Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi a reális gyerektartás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi a reális gyerektartás?

Figyelt kérdés
Férjem nettó keresete 280000ft nettó,3 gyermek van.Láthatás 2 hetente 2 órás időtartamban van a családsegítőben.Szerintetek 40000ft gyerekenként így reális összeg?
2019. aug. 30. 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
76%

Tipikus proli tempó...


fillérb@'szás mindkét oldalon, műkörömre azét telik, 3 gyereket összeraknak, de egy egyszerű dologban nem tudnak megegyezni, az egyik pumpolna, a másik dugdossa a pénzt a család elől.


Nem azért, de jól mutatja, hogy mennyire gáz, hogy gyereke bárkinek lehet, de egy 125-ös motorhoz több hetes tanfolyam, és több vizsga kell.



És mennyien lesznek majd ilyenek, amikor elfogy a csok-os pénzt, és ott állnak 2 gyerekkel, meg azzal a tudattal, hogy vissza kell adni a lóvét, mert nem lesz 3.

2019. aug. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
59%

"Remélem apa megoldja, hogy minimálbérre lesz bejelentve, mellette pedig jól fog keresni."


Apád is ezt csinálta?

2019. aug. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
87%

Ez a hivatalos bírói álláspont, hogy a külön élő szülő elsősorban pénzben, a gyerekkel élő pedig első sorban természetben gondoskodik a gyerekekről.

Arra a megcsinálásuk előtt kell gondolni a kedves Uraknak, hogy mennyibe van felnevelni. Váláskor legfeljebb szembesülnek a száraz tényekkel.


Annak komoly anyagi vonzata van, ha valaki egy évben többször táppénzre kényszerül a gyerekekkel. Csak a fizetése 60%-át kapja, nincs cafeteria, stb. Mellette örül, ha nem rúgják ki.

Ő lesz az, aki nem tud túlórázni, nem lesz másodállása, és nem mehet három szakba dolgozni. Ennek is van anyagi vonzata.


Az adókedvezmény jól hangzik, de van annyi bruttója? Szerintem nincs.


Apuka nyugodtan mehet túlórázni, egyből beljebb van.


A kiadásokra: Nem tudjuk, mennyi idősek a gyerekek. Én alapból nem szoktam számolgatni, mennyit költök rájuk. De 40 ezernél bőven több. Az cirka 1300 ft naponta.

Bérlet 5000, menza 12 000, osztálypénz 2000, edzés 5000, a fele ugrott 40-nek, és még nem evett a gyerek semmit, nem kapott zsebpénzt, nincs rajta ruha, egy fagyit nem evett.

Egy kamaszfiú dupla annyit eszik, mint egy felnőtt nő.

Kisebb gyerek esetében: egy csomag pelenka 8000, és egy nem elég, popsi törlő, krém: 5000/hó, a ruháit évente kétszer le kell cserélni a zoknitól a sapkáig. (Kamasz korban is van két ilyen év!) Oda nem elég két 500 ft-os póló havonta.


Patikában egy gyerekre csont nélkül otthagysz 10-15 ezret, és akkor nem beteg! Vitamin, fürdető, koszmó elleni sampon, fogkefe, fogkrém, stb.


Egy doboz fagyi 800 ft, és az legolcsóbb. Te el tudod képzelni, hogy úgy nő fel egy gyerek, hogy soha nem ehet fagyit?


Kérdező: rossz helyen kérdeztél.

De a 40/gyerek reális, bármennyire is fáj a hímneműeknek. Még kevés is.

2019. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
35%

"39"vagyok

Az igazi probléma a GYT és egyéb juttatásokkal, hogy nem kell vele elszámolni. Az ismerősöm a bírósághoz fordult, hogy legyen már szíves az anya leírni, hogy a 2 gyerek után kapott GYT+CSP+adókedvezményt(130000ft) tételesen mire költi el egy hónapban? Mondanom sem kell nem volt hajlandó rá, miközben az apja öltözteti a 2 srácot, ő veszi a használati tárgyait, játékait.

Elég álságosnak érzem, amikor valaki azt mondja hogy lakhatásra vagy rezsire ment el amikor egyedül is élnie kell valahol, a 2 gyerek az +1 szobát igényel. Az apa kifizet a megítélt 60000ft GYT és azon felül még 40000ft elmegy egyéb kifizetésekre. Anyuka 130000ft kap havonta és kevesli, mert az albérlet és a rezsi ennél több. Ez így érthető is, de mi lenne ha neki kéne egyedül fenntartani a lakást és még fizetni a GYT az apának fordított helyzetben? A válasz egyszerű, éhen halna.

2019. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 A kérdező kommentje:
Igen azt látom....A 20000ft-ot tartják reálisnak az itt írogató mintaapák,de nekik kevés a 160000 is egymagukra....hmmm van baj egyes fejekben de nagyon.Utolsó előtti köszi a normális választ.Ja és akkor még egy strandot,mozit nem is írtál kiadásnak te sem kedves utolsó előtti. :-) De sajna sokan csak károgni tudnak,de hogy mi mennybe kerül gőzük sincs róla..... :-D
2019. aug. 30. 19:43
 66/79 anonim ***** válasza:
66%

"Az ismerősöm a bírósághoz fordult, hogy legyen már szíves az anya leírni, hogy a 2 gyerek után kapott GYT+CSP+adókedvezményt(130000ft) tételesen mire költi el egy hónapban? Mondanom sem kell nem volt hajlandó rá, miközben az apja öltözteti a 2 srácot, ő veszi a használati tárgyait, játékait."


Na és a bíróság úgy ítélte, hogy az anyukának kötelessége elszámolni? Mert akkor nem hajlandóság kérdése, hanem kötelező.

2019. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
37%

Nekem speciel van. Mert biztos mindenki krákogó apuka.


Csak hogy tiszta legyen, nő vagyok. Nem minden nő ért egyet ezzel a hányinger lehúzó bandával. Akik gyerektartás címén nyaralnak.

2019. aug. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
10%
Én is nő vagyok.
2019. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
30%
Én is nő, legtöbbször irigy elhagyott nők csináljak, hogy nehogy több jusson a csajra.😂😂😂A szomszéd csávó elvált a -féleség 200 000 követelt, azt hitte ki.basz.ik a csávóval, biró 100 át,ítélt meg,de a csávó oda dobja neki a 200 át,hogy lássa h attól ő boldog a másik novel amiért a -féleség azt hitte ,h jól megszívja és nem fogja tudni fizetni.😏😏😂🤦‍♀️Ha ő a pénztől boldog akkor legyen...🤷‍♀️
2019. aug. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
100%

66-os, az enyém igen(a 9ezer ft-os vagyok).

Apám azt csinálta, hogy munkanélkülinek jelentette be magát, közben 2 munkahelyen 300 fölött keresett össz.

Plusz még a lakása sem volt bejelentve.

Tehát aki írta, hogy miért nem mentünk bíróágra. Mentünk. A bíróság nem tudott semmit csinálni.

Előtte meg azt csinálta, hogy fél évig, amíg ellenőrizve volt hatóság által addig időben rendezte minden hónapban, amint leszálltak róla felszívódott. Hónapokig járt anyám előtte bíróságra, hogy azt elérje, hogy fél évig fizessen ..

Néhány apával nem lehet mit kezdeni, aki nem akar az nem is fog, úgyis megtalálja a kiutat.

2019. aug. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!