Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van ennyi válás, miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi válás, miért hullanak szét a családok? Mi változott 50 év alatt?

Figyelt kérdés
Olvastam egy 60-as évekbeli újságot, ahol hatalmas civilizációs betegségnek volt feltüntetve, hogy a nagyvárosokban már 10% feletti a válások aránya. Ezen ma már röhögni kell! Mára ez az arány több mint 50%. Sőt, munkatársnőm akinek óvodás gyerekei vannak (mellesleg ő is elvált már), mesélte, hogy az ottani szülők kétharmada is már elvált. ÓVODÁS KORÚ GYEREKEK SZÜLEIRŐL VAN SZÓ. Persze, nekem is megvan erről a magam elmélete, de kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről?

2019. szept. 25. 14:04
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
0%
Akkor rövidre zárnám a problémát, szerintem a hírekben is bent lesz holnap. Mellettem az arab úgy megverte a nőt, mert félrebszott, hogy vér potyogtak a fogak. Majd kivágta az utcára (gondolom magyar lányt a kinézete alapján). Nem szóltam közbe, mert igazat adok neki. A törvény meg...... hát, aki k az legyen tudtában mit csinál :) Így van rendjén. Ez a mentalitás működik. Szóval lehet itt vetíteni, meg hazudozni, meg lekicsinyítani a másikat... nekem senki? szerintem amelyik itt irogat h én a lúzer, az lenne az első aki feküdne. nah mind1 is, lúzer nőkkel értelmetlen vitatkozni, vagy ki kell ütni és kész. majd észhez tér.
2019. szept. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező: szerinted mit tudnak ezek a becsületről meg a hűségről? :) Vetít itt mind1ik, s próbál lenyomni, hogy te is olyan "semmitérő legyél mint ők", h egy pályán legyetek. Ez a nők 90%-a. Lép, félrelép, empátia = 0, nárcisztikus viselkedés = 100%, azt még itt oktat, hogy én meg te akármi is. Ilyenek sajnos. Név és arc nélkül osztják az észt.
2019. szept. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
Kérdező, egyébként nem olyan nehéz nemet mondani olyan nőknek, akik iránt nem érzel semmit. Mindegy hogy néznek ki. Vannak emberek, akik nem tudnak szerelmesek lenni. Vagy ha te tudsz, akkor majd ha az leszel és annak a nőnek mondasz nemet, az lesz igazán a nagy teljesítmény. De hogy őszinte legyek, én nem szeretném, ha a párom miattam elutasítana egy viszonzott szerelmet.
2019. szept. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
Miért a párod ha nem te vagy az "igazi"? Ideiglenes? Neked ez jó? Nekem nem kell olyan akivel időt pazarolok el.......
2019. szept. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
Mondjuk mert szerettem, de 10 év alatt kiölte belőlem? Ha gyerek van, az ember nem hajít el mindent csak úgy.
2019. szept. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:

"Mellettem az arab úgy megverte a nőt, mert félrebszott, hogy vér potyogtak a fogak. Majd kivágta az utcára (gondolom magyar lányt a kinézete alapján). Nem szoltam bele mert igazat adok neki" - neked csak gratulalni tudok h vegignezted h vernek lapossa egy not es nem segitettel, az elveid miatt.

Egyszer ugy szakitottak velem h 3napig nem vette fel a telefont, szetaggodtam magam h baj erte(bar sejtettem h mi lesz a vege mivel elotte mondta h o igy szakit h tobbe nem keres), vegul irtam h reszemrol elegem van, megyek szombat este a barataimmal tancolni. Semmit nem csinaltam de buli vege fele odajott egy regi ismerosom, puszi puszi, szoba kerult h megvaltozott a szama es ott helyben elokaptam a telefonom, atirtam a regit. Masnap utoljara felhivtam a baratom h szakitsak, vegul felvette es kozolte h o szakit mert megcsaltam.

Nem mindenki kr felre - ahogy en sem tettem, de itt gyakorin mindenki ezt kepzeli.

Siman lehet h az arab is egy ilyen gyanakvo onbizalomhianyos sggfej volt, te meg hagytad es nezted. Csak gratulalni tudok.

2019. szept. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
100%

Én még mindig azt mondom, olvass verseket.


Kezdésnek ajánlanék egy kis József Attilát például:


"Mikor az uccán átment a kedves,

galambok ültek a verebekhez.

Mikor gyöngéden járdára lépett,

édes bokája derengve fénylett.


Mikor a válla picikét rándult,

egy kis fiúcska utána bámult.

Lebegve lépett - már gyúlt a villany

s kedvükre nézték, csodálták vígan.


És ránevettek, senki se bánta,

hogy ő a szívem gyökere-ága.

Akit ringattam vigyázva, ölben,

óh hogy aggódtam - elveszik tőlem!


De begyes kedvük szívemre rászállt,

letörte ott az irígy virágszált.

És ment a kedves, szépen, derűsen,

karcsú szél hajlott utána hűsen!"


Érdemes megfigyelni a vers mélységét, hogy mennyire a belső értékekkel, és csakis a lelki szépséggel törődik, még csak egy utalás sincs benne semmi felszínes, külsőséges, gyarló dologra!

Ja, nem...


Vagy legyen egy kis Juhász Gyula?


"Az évek jöttek, mentek, elmaradtál

Emlékeimből lassan, elfakult

Arcképed a szívemben, elmosódott

A vállaidnak íve, elsuhant

A hangod és én nem mentem utánad

Az élet egyre mélyebb erdejében.


Ma már nyugodtan ejtem a neved ki,

Ma már nem reszketek tekintetedre,

Ma már tudom, hogy egy voltál a sokból,

Hogy ifjúság bolondság, ó de mégis

Ne hidd szívem, hogy ez hiába volt

És hogy egészen elmúlt, ó ne hidd!


Mert benne élsz te minden félrecsúszott

Nyakkendőmben és elvétett szavamban

És minden eltévesztett köszönésben

És minden összetépett levelemben

És egész elhibázott életemben

Élsz és uralkodol örökkön, Amen"


Ohh, ismét egy vers, ami abszolúte nem foglalkozik külsőségekkel, hurrá! És nyilvánvaló belőle, hogy a műben említett szerelem totál örökké tartott és boldog volt.

Ja, nem...


Ide nem másolok verset, de Léda és Ady kapcsolata is makulátlan jóféle régi erkölcsökre épült, a külsőségek, a becstelenség, a házasságtörés és a pajzán vágyak mindennemű mellőzésével.

Ja, nem...


Engedd el, az emberiséggel az ősidők óta együtt jár a becstelenség és a felszínesség.

Arról nyilván lehet vitázni, hogy ez baj-e, és ha igen, akkor mekkora, de azt hinni, hogy régen jobb vót', naivitás.

2019. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
0%
"Siman lehet h az arab is egy ilyen gyanakvo onbizalomhianyos sggfej volt, te meg hagytad es nezted. Csak gratulalni tudok." Már megint a férfi a hibás, már megint én, mert nem segítettem. Egyenlőség van nem? Ha bemegyek a kocsmába, és verekedést szítok, akkor azt jelenti h engem is kiüthetnek. Ha a nő félreb, akkor azt jelenti így is járhat. Ha a nő olyat választ akinek a vérmérsékletébe ez is belefér, akkor így járt. Nekem ahhoz mi közöm? Arról már ne is beszéljünk, h a szegény törékeny nők mindenféle lelkifurdalás nélkül dobnak el kapcsolatokat, mennek félre, követelőznek, hazudoznak, megkárosítják a férfit, meg hangoztatják h fele-fele legyen mindenből, meg a nagy egyenlőséget. Akkor ott van, egyenlőség van. Megütnek, visszaütsz. Ennyi. Matematikailag nézzük, ne pedig női kettős mércével.
2019. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim válasza:

Érdemes volt mind végigolvasni. Az elmondható, hogy egyre több ingerrel bombázzák az embereket, és az emberek egymást is. Hogy ez több kísértést jelent-e, mint régebben? Azaz több-e a széthúzó erő, aminek ellen kellene állni a pároknak? Mindent könnyebb elérni, a jót, a rosszat is. Egy gyenge pillanatban néhány kattintás, és már csúszik is le a lejtőn....

Nem látok magam körül egyetlen jó, példaként tekinthető házasságot sem. Ez nagyon nagy hiány. Egy ilyen példa nagyon ösztönző és ragadós lenne.

Akartam volna hinni egy jó párkapcsolatban, de nem láttam megfelelő társnak valót, ezért jobbnak gondolom társ nélkül, és eddig nem bántam meg, pedig már jó régóta vagyok fiatal :) Az ellenkezőjét bántam volna meg.

2019. okt. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!