Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás során miért viszi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás során miért viszi a feleség a cég felét, amihez semmi köze?

Figyelt kérdés
Nem engem érint, egy barátom van ebben a helyzetben. Van egy 4-5 fős jól menő vállalkozása, amit egy éve alapított, és elmondta, hogy most valószínű a tulajdonjog felét vagy jelentős részét is a feleségének ítélik. Bennem felmerült, hogy milyen jogon? A nőnek a vállalkozásban semmi szerepe nem volt, a barátom építette fel egy társával közösen. A lakást még értem, meg persze alap, hogy a kisfiút is viszi az anyuka, aztán lehet majd pereskedni évekig a ltáhatási jog be nem tartása miatt, hogy ne kéthetente láthassa a saját gyerekét. Ez miért működik ilyen disztkriminatív módon?
2020. febr. 18. 14:43
 31/94 anonim ***** válasza:
100%
Aki saját vállalkozásba fog és/vagy házasodik, az legyen tisztában az alapvető jogokkal. Férjemmel nem ugyanaz (de eu-s) az állampolgárságunk, ráadásul majd pár év múlva saját vállalkozást szeretnék indítani,emellett van előzetes vagyonunk (ingatlanok, amik közül a férjemé ráadásul pár év múlva fel lesz újítva nem kevés pénzből). Az előbb leírt okok miatt kötöttünk szépen egy házassági szerződést, amiben eléggé konkrétan leírtuk hogy mi a közös vagyon és mi nem, így válás/haláleset esetén eléggé szépen le vannak írva a tulajdonjogok.
2020. febr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/94 anonim ***** válasza:
100%

"és még jó, hogy ellátta a gyereket, amíg a férfi pénzt keresett nem maga, hanem a családja számára."


Szóval akkor kié a pénz?

2020. febr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/94 anonim ***** válasza:
100%

"egy évben renszeresen kb. csak aludni járt haza"


Hát ez az!

Ha neki házimunkat kellett volna végezni, gyerekkel foglalkozni, otthon lenni vele, mikor beteg, akkor most hol tartana?

És hol tartana, hogyan csinálta volna, ha azt mondja neki a neje, hogy most ő vállalkozni fog, ezentúl a férje a háztartással és gyerekkel való minden munka és kötöttség.

2020. febr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/94 anonim ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi lennék, hogy mit szólna itt ez a sok agytröszt pasi, ha holnap azt mondaná a feleségük, hogy vállalkozást indít közös vagyonból, csak aludni fog hazajárni, a férj legyen kedves gondoskodni a gyerekekről és mindne itthoni dologról, majd pár év után le akarna lépni a megkeresett pénzzel, mondván, ahhoz a férjnek semmi köze.
2020. febr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/94 A kérdező kommentje:

Nos tegyük kicsit tisztába a dolgokat, mert nagyon nagy gondok vannak a fejekben.

Szóval az az érv, hogy az asszonyka a gyereknevelés miatt kénytelen lemondani az "önmegvalósításról". Jó lenne ezt kifejteni, mit jelent a fogalom. Ti nem ismertek kötelességet? Mi egy nő feladata? Gyereket szülni és tisztességben felenevelni. Ennyi és nem több. Az, hogy neki ez büdös, mert ő inkább a ranglétrán haladna felfelé valami lélektelen multinál, az az ő személyes döntése - de akkor miért szült gyereket. Miért is kellene sajnálni?

Mi a férfi feladata? Pénzt keresni. Eltartani a családot, hogy az kényelemben élhessen. Biztonságot nyújtani a gyerekét nevelő nő számára. Csúnya dolog önmegvalósításnak hívni a napi 16 óra munkát, nyilván minden perce élvezet számára, amíg otthon gondolom rabszolgamunka zajlik, mert hát mi más is lehetne ugye a gyereknevelés - mondjuk élvezet, hogy a gyerekeddel lehetsz, láthatod felnőni, amíg a férjed dolgozik, na nem, azt már nem, inkább mondjuk azt, hogy mi mennyire szenvedünk.

A kérdés adott: ha az asszony mindezt felrúgja, mert neki hirtelen mégsem ízlik, amit főzött, és szeretne úgymond "önmegvalósítani", az persze az ő döntése - de a döntésének a következményeit is válallja! Nem úgy van az egészen, hogy viszem a gyereket, a fél házat, a fél vállalkozást, a gyerektartást és otthagyom cserben a férfit, hadd perkáljon aztán kuss legyen.

Hadd érezzem kicsit úgy, hogy aki szerint ez a normális az egy egész cseppet ő maga nem az.

2020. febr. 18. 16:59
 36/94 anonim ***** válasza:
100%

"Mi egy nő feladata? Gyereket szülni és tisztességben felenevelni. Ennyi és nem több."


Te valamelyik iszlám államban élsz? Úristen! Nő vagyok, van gyerekem és karrierem is. A férjem sem dolgozik 16 órát, hanem átlagban 8-9-et, mint ahogy én is. Így kényelmesen megélünk. Mindent közösen hoztunk össze, és itthon is kiveszi a részét a feladatokból. Nem csodálom, hogy ilyen pasik mellől menekülnek a nők.

2020. febr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/94 A kérdező kommentje:

36: ne töemgesedjél, mert te menekülsz legfeljebb. Ami jobb is, mert ilyen nővel soha nem élnék le egy életet. Aki a karriert a család fölé helyezi (nemtől függetlenül), annak nem való a család. Ha pedig családot akar, akkor vállalja a kötelességét.

Sajnos nincs nagy karrier és nagycsalád egyszerre. Amit te vázolsz a saját példádból kiindulva, közel sem mondható általánosnak, legfeljebb a budai hegyen ahol élsz és megítéled azt a világot, amihez közöd sincs.

2020. febr. 18. 17:10
 38/94 A kérdező kommentje:
Ja, 8-9 óra munkából nincsen karrier, ha valamit el akarsz érni azt nem 8 órás munkaidőben és otthon töltött hédereléssel fogod. Tehát vagy hazudsz, vagy kivételesen szerencsés helyzetben vagy (gondolom sikerült jól beházasodni).
2020. febr. 18. 17:13
 39/94 anonim ***** válasza:
96%
Tudtam én hogy egy megszorodott nyomorék vagy kérdező. Nem kívánok neked semmi rosszat, de feleséget sem ;)
2020. febr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/94 A kérdező kommentje:
Nem, én az vagyok, aki megcsinálta, amiről beszél. Te pedig az, aki még csak nem is beszél, mert nincsenek érvei - így marad (persze látatlanban) az üres személyeskedés.
2020. febr. 18. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!