivel nő vagyok, ez a hozzáállásom nem tesz népszerűvé társkeresési szempontból. Túl önálló, túl határozott vagyok. Mondjuk jóval idősebb vagyok nálad, így megnyugtatlak, hogy a nehézségek ellenére így is lehet párt találni egy hasonló gondolkodású ember személyében.

2018. nov. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

ELŐNY az egyéniség.


Ne vedd sértésnek a lentieket, de te ezt túltolod az inkább taszító irányban.


1) visstatetsző, hogy különbnek, értékesebbnek, különlegesebbnek tartod magad másoknál.

Nem csak a férfiaknál, de a nőknél is.


2) ha nem is veszed észre, de TE vagy az aki kirekesztő, ezzel a felsőbbrendűségi szemléleteddel.


3) tagadod, de szintén TE vagy az akiben erős a megfelelési kényszer, minden áron be akarod bozonyítani, hogy te mennyire más vagy.


Az egyéniség baromira nem azt jelenti, hogy elzárkózol mindenkitől és mindenkinél jobbnak tartod magad, mert annyira más vagy meg még alkotsz is, amit masok meg sem érthetnek.


Szerencsére még fiatal vagy, kiforrhatsz, ha elhagyod ezt a marhaságot és gyúrsz az önismereteden.

2018. nov. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!