Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hány forinttal kap többet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány forinttal kap többet állam bácsitól egy egyedülálló anya mint egy nem egyedülálló anya?

Figyelt kérdés

2019. dec. 10. 11:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

Nem èrtem hogy jön ide a párt. Már a fidesz előtt sem volt ez máskènt. Nem támogatják magasabb fokon az egyedülálló anyaságot, aminek több oka lehet. Egyrèszt rá lehet erre játszani, mint amiről a kèrdès is íródott. Másrèszről meg attól, hogy a szülők külön vannak, attól mèg a gyereknek van apja, ès a szülők kötelessège ellátni a gyereket. Ezèrt kell gyerektartást fizetni a különèlő szülőnek.

Más az, mikor valaki megözvegyült, úgy jár árvasági ellátás.

2019. dec. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én a kérdező miatt írtam, ő kezdte mondani, hogy biztos azért jött ez a téves információ, mert ellenzéki a tanárnő. Hát ennek ehhez semmi köze.
2019. dec. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kb egy ezressel több a családi pótlék, de a házastárs gyerek születésekor kapna 5 nap szabadságot, utána gyerekenként 2 nap szabit évente, kivehetné mindkét szülő a gyerek utáni táppénzt, GYES-t, GYED-et vehetne igénybe az apa.
2019. dec. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm egyedülálló anyaként neveli a kiskorú gyerekét, szinte jelentéktelen a többletpénz amiket kap, ha lenne nem éhbér munkahelye, akkor többet keresne, de a pótlékok nem lennének többek. Röviden, szinte semmivel se többet.

Én nem vagyok egyik párt híve sem, egy ismerősöm mondta régen, hogy aki politikus, tisztességes ember nem lehet. Bizony nem, mert mind hazudik mielőtt hatalomra kerül, hogy mennyi jót fog tenni, aztán amikor odajut nem teszi meg őket, és azt hazudja hogy megtette vagy hogy miért nem.

A cigányok évszázadok óta a saját törvényeik szerint élnek - és ezzel nem egyedüli nemzetiségek - minden országban, állam az államban, ezért nem lehet őket úgymond normális morálra nevelni, persze van jó néhány kivétel.

Egyébként ha többet kapnának az anyák egyedülállóként, már régen az összes nyavalyás politikus azt zengedezné hogy az ő pártja vezette be az egyedülálló anyák állami támogatását, mondjuk az EGYANYÁT-t (Egyedülállő Anyák Állami Támogatása - sajnos csak én találtam ki a példa kedvéért).

2019. dec. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Szilágyi Bernadett válasza:

Nem az államtól kap többet, de esélyes lehet, hogy egyedülállóként az önkormányzati támogatásokat jobban meg tudja csípni, mint családban élve.

Nekünk 7 gyerekünk van, az iskolai étkeztetés nem ingyenes, csak 50%, a tankönyvért szintén fizetünk, mert nem az államilag támogatott OFI könybekből tanítanak, és minden kiadásunk 7-szeres szorzóval számolható.

Gazdasági szempontból, ha elválnánk, sok önkormányzati támogatásra lehetnék jogosult, így viszont az egy főre eső bevételünk ezt meghaladja.

....és közben van olyan osztálytársa aki egyedülállóként nevel egy gyereket, ő megkapja mindenre az ingyenességet.

Szóval leginkább ez attól függ, ki hogyan tudja kijátszani a rendszert :(

2019. dec. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Egyedül nevelem a most 7 éves fiam,aki első osztályos.

2 éves kora óta vagyunk ketten.

Az apukától havi gyerektartást kapok,a családi alig 1000 ftal több mintha házas lennék.

A suliban ingyenesek a könyvek mindenkinek szerencsére. Az étkezés ingyenes volt oviban és most suliban is.

A főnököm jószívén múlik hogy ha beteg a gyerek itthon tudok e maradni vele,vagy elkell vigyem a szüleimhez 100 kilométerre. Na és persze még ők is dolgoznak,ráérnek e.

Hitelt ha bármire is fel akarnék venni szerintem esélytelen lenne..vagy talán ha a házat tenném meg zálognak arra meg nem hajlok.

Az Adókedvezményt évente kérem így azt olyan dolgokra tudom félretenni ami a fiamnak kell vagy idén pl egy nyaralásra mentünk.

Amikor még nem volt 3 éves a fiam akkor az önkormányzat havi 30e ft körüli támogatást adott.

2019. dec. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!