Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált szülő gyerekei! Jobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülő gyerekei! Jobb lett volna nektek, ha a szülők még együtt maradnak, vagy így jobb nektek, hogy elváltak?

Figyelt kérdés

Esetleg hamarabb/később kellett volna szerintetek válni, vagy egyáltalán nem? Hogy hatott rátok a válás ténye?


Kifejezetten a gyerek szemszögéből lennék rá kíváncsi.


2010. aug. 23. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen jött a válás ténye és pár hétig nagyon ki voltam/voltunk akadva.De amikor leültünk megbeszélni hogy miért van ez igy utána jobb volt.Így évek múltán látom hogy előnyükre változtak mind a ketten.Akkor voltam 16éves.Ha valamire még kiváncsi vagy szivesen válaszolok.
2010. aug. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
19 éves vagyok, most válnak a szüleim, az eddig életem tönkrette ez, jobb lett volna ha elválnak amikor kicsi vagyok. Boldoggá tesz hogy elválnak, de mostmár nem sokat ér amúgy... Én nem értem mi olyan borzalmas abban ha a szülők nem élnek együtt, hogy másoknak ez miért akkora törés. Ha a gyereket valamennyire szeretik akkor semmivel sem rosszabb.
2010. aug. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lett volna ha korábban elválnak. Sokat veszekednek a válás miatt, anyu totál kikészíti az aput, állandóan azon töri a fejét, hogy mivel bosszanthassa. De azt útálom a legjobban amikor a nevünkben talál ki hazugságokat. Láttam amokor nekiment apának és fel is pofozta, de mindenkinek azt mondja, hogy apa verte meg őt, pedig apa sosem bántotta.
2010. aug. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dijus19 válasza:
69%
Én még ovodás voltam mikor elváltak a szüleim.....most 19 vagyok! Igazábol ha úgy nézzük, jobb lett volna ha nem vállnak el olyan korán sztem, mert édesanyám éjjel-nappal dolgozott hogy minden meglegyen nekem és 2 évvel idősebb bátyámnak, a nagymama meg vigyázott ránk. Ha nem válltak volna el, akkor nem kellett volna a nagymamára bízni bennünket! :(
2010. aug. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

elválni hamar elváltak, 4 éves voltam, csak azt sajnálom, hogy máig kellett várni, hogy anyu kirakja fater alkoholista tetves szürét innen. Most is csak azért mert elsö kislányomat várom. Iszonyatosan gyülölöm! Lelkileg beteg lettem töle, amin valószínüleg soha senki nem fog tudni segíteni. Szóval nagyon örültem volna ha inkább nem is ismerem meg soha és nem kellett volna egy egész gyerekkort leélnem vele...

22/L

2010. aug. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jobb volt így, hogy elváltak. Bár én már nem kicsi gyerek voltam akkor, de ettől függetlenül, jobb volt így. Amíg együtt éltek, az utolsó pár évben állandóan veszekedtek, minden apró marhaságon képesek voltak összekapni. Amióta elváltak, nincs semmi gond, sőt, még a szüleim is jóban vannak egymással, igaz, néha megorrolnak egymásra (apukám elég kényelmes típus, szereti a dolgokat ráhagyni anyukámra, aztán felháborodik, ha valami nem úgy történik, ahogy ő akarta, miközben ő nem tett a dologért túl sokat), de aztán újra nyugi van.


Amikor mondták, hogy elválnak, igazából nagyon meglepődtem, mindig azt hittem, hogy ilyen csak más családokban fordulhat elő, de nálunk nem. Aztán hamar megszoktam a dolgot, mert apukám akkor jött hozzánk, amikor csak akart (meg persze ha mi is ráértünk :).

2010. aug. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi sajnos nem váltunk el,pedig apám egy szörnyeteg.Útálom!Útálja az egész család,csak az a szemét nem egyezett bele semmibe.Így egész gyerekkoromat vele kellett töltenem.Soha egy jó szava nem volt,csak cseszletett,kötekedett,káromkodott,fenyegetett.Ha barátom,barátnőm ittvolt akkor is ugyan így,de ha valaki felnőtt volt,akkor ártatlan kisbárány.

(Úgy szeretem mint a sört:az aztalon,hidegen és felbontva.)

2010. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Nekem az eggyik barátnőm szülei váltak el, és megkért, hogy írjam le neked a történetet!

Íme:

Szia!

11 éves vagyok, 8 éves voltam mikor elváltak a szüleim.Az elején nagyon fájt, nem aludtam nem ettem, semmit nem csináltam.Rossz volt.Már tudom, hogy jobb így, mert nem kell a veszekedésüket halgatnom.9 éves koromban kibékültek, de nem jöttek újra össze, jó kapcsolatom van az apukámmal is.

2010. aug. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek van olyan, hogy a gyerek x éves korában jobb válni, mint y éves korában? A gyerek hány éves korában "ideális" a válás (már csak ha úgyis muszáj)?
2010. aug. 31. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!