Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Újrakezdés válás után...Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újrakezdés válás után...Hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés

15 év házasság után válunk. Két kisebb gyerekünk van, nagyon szeretjük őket, de már nem bírunk egymás mellett élni. Az okokat nem ecsetelném, próbáltuk rendbe hozni, párterápiára is jártunk, de nem megy ez együtt, nem illünk össze.

Közös megegyezéssel a feleségemé a felügyelet, hetente 2x lesz láthatás, de bármikor jöhetnek, ha úgy van.

A közös megtakarításunkból vesznek lakást, oda mennek ők, én elköltözöm az apámhoz.

A tartásdíjban a 25%-hoz ragaszkodik a feleségem. Az a baj ezzel, hogy közalkalmazott vagyok, ebben van a legnagyobb tapasztalatom. A fizetésből a két gyerek után kb.90.000-et vonnának, nekem maradna 100-110. Marha kevés, de ez biztos állás, karantén idején is fix bevétel. Ebből szűkösen meg tudok élni, néha beesik ez-az, egy kis mellékes, de az minimális.

Keresgélek mellékállást, de itt vidéken még főállásban sem könnyű tapasztalat nélkül, 44 évesen.

Szeretnék új életet kezdeni, normális párt találni, újra kezdeni. De ilyen kondíciókkal, hát nem sok esélyt látok rá.

Elvált apukák, ti hogyan csináltátok? Minden értelmes tanács jól jöhet.



2021. júl. 30. 14:14
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
A nagybátyám családi háza ez, amiben élünk. Itt is maradhatnék, de nem bírom fenntartani egyedül, ezért megyek a faterhoz.
2021. júl. 30. 19:01
 12/39 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván meg lehet téged is érteni kérdező... igazán nem kötözködésképp, de fordítsuk meg a dolgot:

- amíg együtt éltetek, ebből az igen szerény fizuból is elment 80-90 eFt a gyerekekre, az tuti, ha minden kiadásotoknak (kaja, rezsi stb) negyedét veszed is...


- nem nagy pénz ez a 45 e Ft gyerekenként, amilyen árak vannak... ovis/iskolai étkezés (ami valljuk meg nem egy Gundel) màr nem nagyon van 10 eFt alatt (kis tízórai, ebéd)- otthon csak több a napi pótlás meg a hétvégi kaja. De ha még egyszer ennyi, az 20 eFt és a gyerek csak evett- ennél kevesebből nem nagyon lehet kihozni egészségesen, ahol van gyümölcs, hús, sajt is- életkornak megfelelően.... aki mást mond, az csúsztat...

- az anya nyilván nem garzont vesz vagy bérel, mert habàr egymaga ellehetne akàr 35 nm-en, azért két gyerekkel nagyon erős minimum a két szobás, 50 nm körüli élettér- na annak a rezsije is több, ha pont nem is dupla, de 30-40% plusz biztosan... gyerekere fejenként ebből is “jut” úgy 8-10 eFt és akkor még csak ennivaló meg tető van a fejük felett

- iskolai, óvodai, bölcsis csoportpénz/osztálypénz, kirándulás, iskolai fotó, közös program stb alsó hangon havi 2000/gyerek, az egyèb bevitelre kért tisztasági csomag/színespapír/wc-papir-szappan- fénymásoló megint fejenként 1000/hónalsó hangon. Tudjuk-tudjuk, jogtalan meg mit képzelnek- de a valóság akkor is ez. Valakinek ki kell fizetni.

- bölcsiben/oviban havi egy gyümölcsnap is min 2000, suliban meg sportkör/szakkör alsó hangon


Számolod hol vagyunk?

Ekkor a gyerekeknek még nincs felszerelése/ruházata, nem jàr zeneiskolába, versenysportolni, bérlet, gyerekprogam vagy egy könyv/mozi egy hónapban, valami gyógyszer/fogtömés.


Ez nem luxus, alap. Bőven több kell az alsó-középosztálybeli (átlagos) élethez mint 45 eFt/hó.

Az anya is közel ennyit hozzàtesz, ha normális.


Tudom, sokaknak nem OK, de a minimálbér egy felnőtt ember minimális megélhetéséhez (hosszútávon) közeli érték kb- akkor a gyerek hogy lenne màr meg harmadannyiból (se)?

Ne gyertek azzal, hogy a vízszámla meg a villany nem lesz sokkal több- de pl ruházat, tanulással kapcsolatos dolgok igenis.


Végezetül: nem a gyerekeidnek kellene bàrmi átlagosról, depláne minimumról (a fentiek a nem mélyszegénységben élők számára elég alapvetőek!), mert te/ti a feleségeddel váltok, neked egy kényelmes, de rosszul fizető munkád van.

Szülő vagy. El kéne jutni annak a törvényben megfogalmazott kitételnek a valódi megértéséhez és igazi átérzéséhez, hogy a saját véreidet (akiket te felelősen vállalt) TARTANI VAGY KÖTELES A SAJÁT MEGÉLHETÉSED KÁRÁRA IS.


Tudod te felnőtt vagy (ok, lusta, kényelmes, tudjuk...)- neked legalább a jogképessèged meg az elvi lehetőséget biztosan megvan, hogy tudj tanulni/dolgozni, tenni valamit a megélhetésedért, jólétedért.


Nos, a kicsiknek még ilyen joga/esélye sincs. Ki vannak szolgáltatva nektek.


Ezt emésztgesd kicsit és azt is, hogy a mai bírói gyakorlatban tök általános a gyerekenkénti (!) 20-25%-nyi tartásdíj, főleg ilyen piszlicsáré fizetésből!


Nem tudom miért nem akarod tényleg igazi szülőként is ha kell az utolsót is a gyerekeidnek adni... az igazi szülő ilyen. Neked egyedül bőven több marad, mint amit a két kicsinek, a saját kisgyerekeidnek adni akarsz!


Szomorú ez nagyon.

Nem nagy szavak azok, hogy egy igazi anya/apa igenis töri magát a jobb körülményekért, jobb fizuért, jó iskolába bejutásért... bármiért, amivel hozzájárulhat ahhoz, hogy a kisgyerekeinek jobb legyen ha lehet még egy fokkal, mint ami neki jutott...

2021. júl. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
0%
Ööö, hogy a viharba ér rá valaki ennyit írni?
2021. júl. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
12-es vagyok- mondjuk, ha tudok élő szó sebességével gépelni, akkor nem is olyan sok... :)
2021. júl. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
73%
Tudod erdekes a hozzaallasod, "szetetnek minden ujrakezdeni, ujra part talalni, uj eleted kezdeni". Most mit mondjak. Szerinted a felesegednek ket gyerekkel, fillerre kiszamolva mindent, betoltve az osszes szobat, majd sikerul ujrakezdenie? Raadasul biztos nem is fiatal mar. Ő hova tenne az uj pasijat, az uj pasija gyerekeit, az uj pasija cuccait ha meg nekik sincs hely? Hogyan, mibol megy el szorakozni, ismerkedni egyaltalan? Hogy tud jol fizeto munkat keresni,tulorazni ket gyerekkel? Mire fel szulhetne uj gyereket meg? A nejed eselyei az ujrakezdesre eleg keves, joval kevesebb mint neked. Ezert is unszimpatikzs a hozzaallasod. A valas mindenkinek elszegenyedessel, lecsuszassal jar es egyik fel sem tud ujrakezdeni, maximum par ev mulva. Viszont a ferfiaknak 2szer gyakrabban sikerul, raadasul mig nekik 4 ev kell ehhez, a noknek 8. Ezt egy kutatasban olvastam. Szoval ne legyel szemet es ne sajnaltasd itt magad.
2021. júl. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

Szoval gyerekenkent 45ezer. Az eleg keves, te mit szolnal hozza, ha neked kene ennyibol elni?

A gyereknek raadasul ott a suli, mint plusz kiadas, neked az nincs. Neked tobb, mint ketszer annyi marad, pedig te is a szuloddel elsz 😝

2021. júl. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászólók! Nem akartam leírni, mert nem kapcsolódik szorosan a kérdésemhez, de a kedvetekért mégis megteszem.

A feleségem a 90.000-es tartásdíjjal együtt havonta kb.330.000 forintból fog gazdálkodni.

Nem tudom, milyen lakást fog venni, de a havi törlesztő kijön 50-60-ból. Ha nem szórja a pénzt, havonta ruhára, kajára, autóra a rezsi levonása után marad 200 körül. Szerintem 200-at be lehet osztani a gyerekek mellett úgy, hogy a végén lesz egy önálló lakása.

2021. júl. 31. 15:06
 18/39 A kérdező kommentje:
Amíg együtt voltunk, a havi élelmiszer kijött 80-ból.
2021. júl. 31. 15:08
 19/39 anonim ***** válasza:
39%

Én meg az egyik hosszú válaszolód vagyok.

Kicsit fonákul látod a szitut kedves kérdező.

Neked magadra marad 110 ezred a 90-es tartásdíj után is. A nő meg hármukat oldja meg 200-ból?

Ne legyél már ennyire egysíkú!


Ha neked jár a 110 (kutya se irigyli tényleg, senki nem vitatja, hogy nem sok pénz az sem), akkor hogy van szíved ès bőr a képeden a SAJÁT GYEREKEIDET arra kényszeríteni, hogy saját magadnál rosszabbul/kevesebből éljenek?!


Nem szégyen ez neked, szerető apának, hogy a gyerek oldja meg az anyjával (neked válás után az ég egyadta világon semmi közöd a volt feleséged törlesztőjéhez vagy a pénztárcájához!)


Nézz már magadba kérlek!


De ha te ennyire f..sza csávó meg az év apja díj vàrományosa vagy: tessék kipróbálni: kapsz 90-et (vagy ehhez hasonló összeget) az anyától, aztán hajrá.


Vajon miért nem azon keseregsz, hogy nem nevelheted a saját szeretett, édes gyerekeidet?

Gondolom meg sem fordult a fejedben... de 45 ezer forintból/gyerek a volt feleséged dőzsölni fog...


...na persze. Szégyen gyalázat ez az egész!

2021. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
51%
Megis milyen lakast vesz 50 ezer torlesztobol, eszednel vagy? En most koltoztem panelba 2 gyerekkel, amiben mindketten kapnak egy lyuk meretu kisszobat. 34 millio volt. Szamold mar ki mennyi ideig tartana ezt toleszteni, eleve tobbmillios onero kell. A nejed nem fog tudni lakast venni, a gyerekek nem fognak kirepulni 23 evesen se, mert nem lesz hova. Akkor meg, de mar elobb se, nem lesz nekik eleg fel tanyer kaja, 700ftos polo a pepcobol.neked apakent utnak kene inditanod a ket gyereket kezdotokevel, tandijjal de ugy csinalsz mintha te lennel az aldozat.
2021. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!