Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás során miért viszi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás során miért viszi a feleség a cég felét, amihez semmi köze?

Figyelt kérdés
Nem engem érint, egy barátom van ebben a helyzetben. Van egy 4-5 fős jól menő vállalkozása, amit egy éve alapított, és elmondta, hogy most valószínű a tulajdonjog felét vagy jelentős részét is a feleségének ítélik. Bennem felmerült, hogy milyen jogon? A nőnek a vállalkozásban semmi szerepe nem volt, a barátom építette fel egy társával közösen. A lakást még értem, meg persze alap, hogy a kisfiút is viszi az anyuka, aztán lehet majd pereskedni évekig a ltáhatási jog be nem tartása miatt, hogy ne kéthetente láthassa a saját gyerekét. Ez miért működik ilyen disztkriminatív módon?
2020. febr. 18. 14:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/94 anonim ***** válasza:
100%

Már megint úgy írsz, kérdező, mintha a gyerekkel otthon levő nő elsődleges feladata a takarítás volna. Hát nem. Nem a tiszta ház és a meleg étel a produktum, hanem egy kiegyensúlyozott, egészséges, boldog, biztonságosan kötődő gyerek, ehhez pedig nem takarítani és főzni kell, annál sokkal keményebb munkát kell bele fektetni. Ez az örök "kinek a nehezebb?" vita, aminek a leghumánusabb és igazságosabb kimenete, ha egyszerűen csak egyenlően ismerjük el mindkét fél munkáját. De ezt csak úgy a dolgok margójára írtam.

A kiindulási pont tehát, hogy a nő munkája otthon pláne egy nem intézménybe járó gyerekkel ugyanannyit ér, mint a férfié a munkahelyén. Így az, hogy számszerűsítve mennyit ér ez a munka, a férfi munkájának jövedelmezőségétől függ. Akármit is szerez a férfi, annak a fele a feleségéé.

Ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy léteznek házasságok, és olyan módon szervezett munkamegosztások, ahol ez igazságtalannak hat. Egy barátom a gyerekük 10 hónapos korában elvált a feleségétől, a nő nem volt egy gondoskodó anya, a haverom kelt éjjel, alig dolgozott, hogy többet lehessen otthon, ilyenkor a kezébe nyomta a nő a gyereket és elvonult, majd válás után a nő lemondott a gyerekről is, a férfi ment gyedre, aztán az exfeleség hamarosan örökbeadta a második feleségnek a gyereket, így már jogilag sincs köze hozzá. Ez a haverom nem vállalkozott, hanem részmunkaidőben dolgozott, de ha abban a részmunkaidőben vállalkozást épített volna, az azért érzésre fura lett volna, ha az asszony viszi a felét, mégha ez is a törvény. Szóval igen, vannak esetek, amik nehezen értékelhetőek.

De a fent leírt helyzet nem ilyen. A pasi teljesen kivonta magát a családból, csak a munkájának él, az asszony meg oldjon meg mindent egyedül. Ilyen esetben elég egyértelmű a helyzet szerintem. Bármit szerez a hapsi, annak a fele a nőé és pont. Ez így törvényes és így etikus is.

2020. febr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/94 anonim ***** válasza:
100%

Ès te kèrdező mit picsogsz itt? Ez a törvèny! Házasság az vagyonközössèg, pont. Hiába nyivákolsz, hogy csak 20%-ban számítanád be, akkor is ez a törvèny.

Egyèbkènt meg örülhet a barátod, hogy már 1 èv után kell fékezni, ès nem mondjuk mèg èvekkel kèsőbb, mikor már mèg sokkal többet èr.

2020. febr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/94 anonim ***** válasza:
82%
Ugye itt a gond az h feltetelezzuk ez egy sikeres vallalkozas. Ha a pasi mashogy szerzett volna kisebb vagyont es azt felezik szerintem a legtobben azt mondanak hogy persze felezodik. De pont ez a lenyeg nem a penz mennyisegen van hangsuly hanem az elven. A gyerekkel jaro fele munka es a haztartassal jaro fele munka a ffi dolga lett volna. Azzal hogy ok ugy osztottak meg a munkat ahogy valahog anyagilag karpotolni kell a not mert a gyereknevelesbol valo orombol (haha) meg a tiszta lakasbol onmagaban nem lehet megelni. Nem tudom ebbenmi az erthetetlen.
2020. febr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/94 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem azt fogadta meg a pasi az esküvőn, hogy majd csak aludni jár haza.

A szószegésnek is ára van.

Nekem is volt elég jó vállalkozásom, de nem a családom terhére.

2020. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!