Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás során miért viszi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás során miért viszi a feleség a cég felét, amihez semmi köze?

Figyelt kérdés
Nem engem érint, egy barátom van ebben a helyzetben. Van egy 4-5 fős jól menő vállalkozása, amit egy éve alapított, és elmondta, hogy most valószínű a tulajdonjog felét vagy jelentős részét is a feleségének ítélik. Bennem felmerült, hogy milyen jogon? A nőnek a vállalkozásban semmi szerepe nem volt, a barátom építette fel egy társával közösen. A lakást még értem, meg persze alap, hogy a kisfiút is viszi az anyuka, aztán lehet majd pereskedni évekig a ltáhatási jog be nem tartása miatt, hogy ne kéthetente láthassa a saját gyerekét. Ez miért működik ilyen disztkriminatív módon?
2020. febr. 18. 14:43
 81/94 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a férjemmel összejöttünk, vagy egy százasssal kevesebbet keresett mint én. Nem a pénz miatt jöttünk össze, mai napig nem a pénz miatt vagyunk együtt.

Nekem volt egy lakásom, neki nem volt semmije. Fejlődött a munkájában, ma már a többszörösét keresi mint én, most főleg, mivel itthon vagyok a gyerekünkkel.

A lakást eladtuk, beleforgattuk a házunkba. Közben a férjem elkezdett vállalkozni. Az eleje nehéz volt, minden forintot meg kellett fogni. Édesapám szerszámait használta,

nem volt még pénzünk ezekre beruházni. Hajnalban keltem, hogy csomagoljak neki ebédet, uzsonnát, hogy ezen is spóroljunk. Rendben tartottam/tartom a házat, nevelem a gyerekünket, hamarosan jön a második is.

Igen, ő végezte a fizikai munkát, én meg néztem, számoltam, min lehet spórolni, mire tudunk pályázni stb.

Most már jól megy a szekér, de meg is dolgoztUNK érte. Igen, én nem keresek valami sok pénzt jelenleg. De ez most egy ilyen időszak. A vállalkozása eleje is ilyen időszak volt. Elmúlik és kész.

De mindezt együtt hoztuk létre, csak más-más szerepünk volt benne. Sose vitte volna ilyen sokra nélkülem és a családom nélkül, és én se tartanék itt. De ez ilyen, ilyen egy házasság.

Nem tervezünk elválni, nagyon remélem nem is fogunk, de ha egyszer ne adjisten erre kerülne a sor, teljesen korrekt lenne a felezés.

2020. febr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 anonim ***** válasza:
100%

"Elég para látni, hogy mennyien mosdatjátok a családját felrúgó semmilyen nulla nőt, ezzel szemben minden felelősség ismét a férfié, aki a belét, szabadidejét nem kímélve dolgozott az érdemtelen párjának, hogy teljes napjában kényelemsen otthon lehssen a gyerekkel..."


Azèrt az elmondanád, hogy mièrt is èrdemtelen, semmilyen nulla a nő? Mert elege lett, hogy kb. nem is látja a fèrjèt, ès elhidegültek?

Azèrt eljárt 4 órában dolgozni, pedig anyagilag felteszem nem szorultak rá, szóval nem egy otthonülős lusta nőről lehet szó.

Azt meg hagyjuk már, hogy a családjáèrt dolgozott annyit. :)))) Ez így most marha jól hangzik, a látszat erre mutat, ès nagyon jól lehet ezzel a szöveggel sajnáltatnia magát, de az igazság az, hogy leginkább magáèrt tette.

2020. febr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/94 A kérdező kommentje:
81: igen, itt szerintem is rendben lenne, mármint a felezés, bár nem tudom milyen vállakozásotok van, itt nekem ez egyszemélyes projektnek tűnik. Dete nem is sajnáltatod magad, hogy gyereket "kell" nevelned meg kevesebbeet keresel. Ez (is) nagy különbség közted meg az ide írogató öntudatoskák között.
2020. febr. 19. 12:00
 84/94 anonim ***** válasza:
100%

#83

Azt írtad, a férj aludni jár haza. Azt is írod, a feleségnek nem "kell" gyereket nevelni, meg házminkát csinálni.

Mi van a kettő metszetében? A kölök r0hadjon meg az oviban, a ház meg ússzon a koszban, és mind haljunk éhen? :D Vagy akkor mi a nagy terv ilyen helyzetekre szerinted? Csak mert a jótündérke nem fogja ezeket megcsinálni.

2020. febr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/94 A kérdező kommentje:
84: sajnos vagy lesz_rod, hogy mit mondtunk el itt neked elég terjedelmesen korábban, vagy szellemileg szerényebb képességű embertársaink közé tartozol. Egyik sem túl kecsegtető adottság ahhoz, hogy normális férfit találj.
2020. febr. 19. 12:21
 86/94 anonim ***** válasza:
100%

#85

Te mi a jó fenéről beszélsz? :D Még a második oldalon írtam egy választ, most megláttam hogy mennyi minden van itt, az utolsó oldalon megláttam hogy nemkötelező gyereketnevelni, és fogom a fejem.

Ugye megbocsájtasz, ha nem olvasom végig a több oldalnyi vitát egy olyan dolgon, ami elég evidens? :D

2020. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/94 anonim ***** válasza:
100%

Csak az gondolhatja, hogy a feltételek megteremtése smafu, aki még sosem volt akadályoztatva a munkájában. Nő vagyok, 20 évesen szültem, 7.5 évig voltam egydülálló anya, és egész felnőtt életem arról szól, hogy a gyerekek és a család ellátása miatt nem tudok csinálni semmit. Nem tudok bejárni órákra, nem tudok készülni vizsgákra, nem tudok erasmusra menni, vagy később hosszabb külföldi munkát vállalni, nem tudok hosszú munkaidőt sem vállalni, mert oviba kell menni a gyerekért, nem tudok eljárni a továbbképzésre, mert a gyerekre nincs aki vigyázzon, nem tudok eleget spórolni, mert a gyerekeknek igényeik vannak, nem tudok eleget aludni, nem tudom kiszámíthatatlan munkaidőben az ügyfelek igényeit lesni, nem tudok a főnökömnek ígéreteket tenni, nem tudok bemenni dolgozni, amikor beteg a gyerek, nem tudom időben leadni a beadandó házikat az egyetemen, nem tudok plusz munkát vállalni, hogy jobban menjen a szekér, és még sorolhatnám. Vagy ha ezeket mind előre helyezem, akkor a gyerekeket nem tudom ellátni. Munka és gyerek mellett vérrel verítékkel szereztem a diplomáimat, és most, hogy 3 pici gyerekünk is van, akik közül a legkisebb még csak egy éves, a saját dolgaimat teljesen fel kellett adjam, és a férjem karrierjéért fáradozunk éppen. Mert mindent nem lehet egyszerre. Ha most kiszállnék, és a férjemre hagynám a három gyereket, vígan tudnék keresni egy zsák pénzt, a férjem viszont azonnal belepusztulna a rá szakadó nehézségekbe, mert a gyerekek mellett a doktorija, a teljes munkaidős állása és a vállalkozása közül legalább kettőt fel kellene adnia.

A limonádé hordása a falazó férfinak azért nem jó hasonlat, mert a férfi vesz a boltban egy kétliteres limonádét, és azt issza munka közben, ehhez nem kell egy másik ember. Olyasmi passzolna, amt nem tud megtenni a férfi munka közben, mert nem tud dolgozni tőle, de elengedhetetlen, különben alapjaiban omlana össze az élete. Sajnos a családi életen kívül nincs más ilyesmi, amihez hasonlíthatnám a dolgot. Ha mondjuk minden ember szívét reggel ki kellene venni, egy üvegcsében spéci folyadékban kellene tartani, és mechanikusan működtetni, majd este újra betenni a mellkasba, az lenne hasonló. Az otthon a családtagok szíveit kézzel működtető nő (vagy férfi) szemére hányni, hogy egész nap nem csinált mást, csak kézzel böködött pár húsdarabot, ezért nem jár neki a munka gyümölcséből semmi, az azért igencsak abszurd volna.

2020. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/94 A kérdező kommentje:

87: tehát a nő nélkül leállna a család szívének működése vagy mi? De vegyük úgy, hogy igazad van, mivel egyébként valóban szinte nélkülözhetetlen egy családban a háztartási munka.


És mindez miért éri meg a cég felét? Nem a céget takarítottad, hanem a saját lakásotokat, ezzel saját magadon is segítve. Fizetségnek ott van a temérdek lóvé, amit vérrel-verejtékkel összekapart a párod, és az, hogy biztosította számodra a nyugodt, biztonságos környezetet a gyerekneveléshez, a saját gyereked neveléséhez. Miért jár ezen felül még a tulajdonrész? ÍGy is ott a ház fele , amin VALÓBAN dolgoztál.


Úgy érzem, újra és újra a korábban már elvileg megjárt köröket futjuk.

2020. febr. 19. 14:38
 89/94 A kérdező kommentje:
87: még valami. Miért is picsogsz, hogy 20 évesen szültél? Talán enm lehettél vele tisztában, hogy onnantól a gyerekről szól az élet, jóval kevesebb tanulásra, szabadidőre, munkára fordítható idővel? Gratulálok a tervezéshez.
2020. febr. 19. 14:39
 90/94 anonim ***** válasza:
100%

#88

Azért, mert ez a törvény.

Akinek nem tetszik, annak van több lehetősége is, például nem aláírni egy szerződést ami erre kötelez, vagy írni mellé egy ún. házassági szerződést, amiben az alap szabályozástól eltérő dolgokat lehet fixálni.

Ha valakinek egyik se jut eszébe, akkor utólag nem kell reklamálni.

2020. febr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!