Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi a reális gyerektartás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi a reális gyerektartás?

Figyelt kérdés
Férjem nettó keresete 280000ft nettó,3 gyermek van.Láthatás 2 hetente 2 órás időtartamban van a családsegítőben.Szerintetek 40000ft gyerekenként így reális összeg?
2019. aug. 30. 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
27%

Én a leszólt 2-szeres elvált vagyok és se műkörmöm sincs, se nyaralni nem voltunk már 3 éve, mivel a kisebbik gyerkőc ételallergiás, azért nem fedezi a 45 a tartásánák felét sem, míg a nagyobbiknak olyan hobbija, "önkéntes munkája" van (szabadidős és iskola mellett is végzett), ahol a 65 nem takarja be a tartásának felét sem.


Úgy gondolom, hogy a bíróság elég korrekt, mikor csak annyit kér, hogy a kért gyerektartás összegét az anyuka is tudja ugyanannyival kipótolni és annak minimum annyinak kell lennie, amibe az adott gyerkőc kerül.


Pl. ha apuka ad a kérdező esetében 120 ezer ft-ot és anyuka is mellé tesz 120 ezer ft-ot, az 240 ezer ft. Amennyiben az anyuka tudja igazolni, hogy a 3 gyermek havonta legalább 240 ezer ft-ba kerül (rezsi, kaja, egyéb, ami nem szórakozás kategória, mert az nem kötelező), akkor megítéli. Amennyiben 200 költést tud csak igazolni, akkor 100-t ítél meg. Amennyiben csak 120 költést, akkor marad a 60.

2019. aug. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
94%
Ja és mielőtt okoskodásnak vélnék egyesek ezt is, az idén tavasszal volt mindkét gyerekem esetén a volt férjeim által kedvezményezett gyerektartás felülvizsgálat és innen tudom. Ezt kérte a bíróság mindkét gyerekem esetében. A csúcs, hogy 2 különböző megyébe kellett mennem bíróságra az ő lakóhelyük miatt. De az ügyvédi díj is el nem számolható költség ilyen téren. Ők csökkentést kértek, ami eredménye lett az egyiknél az ugyanakkora hagyás 45 ezerben, a másiknál a bizonylatok fényében a bírói megemelés 25 ezerrel 40 ezerről 65 ezerre.
2019. aug. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
10%
Akkor gondolom minden más juttatást feleznek.
2019. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
30%
Mert ugye anya is a fizetéséből teszi be a 120 000-t.
2019. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
94%

Semmi plusszt nem adnak.


1/3 költséggel vették mindkét gyermeket egyenként figyelembe a rezsi esetén, ahogy a kérdezőnél majd 3/4-ével fogják számolni. Bölcsis és iskolai étkezést 100%-osan nézték, meg a gyógyszereiket 100%-osan, a ruháikat is, az otthoni étkezés díját, kajaszámlákat pedig 1/3-osan.

2019. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
31%
Az anyának is a fizetéséből kell belerakni a 120-t. Tehát, ha csak családi pótlékja van, akkor az fizetés nélkül vajmi kevés alap. Nálam is a 65+45=110-hez is jóindulattal fogadták el a 210-es fizum, mert 220 kellett volna, hiába arra jött még az allergia miatt a 60 ezer családi.
2019. aug. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
0%
De várjatok...Ha anya azt írja bele ,h havi 20.000 ruhára azt a bíró elfogadja? Mert akkor bele lehet írni 30 vagy 40 is.Amit tudunk ,h kamu...
2019. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
80%

#77: Blokk, számla: Nem bemondásra megy.

Miért lenne kamu 40 ezer? Tudod, hogy mennyibe kerül egy rendes cipő, vagy egy kabát? Többe, mint a felnőtt, és ő nem veszi fel jövőre.


Én itt sokakat nem értek.

Szerintetek az élet, hogy párizsis zsemle, turkálós póló, az osztálykirándulás luxus, és egy szelet csoki is? Persze, felnő úgy is az a szerencsétlen, hogy a kukából ruházzák és csak az ingyenes menzájába jut egész héten (hétvégén meg semmi). De ti komolyan ERRE vállalnátok gyereket? Azt akarod, hogy így éljen a saját gyereked??

Hihetetlen, mennyire szívtelenek tudtok lenni. Vagy felelőtlenek, nem tudom.

Sokkal több apukáról tudok, aki b...ik gyerektartást fizetni, és minden évben nyaralgat, mint elvált anyáról. Utóbbiakból lényegesen több van anyaotthonban.


Lehet, hogy egyedül is fenn kéne tartania magát. De nem egyedül van!!! Pont ezért nem mehet folyamatos műszakba, ezért nehéz albérletet talàlni, ezért van otthon táppénzen, ezért nem lehet két állása.

2019. aug. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
51%
Én csak azért kérdezem mert nekem is van gyerekem, de bme minden hónap van veszel ennyire.Ne nevetess !!!!
2019. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!