Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Amennyiben konkrét feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amennyiben konkrét feleség keresési szándékaim vannak, hogyan dönthetem el hogy mik azok a tulajdonságok (mindkettőnkben) amik sikeres vagy sikertelen házasságot eredményeznének?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok és néha elbizonytalanodom hogy sikerülhet-e ez az egész mert összeházasodni valakivel nem nagy mutatvány de évtizedekig boldogan együtt élni na az már az.


Tudom h nem lehet mindent számba venni (akárcsak azért is nem mert 10 20 30 év alatt változhat az ember olyan irányba is amire senki sem számít még az adott ember maga sem) de sztem ha tudatosan pár dolgot meg tudnék magamban fogalmazni h mi az amire mindenképpen vágyom, és amiről csak azt hiszem h az nekem fontos lenne azt engedjem el..


Milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban? :)



2019. jún. 10. 09:12
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

9,

Azért ez egy kicsit összetettebb mint h egy félmondatban leírd az egészet. Nyilván ciki ha a nő viszi a házat meg mindent de nem mindenki ilyen és sztem jó eséllyel ki lehet szűrni h ne ilyen emberrel házasodj.


10,

Egyetértek.

Elolvastam a legnagyobb részét annak amit linkeltél, végülis jó dolgokat írnak de ez a jehova dolog.. : "Beszélhetnél olyanokkal ... néhány érett kereszténnyel a gyülekezetéből.", ne haragudj de ez komikus. :D Nem járok szektába és nem hiszem h fontos h valaki keresztény legyen ahhoz h érett legyen stb..

Köszi.

2019. jún. 19. 21:48
 12/23 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem 5 pontba nagyjából bele lehet foglalni a legfontosabb kritériumokat:


-Egymás megbecsülése: mindketten láttok a másikban olyan tulajdonságokat, amit nagyon nagyra tartotok, ami miatt felnéztek a másikra. Ez valószínű a szerelmi lángolás után is megmarad.


-Egymással való folyamatos és jó kommunikáció képessége (ennek legjobb jele az, hogy egy igazán nagy veszekedés után tudtok-e úgy kibékülni, hogy nem marad tüske hosszabb távon egyikőtökben sem)


-Hasonló életcélok: Lakhely, gyerek legyen-e, gyerekek száma, gyerekvállalás mikor, stb. Ezeknek egyezni kell.


-Pénzügyekhez való hozzáállásnak azonosnak kell lenni. Ha te spórolós vagy, az asszony meg szórja a pénzt, vagy fordítva, az nagyon gyakran váláshoz vezet.


-Hasonló világnézet: ha te konzervatív vagy, a feleséged meg csontliberális vagy fordítva, ha ő katolikus, te meg harcos ateista vagy fordítva, az nagyon ritkán vezet jóra.



A szexet nem írtam bele. Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy a szexet iszonyat sokan túlértékelik, különösen itt a gyakorin. Én a házasságig vártam vele a feleségemmel, és köszi, jól megvagyunk szexuális téren, 8 év házasság és 2 gyerek után heti rendszerességgel szerelmeskedünk, ami mindkettőnknek megfelelő.


Ilyenkor mindig azt mondják, hogy honnan tudom, hogy milyen eget rengető orgazmusaim lennének egy másik nővel, akit meg sem ismertem. A válasz az, hogy valóban nem tudom, de nem is érdekel túlságosan. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem láttam még szebb, jobb alakú nőt a feleségemnél, de ez nem releváns számomra - az a nő egy távoli idegen bolygó, a feleségem meg a Föld, amin állok, a boldog realitás... :)

2019. jún. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Nem haragszom. Megértem hogy kívülről komikusnak tűnhet. De örülök, ha találtál benne használhatót.
2019. jún. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

12,


Köszi h ilyen részletesen kifejtetted h mit gondolsz erről. Jelenleg kicsit el vagyok keseredve de jó olvasni h sok hasonló gondolkodású ember van. Illetve a jól működő házasságod is nagyon szuper, remélem h minél hamarabb meg tudok indulni ezen az úton én is. :D


13,


Jó h nem haragudtál meg mert visszaolvasva sértő ahogy fogalmaztam pedig nem akartam megbántani senkit. Mindenki úgy él és úgy boldog ahogy akar, ha azzal nem károsít meg másokat.

2019. jún. 20. 20:29
 15/23 anonim ***** válasza:

Rohadt nehéz ez.


A kérdésedre az a válasz, hogy olyan lányt keress, akivel 1. egyezik az értékrendetek, lehetőleg az ízlésetek is nagyjából, és ugyanazokat gondoljátok a világról, mert így nem lesz sok súrlódás és tudtok miről beszélni. Nyilván senki nem akar buta nőt maga mellé, aki mellett unatkozna, se olyat, aki semmiben nem ért egyet vele, mert akkor állandóan veszekedni fogtok


2. Legyen kedves, simulékony, alkalmazkodó. Érezd azt mellette, hogy őszintén meg tudsz vele beszélni mindent.



Összefoglalva azt mondanám, azt a lányt érdemes szerintem elvenni, aki, ha fiú lenne, a legjobb barátod lenne.



Csakhogy:



Mi van akkor, ha


1. nem találsz ilyen lányt;


2. találsz ugyan, és ezek megvannak benne, de nem az eseted? Akkor ráfaragtál (mondjuk ha amúgy van valami, ami vonz benne, tehát valamennyire azért tetszik, akkor mindenképp érdemes megpróbálni szerintem). Itt lesz rohadt nehéz a dolog. A csini lányok, akik neked kellenek, ugyanis mindenki másnak is kellenek. Ezért vagy foglaltak már eleve ennyi idősen, vagy nem foglaltak, de nem túl jó a természetük, mert a szép csajok általában maximum tettetik a szerénységet, de amúgy el vannak szállva maguktól.


Csak azt tudom tanácsolni, hogy konzervatív körökben keress. Oda, ahova vallásos csajok járnak. Még azok a legnormálisabbak. Ha megy a csajozás, akkor próbálkozhatsz akárhol, de átlagembernek ki***ott nehéz normális és szép csajt találni. Mindenki az alapján ítéli meg amúgy a csajozást, hogy neki mik az addigi tapasztalatai. Aki jó génekkel rendelkezik és futnak utána a csajok, az meg van győződve róla, hogy ez az egész csak fel van fújva, nem érti, mit kell ezen ennyit parázni, "csak magadat kell adni" és kész, majd jön a csaj. Aki meg szorongó alkat és rossz az önképe, annak a számára meg ez egy kénköves pokol, mert az istennek nem tud nőt szerezni, és meg***szhatja magát az álló farkával minden reggel, mert soha nem tud kielégülni a legelemibb igénye...

2019. jún. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

15,


Te is elég jól kifejtetted a véleményed és egy rúgóra jár az agyunk mert nem igazán tudnék "belekötni", köszönöm.


Azt hiszem h kellene írjak egy listát a saját negatív pozitív tulajdonságaimról, illetve arról h mi az amit elvárok a másik féltől és mi az amit kevésbé de pont ez az h ha kicsit belegondolok már elbizonytalanodom h van-e értelme.

Pl.: Azt hiszem h nekem fontos h tudjon, szeressen sütni főzni de most ha minden klappol de ez nem akkor emiatt nem fogom az illetőt elküldeni ha egyébként ő is kedvel. Most itt millió más dolgot lehetne írni, nem tudom h milyen elvárásaim lehetnek mert az is emberfüggő h ki h értékeli amit én tudok nyújtani. Nem tudom mennyire érthető h mit akarok mondani, lehet zavarosan fogalmazok..



Hasznos dolgokat írtatok többen is és egyrészről nem bonyolult ez a dolog, de valahogy mégis az, vagy csak én vagyok hü**e. Köszi skacok.

2019. jún. 30. 23:46
 17/23 anonim ***** válasza:
31%
A "szép csajok" nincsenek elszállva maguktól, mert az egyik külső tulajdonság, a másik belső, és nem függenek össze. Ha valaki olyan, az rondán is el van szállva magától meg szépen is, más meg rondán vagy szépen sincsen.
2019. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"A "szép csajok" nincsenek elszállva maguktól, mert az egyik külső tulajdonság, a másik belső, és nem függenek össze."


Ja. A kisnövésű embereknek meg nincs kisebbségi komplexusuk, mert az egyik külső, a másik belső tulajdonság, és azok nem függnek össze, mi?



"Ha valaki olyan, az rondán is el van szállva magától meg szépen is,"


Nincs olyan, hogy "valaki olyan". Azt értsd meg, hogy az egyik okozza a másikat. ATTÓL lesz olyan, HOGY jól néz ki. Ha valakit gyerekként ajnároznak, de amúgy ronda, akkor a rossz visszajelzések egy idő után legyalulják a felfújt önbizalmát. Ha meg valakit elhanyagolnak, de rohadt jól néz ki, akkor megjön az önbizalma. Nőknél olyan nem lesz, hogy a 10/10-es nő egy hajléktalannal fog járni, mert neki annyira rossz az önképe. Aki külsőre nagyon szép, az félig nyert az életben, mert mindenhol más szemmel fognak nézni rá, már gyerekként is. Rengeteg meg nem érdemelt előzékenységet meg bókot meg szeretetet fog kapni, ami megdobja a fontosságérzetét. Mindkét nemtől irigylést meg ajnározást kap, de mindenhol fognak rá FIGYELNI. A szeretet meg a gyűlölet ugyanannak az érmének a két oldala. Igazán az jár szarul, akin átnéznek.


más meg rondán vagy szépen sincsen.

2019. júl. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ez sokszor nem igaz, mert pl ha van egy közösség, van benne mondjuk 20 csúnyább 1 szebb, akkor az 1 szebbnek nem lesz jó világ, míg ha mindenki szebb, és egy csúnyább, akkor a csúnyábbnak szívás. És az hogy ki milyen közösségben szerez élményeket gyerekként az lutri. Full gyönyörű emberek is begyűjthetnek egy csomó rossz élményt. Ezen kívül az alap személyiség is sokat számít. Persze azok az összefüggések is létezek amikről írsz, de nemcsak az van. Pl nekem volt 1 osztálytársam extra alacsony soha semmi baja nem volt barátnő szerzésben. Volt egy magas fiú is neki meg nem volt senki pedig nem csúnya egyáltalán.
2019. júl. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ez a 19-20 éves konzervatív lányt keress dolog nem jó. Lehet eddig a korukig tudták őket (jobb nem jut eszembe) pórázon tartani. Mondjuk jártak egy egyházi gimibe. Aztán a buborék amiben nevelkedtek kidurran ,egyetemre vagy dolgozni mennek,új társaság ki tudja hogyan hat rájuk. Főiskolára a sok pasi eljegyezve engedte el a barátnőjét. Szeptember végére már 1-2 pasi átment rajtuk:).
2019. aug. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!