Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan éltétek túl a válást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan éltétek túl a válást, és ezt az egész megalázó helyzetet?

Figyelt kérdés
Elhagyott egy másik nőért, én meg látni sem bírom azóta. Pedig a gyerek miatt muszáj, de egyszerűen nem megy, rá sem bírok nézni. Hullámokban tör rám az utálat, a megalázottság érzése, egyszer gyűlölöm, máskor hiányzik. Egyik szemem örül, amikor a gyerek boldogan jön haza tőlük, hiszen végre mosolyog és épp nem hiányzik neki apu, másik szemem meg sír, mert kb tőrdöfésnek érzem, hogy jól érzi magát velük. Ez a kettősség van bennem minden nap, mindennel kapcsolatban, mikor lesz ez jobb? Sokat beszélgetek erről barátokkal, családdal, vagy azt mondják, hogy majd az a kapcsolata sem lesz jobb (ezzel nem vagyok kisegítve), vagy hogy felejtsem el (mintha olyan könnyű lenne). Már magamat is utálom, mert azt érzem, hogy ez a harag csak gyűlik bennem egy óriási gombócként. Segítsetek, ti hogy éltétek ezt túl?
2021. máj. 25. 14:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%
Ne foglalkozz vele kerdezo, o is csak egy megsertett ember, aki igy vedi az onbecsuleset. Probal kibuvot talalni a cselekedetere, amire nincs indok. Legfeljebb magyarazat, de annak is gyenge. Az ilyeneket megveti a tobbi ember, ezert jon ide velemenyt formalni, lathatoan keves sikerrel. Az a jo megoldas, amit a barataid javasoltak. Ha nem is elfelejted, de tudatosan nem foglalkozol vele. A lenyeg, hogy ez ne csapjon at potcselekvesbe. Energialevezetesnek, ha szet akar vetni a duh, pedig ott a sport. Forditsd elonyodre a felszabadulo energiakat.
2021. máj. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%

Ne rá gondolj, hanem magadra! Ez egy gyászfolyamat, aminek természetes része a veszteség megélése, a harag, de ugyanígy el fog jönni az elengedés is.

Szépen ki fog alakulni a napirendetek, saját életetek, és eljön az idő, amikor elkezded magadat visszaépíteni, sőt te is nyitni fogsz férfiak felé.

Foglald el magad, nyilván magányosak az esték, de kezd el olvasni, kézimunkázni, nyelvet tanulni, bármit ami érdekel, ha megtalálod a saját kapaszkodódat, akkor sokkal könnyebb ezen túllendülni.

2021. máj. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Akár én is kiírhattam volna ezt a kérdést... nálunk pontosan ugyanígy történt! Ellaposodott kapcsolat, veszekedések nélkül, szép csendben eléldegéltünk egymás mellett. Nem jártunk sehová, a gyerekekkel nagyritkán, ketten együtt soha. Hiába kértem, próbáltam közeledni hozzá, a számítógép mindig előbbrevaló volt (a gyerekeknél is, nemcsak nálam). Aztán egyszercsak jött a "nagy bejelentés": szerelmes lettem, viszlát, ennyi volt 17 év...

Ez volt három hónappal ezelőtt, és én is ebben a fázisban vagyok, mint te. Néha rettenetesen fáj, megalázó a helyzet. Néha tele vagyok új tervekkel, és élvezem, hogy nem kell alkalmazkodnom, úgy mint idáig. Elkezdtem sportolni újra, és folytatom a félbehagyott nyelvtanulást is.

Egyébként van két hölgyismerősöm, akik hasonlóképp jártak. Mindkettő dekoratív, csinos, vékony nő, (egyikük ráadásul jó humorú, közvetlen, nagyon pozitív személyiség, nem épp egy unalmas, besavanyodott valaki) mégis megpattant a férjük mással. Szóval, úgy vagyok vele, ha ezeket a nőket elhagyták, akkor mit akarok én a szürke átlagnő... 😅

2021. máj. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a kérdésedre is válaszoljak, úgy vagyok vele, hogy az idő remélem segíteni fog. Fel kell dolgozni ezt a traumát, ezt a gyászfolyamatot. Nekem azt tanácsolták, hogy "mindig a nap végén gondolj 3 jó dologra, ami történt aznap veled, és ezekre koncentrálj" . Ez enyhíti a fájdalmat és segít pozitív irányba elindulni... (15 voltam)
2021. máj. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis közben visszaugrott a sorszám, szóval 14...😄
2021. máj. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, sejtettem, hogy nem vagyok egyedül ezzel a helyzettel. Sajnálom, hogy veled is ez történt :/ Én is ezen vagyok, hogy felpezsdítsem az életem, elfoglaljam magam, tanfolyamokat keresek, stb. De nagyon nehéz, és az esték éjszakák a legrosszabbak. Míg ő boldog az új nővel. És tényleg nem azt sajnálom, hogy ő boldog, ezt a részt már elfogadtam, hogy nem az életem része. Inkább az fáj, hogy meg sem próbálta. Muszáj összeszednünk magunkat, talán ránk is vár még boldogság...
2021. máj. 25. 16:14
 17/19 anonim ***** válasza:
73%
17: én is pont így érzem. Fáj, hogy eldobta a közös életünket anélkül, hogy megpróbáltuk volna helyrehozni, megoldani a problémákat. Hogy ennyire nem tudott uralkodni az ösztönein, hogy ennyire hajtja az újdonság iránti vágy (saját bevallása szerint is ennyi volt a probléma a kapcsolatunkkal, hogy unalmas, de egyedül én akartam változtatni rajta) Ráadásul még csak különösebben boldognak sem néz ki, sokat fogyott, beesett lett az arca, szeme körül sötét karikák, megőszült, szóval sokkal rosszabbul néz ki, pedig esküszöm egy rossz szavam sincs hozzá, már csak a gyerekek miatt sem...
2021. máj. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
"Muszáj összeszednünk magunkat, talán ránk is vár még boldogság..." idő kell feldolgozni a veszteséget, kialakítani az új életünket, és utána bármi megtörténhet 😇
2021. máj. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Én örültem amikor elvaltunk.Most furán néztek biztos rám,de aki már szerelés tud lenni másba az nem szeret már engem.En nem szeretném olyan emberrel leélni az életem aki csak úgy van mellettem.Szurken ahogy te írtad.En találtam magamnak fel év után párt ,és jó volt újra nőnek érezni magam.Igen nálunk is megvoltak azok a dolgok,hogy már semmi kettesben töltött idő,semmi romantika ,én valahol már éreztem ,hogy halott ez a dolog ,de az ember remél hátha

..így utólag tényleg jobb ,hogy szerelmes lett és elvaltunk.Ha belegondolunk meg 20-30 évet leélni így ,nekem sem ment volna.Te hogy látod kérdező??Jó volt a házasságod?A szex is ment ,vagy csak a szürke megszokott csináljuk mert már eltelt egy hét és ideje?Mióta vagytok külön? Ez is sokat számít ,ha friss a dolog akkor érthető ...a düh az első ,utána felváltja a közöny .De ha több éve mert ilyet is hallottam , akkor szakember kell .

2021. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!