Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás során miért viszi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás során miért viszi a feleség a cég felét, amihez semmi köze?

Figyelt kérdés
Nem engem érint, egy barátom van ebben a helyzetben. Van egy 4-5 fős jól menő vállalkozása, amit egy éve alapított, és elmondta, hogy most valószínű a tulajdonjog felét vagy jelentős részét is a feleségének ítélik. Bennem felmerült, hogy milyen jogon? A nőnek a vállalkozásban semmi szerepe nem volt, a barátom építette fel egy társával közösen. A lakást még értem, meg persze alap, hogy a kisfiút is viszi az anyuka, aztán lehet majd pereskedni évekig a ltáhatási jog be nem tartása miatt, hogy ne kéthetente láthassa a saját gyerekét. Ez miért működik ilyen disztkriminatív módon?
2020. febr. 18. 14:43
 21/94 anonim ***** válasza:
3%

18-as tényeket írt! Nem szidta az asszonyt.


Mint írtam a férj építette egyedül a vállalkozást, nem közös munka, így jogilag a férjé. Keressetek egy jó ügyvédet!

2020. febr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/94 anonim ***** válasza:
7%

20-as de az asszony nem tudta volna kiszolgálni ha a férj nem visz haza pénzt, erről csak ennyit. :) A pasi egyedül építette fel a vállalkozását!


Nem kell ez a minden pasi mögött egy nő áll, mert máskülönben sikertelen duma. Mondom ezt nőként! :D


Láttam már sikeres férfiakat egyedül is!


Szóval hagyjuk már ezt, tudom, hogy a háztartás épp ugyanolyan munka, de itt most nem arról van szó.

2020. febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/94 anonim ***** válasza:
97%
Na ezért kell minden nőnek jól meggondolnia, hogy kihez megy hozzá, milyen feltételek mellett és mit ír alá. Mert könnyen megkaphatja bárki, miután feladta a karrierjét és ingyen dolgozott otthon, hogy a semmire lett eltartva. Drukkolok az asszonynak!
2020. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/94 anonim ***** válasza:
100%

"de az asszony nem tudta volna kiszolgálni ha a férj nem visz haza pénzt, erről csak ennyit. :)"


Pontosan ezért KÖZÖS munka, köszönöm a megerősítést.

2020. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/94 anonim ***** válasza:
100%

22-es

Nem tudjuk a hatteret,a ferj azert tehette meg ezt mert az asszony otthon volt. Ha a noci 8 oraban dolgozik lehet most lenne neki is egy jol meno valllakozasa. Azon hogy nem kellett felezni a hazimunkat vagy eppen felvenni egy takaritonot vagy hazvezetonot aki elmegy a gyerekert a bolcsibe... Ezen sporolt a pasi, ha ezt fizetniuk kellett volna mindkettojuknek lehet a palinak nem lett volna nagyon lehetosege sajat vallalkozassal hazardirozni.

2020. febr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/94 anonim ***** válasza:
95%

"elmondom neked, hogy a barátom az elmúlt egy évben renszeresen kb. csak aludni járt haza. Gondolom, ezért adta be a válópert az anyuka is, bár erről nem beszéltünk. Addig a nő 4 órában dolgozott feketén a gyerek miatt (senki nem kötelezte rá), és még jó, hogy ellátta a gyereket, amíg a férfi pénzt keresett nem maga, hanem a családja számára."


Na pont erről beszèltem. A pasikának esèlye se lett volna úgy èpítgetni a cègèt, ha nincs a felesèg, aki aki a többi mindennapos feladatot ellátja helyette is. Mègis hogy tudott volna estig dolgozni, ha dèlután neki kell menni a kisfiúèrt az oviba, ha neki kell vele otthon maradni, ha beteg, ha neki kell gondoskodni a másnapi ebèdről, tiszta ruhától, csekkek befizetèsèről ès mèg sorolhatnám.

Úgy látom neked csak a pènz az èrtèk, az számít, hogy a haverod tolta haza a sok lóvèt, a csak 4 órás munka meg a többi nap mint nap felmerülő probkèma megoldása meg már semmit se èr. Csak èppen ha az asszony is rendes állásban dolgozott volna, ès kellett volna, hogy a haverod is hozzájáruljon a teendőkhöz, nem tartana itt.

2020. febr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/94 anonim ***** válasza:
0%

Az a férfi, aki nincs tisztában azzal vállalkozó létére hogy egy cégből hogyan lehet vagyont kimenteni az ne házasodjon. Elvált ember vagyok, mi is megvívtuk a saját kis csatánkat az asszonnyal, neki is telibeszélték a fejét a "jóakaró" barátnői mégis sikerült megegyeznünk. Szerette volna mindennek a felét, szeretett volna egy biztos alapot megszerezni hogy könnyen továbblépjen, de ez nem sikerült neki. Nem semmiztem ki, kapott egy kis lakást békáson, volt hova hazamennie és megkapott minden szükséges használati tárgyat. Többet adtam neki, mint amit a tárgyalás után kapott volna abban biztos vagyok. A céget szándékosan tettem veszteségessé a válásunk előtt, mert tudtam mi következik, de ha derült égből kaptam volna egy papírt a bíróságtól akkor nem veszem át addig amíg nem mentem ki a pénzem. A volt nejem azzal sem volt tisztában pontosan milyen cégeim is vannak, de nem is kötöttem az orrára.

Sok olyan férfit ismerek, akik a nehezen megkeresett pénzt értékpapírokba, bankbetétbe és ingatlanokba fektetik, hát azoknak fájhat a feje, mert ezeket mind felezik. Ha már feltétlenül ingatlant kar venni az ember, akkor érdemes valamelyik családtagot megkérni(akinek van pénze), hogy ő fizesse ki a házat és akkor már nem feleződik a vásárlás.

2020. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/94 anonim ***** válasza:
95%
Én azon se csodálkoznék, ha azért válnának, mert a pasas megcsalta. Az ilyen "csak aludni járt haza" helyzetekben ez nem olyan példa nélküli.
2020. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/94 anonim ***** válasza:
96%
Hát talán ha a pasas nem csak aludni járt volna haza, és csak fele annyit törődik a családjával, mint a vállalkozással, akkor most nem kéne ilyenek miatt izgulnia, mert nem válnának.
2020. febr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/94 anonim ***** válasza:
100%
Ott áll fehéren feketén, hogy a férj azért tudta beindítani a vállalkozást, mert nem kellett 5-re az oviba rohannia a gyerekért, bevásárolni, vacsorát főzni, gyerekkel foglalkozni, mosni, takarítani, másnapra mindent előkészíteni, gyereket fürdetni, mesélni neki, stb.
2020. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!