Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A válás miért és mitől kudarc?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A válás miért és mitől kudarc? Ha két fél kapcsolata olyan szinten megromlott, hogy nem tudják javítani, vagy már nem is akarják javítani, akkor miért kellene együtt maradniuk?

Figyelt kérdés
2020. júl. 26. 22:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Ki mondta, hogy együtt kell maradniuk? De attól még kudarc, mert nem így tervezték.
2020. júl. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
Nem feltétlenül kudarc. Nem láthatták előre, milyen irányban változnak, és sokszor egyszerűen csak eltérő irányba fejlődik két ember az évek folyamán. Akkor kudarc, ha eleve nem kellett volna összeházasodniuk, mondjuk már az esküvő előtt is voltak megcsalások vagy bántalmazás stb. Akkor teljesen felesleges volt az egész. Vagy amikor hatalmas a szerelem és egy éven belül már jön a baba, akinek nagyon örülnek. Aztán pár év múlva szétmennek, amikor elmúlik a rózsaszín köd.
2020. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

"nem tudják javítani, vagy már nem is akarják javítani"


Igazából pont ez jelenti a kudarcot. Ez olyan, mint a "nem tévedtem el, csak nem tudom hol vagyok"

2020. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%
Az esküvőn szokott lenni egy fogadalom, ami addig érvényes amíg meg nem halnak és nem addig amíg el nem válnak. Ha elválnak, akkor az azt jelenti, hogy a házasság sikertelen volt. Ennyi.
2020. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
5%

4.


Azokat az irracionális fogalmakat mondjuk nem tudok ki írta, vagy ha anno komolyan is gondolták, mára azért érezhetően nem egy működőképes modell. Sajnos, vagy sem, ez van.

2020. júl. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Kudarc az is ha 10 év együtt élés után válnak el útjaik.


Csak nincs gyűrű és papír

2020. júl. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a "kudarc" a jó szó. A "tragédia" se igazán. Talán a "törés" vagy az "összeomlás" jobban leírja, de az se.

Egy szakítás, válás mindig is fájdalmas. A válás pont azért, mert a házassággal azt mondtátok ki, hogy ti együtt akartok lenni "örökre".

De valami történt, és pont ez a valami a kudarc. Nem a válás, hanem a válás OKA. Az meg ugye csak valami nagyon negatív dolog lehetett.

Másrészt a kudarc az, ha eljuttok eddig a pontig, és nem váltok el, hanem tudatosan benne maradtok egy rossz házasságban.

2020. júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%
Oké, de hova van leírva az, hogy egy házasság csupa derű és móka? Aki egy agresszív baromhoz hozzámegy, vagy egy notórius hazudozóhoz, ott már kérdésem sincs. Ahogy halad a világ, az emberek egyre gyengébbek morálisan, egyre önzőbbek. A kudarc innentől kezdve borítékolható, bár én leginkább egy hét napos ünnepnek látom, annyira menő dolog lett elválni. Sőt, sokaknál a válás után nyílik meg a világ, legalábbis a gyk egy bizonyos közössége szerint.
2020. júl. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

Lehet nem mindenki ért majd velem egyet...

Számomra azért kudarc a válás, mert olyan érzésem van, mintha évekig közösen építettünk volna mondjuk egy házat. Látszólag kész és használható..Aztán valami kisebb hiba, mint pl beázik a tető, vagy megreped a fal..És ennek hatására úgy viselkedünk, hogy a ház már nem otthon többé, nem menedék a világ elől...az évek munkája, az erőfeszítések, a sok-sok idő..minden úgy megy a kukába, mintha nem is akartunk volna soha együtt építkezni.

Én ezt éreztem.

Amikor van mögötted néhány szakítás vagy válás akkor fogadkozol, hogy a következő "építkezésed " majd sokkal körültekintőbb, alaposabb lesz. Aztán van hogy sikerül van hogy nem.

Én kudarcnak éltem meg. Nem szeretem látni az időt és a munkát kárba veszni.

2020. júl. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 De megtanultál építkezni. És ha abból a kapcsolatból született egy gyereked, akit őszintén szeretsz, már megérte, nem?
2020. júl. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!