Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van ennyi válás, miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi válás, miért hullanak szét a családok? Mi változott 50 év alatt?

Figyelt kérdés
Olvastam egy 60-as évekbeli újságot, ahol hatalmas civilizációs betegségnek volt feltüntetve, hogy a nagyvárosokban már 10% feletti a válások aránya. Ezen ma már röhögni kell! Mára ez az arány több mint 50%. Sőt, munkatársnőm akinek óvodás gyerekei vannak (mellesleg ő is elvált már), mesélte, hogy az ottani szülők kétharmada is már elvált. ÓVODÁS KORÚ GYEREKEK SZÜLEIRŐL VAN SZÓ. Persze, nekem is megvan erről a magam elmélete, de kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről?

2019. szept. 25. 14:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 A kérdező kommentje:
Örülök hogy páran azért látjuk ezt... Akik meg nem látják be, azoknak még sajnos hátravan a szembesülés rögös útja. Lehet, hogy egy egész életet le lehet élni úgy, hogy soha nem vagyunk boldogok, maximum az illúziója van meg, vagy még az sincs. Az ilyen boldogság-hajhász embereknek üzenném, hogy a rohanó világban azért néha-néha álljanak meg, nézzenek magukra, számolják meg hány kezük, hány lábuk, hány szemük van, és legyenek érte hálásak, ha megvan mind. Gondoljanak bele, hogy van e mit enniük, van e hol lakniuk, van e fűtésük télen, és legyenek érte hálásak, ha igen. Mindenkinek meg kell tanulnia megbecsülni az egészségét, az életét, a körülményeit. Mert nagyon pórul járunk, ha nem tesszük.
2019. szept. 25. 16:48
 32/69 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom te példás családapa vagy kedves a kérdező, aki fészekalja gyermekkel boldogan él immár 20 éve a feleségével és tapasztalatból beszélsz.
2019. szept. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
82%

Arra nem gondolsz, mi van azokkal a kapcsolatokkal, ahol a férfi szeret ki a párjából? Vagy megy félre? Nekik nem volt fontos a boldogság?


Az tök jó, hogy te házasság előtt minden szituációt eljátszol a pároddal, meg kiismered, de az ember folyamatosan változik. Az ember, akihez hozzámész, nem ugyanaz, aki 10 év múlva lesz. Változhat persze jó irányba is, de rosszba is. A boldogság nem olyan, hogy "nem veszed észre", hanem vagy érzed, vagy nem.


Férfi is lehet boldogtalan, és neki is joga van elválni, ő sem kötelezhető egy olyan életre, amit nem akar élni.

2019. szept. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
94%

#17 & #18

Na igen, meg meg kell csak nézni, hogy 10 gyerekből mennyi érte meg a felnőttkort... Persze hogy csináltak 10-15 gyereket, mert akkor legalább 4-5 felnőtt közülük.


#kérdező

Tök örülünk a te boldog kis szivárványos buborékodnak, de a valóság marhára nem ez.

Ha én is ilyen bubiban élnék, akkor én meg verhetnén az asztalt, hogy MINDEN válás azért van, mert a férj veri a feleségét és/vagy alkoholista... A környezetemben ugyanis minden válásnak ez volt az oka.

Csak én felfogom, hogy nem az én környezetem alkotja a világegyetemet. Ilyen is van, olyan is van.

(Amúgy a kérdésben nem 50+ évvel ezelőttről volt szó? Mert a legtöbben akik az erőszakról írtak, úgy értették szerintem, hogy régen ez volt - amikor tényleg az asszony kb egy volt a háziállatok közül.


Azzal egyébként egyetértek, amit a felszínességről írtál, és nálam is kitétel, hogy legalább pár év barátság legyen, mielőtt kapcsolat lesz...

De ez tipikusan nem olyan dolog, ami régen jobb vót'. Sőt... Régen még felszínesebb volt talán.

Éppen most olvasok egy Kosztolányi könyvet (nem mai), láss csodát, a lányka szép benne, a fiú pedig egyből halálosan szerelmes belé.

Ez aztán nem felszínes. :D

2019. szept. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
80%
34-es, mindig ezt mondom. A régi versek soha nem arról szólnak, hogy ejj, de jókat beszélgettünk, hanem milyen volt a bőre, ajka, haja, ruhája.
2019. szept. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 A kérdező kommentje:
Egy olyan világban, ahol a nők unatkozás címszó alatt szakítanak a becsületes társukkal, és ahol a férfiak jó dumával elbűvölik a nőt, elveszik, aztán megcsalják, én nem szeretnék ennek az intézménynek a tagja lenni. A házasság, mint fogalom teljesen el lett inflálva.
2019. szept. 25. 17:05
 37/69 Diazepam ***** válasza:
81%

Kérdező, gondolom pasi vagy, azért nem ismersz rossz sorsú nőket, neked nem panaszkodnak. Én eleget ismerek, sokukat bántotta a volt férjük, sokukat bántja a jelenlegi is. Van egy munkatársnőm akit minden nap felpofoz a férje, és a kamasz gyereküket is bántja, sokszor nagyon durván. Mégsem válik el, mert belenevelték ezt az "oldjunk meg mindent" felfogást.


Persze olyanok is vannak, akik szimplán unatkoznak egy kapcsolatban, és ezért lépnek le. Ezzel sincs gond, amíg nincs gyerek. De manapság 1 év után már házasodnak, gyereket vállalnak. Ez itt a probléma. Szerintem egy kapcsolatban kell 3-4 év mire el tudod dönteni, hogy képes leszel-e kitartani a másik mellett jóban-rosszban.

2019. szept. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
76%

#36

De fogd már fel, hogy régen is ez ment.

Nem szoktál régi könyveket, verseket olvasni?

2019. szept. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj, hogy a te házasságod tőled függ, ezt nem veszed észre. Kit érdekel, más házassága milyen? Ha te és a párod képesek vagytok egymásba szerelmesek lenni halálotokig, akkor a ti házasságotoknak van értelme. Nem értem, hogy miért kell minden házasságnak tökéletesnek lennie, hogy te is házasodni akarj.


Most is élnek egy csomóan szar házasságban, ahol gyűlölik, csalják egymást, és vannak egy csomóan, akik tisztelik és szeretik egymást. Téged a te házasságod érdekeljen, tedd azt annyira tökéletessé, amilyennek csak elképzeled.

2019. szept. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 A kérdező kommentje:
Én soha nem vitattam, hogy a férfi ne lenne hibás. Sőt. De a nő miért ment akkor hozzá eleve egy ilyen férfihoz? Mert tetszett neki a felszín? De hát, miért a felszín alapján ítélkezett? Eleve csak akkor vennék el valamit, ha minden kis apró titkát tudom, ismerem a korábbi kapcsolatait, tudom hogy hogyan bánt velük, ismerem a szüleit, a barátait, tudok róla mindent. Ez nem 1-2 év, ez minimum 5-6, de inkább 10. És majd mikor minden apró titkát tudom, leéltünk legalább 3 évet együtt boldogságban, na akkor jöhetne a házasság. És egy esetleges válásnál (ha nem volt konkrét megcsalás, vagy más hasonlóan súlyos indok) minden esetben először a gyereket kérdezném meg, hogy mit akar. És az alapján döntenék.
2019. szept. 25. 17:17
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!