Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Újrakezdés válás után...Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újrakezdés válás után...Hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés

15 év házasság után válunk. Két kisebb gyerekünk van, nagyon szeretjük őket, de már nem bírunk egymás mellett élni. Az okokat nem ecsetelném, próbáltuk rendbe hozni, párterápiára is jártunk, de nem megy ez együtt, nem illünk össze.

Közös megegyezéssel a feleségemé a felügyelet, hetente 2x lesz láthatás, de bármikor jöhetnek, ha úgy van.

A közös megtakarításunkból vesznek lakást, oda mennek ők, én elköltözöm az apámhoz.

A tartásdíjban a 25%-hoz ragaszkodik a feleségem. Az a baj ezzel, hogy közalkalmazott vagyok, ebben van a legnagyobb tapasztalatom. A fizetésből a két gyerek után kb.90.000-et vonnának, nekem maradna 100-110. Marha kevés, de ez biztos állás, karantén idején is fix bevétel. Ebből szűkösen meg tudok élni, néha beesik ez-az, egy kis mellékes, de az minimális.

Keresgélek mellékállást, de itt vidéken még főállásban sem könnyű tapasztalat nélkül, 44 évesen.

Szeretnék új életet kezdeni, normális párt találni, újra kezdeni. De ilyen kondíciókkal, hát nem sok esélyt látok rá.

Elvált apukák, ti hogyan csináltátok? Minden értelmes tanács jól jöhet.



2021. júl. 30. 14:14
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Komolyan megbántam, hogy ide írtam. Nevetséges, hogy néhányan milyen magas lóról osztják az észt. Nekem tanítod 19., hogy mi az élet? Ilyen arroganciával?

Pedagógus vagyok. Konziba jártam, de sima gimnáziumba mentem át, ott érettségiztem. Azért mentem a pedagógus pályára, mert az érettségi évében már vendéglátóztam. Minden hétvégén zenéltem, tanárként erre adott volt a lehetőség.

Aki benne van ebben, az tudja, hogy mennyire beszűkültek a lehetőségek a vendéglátózásban. A feleségem mellett is csináltam, de amikor jöttek a gyerekek, végleg abbahagytam, a lehetőségek is erősen megcsappantak.

Vállalkoztam is, csomagszállítást csináltam. Két év után becsődöltem, nem szégyellem, a nagyok elvittek mindent,attól kezdve nem érte meg.

Zenélni már nem szeretnék, a covid miatt sem. Tanulhattam volna, ez igaz, de "proliként" korlátozottak a képességeim, elemző már nem leszek. De ilyen arrogáns bunkó sem, mint te, remélem. Jó étvágyat a popcornhoz!

2021. júl. 31. 20:48
 32/39 anonim ***** válasza:
73%

Itt mindenki tudja a tutit

Legalább is más életében flottul

2021. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Nem támadlak, de az élet nem olyan fekete-fehér, ahogy te látod. Hogy lehet valakinek sok pénze, csak akarni kell. Csak tanulni kell, csak dolgozni kell. Mi van pl. azzal, aki pedagógus. Netán egy pár, mindketten pedagógusok. Tanultak, tanulnak. Sokat dolgoznak. Ha ráadásul kezdők, ergo tényleg keveset keresnek, bár 30 év után se fognak sokat keresni, akkor ne vállaljanak gyereket?

Szerencsés vagy, mert az agilitást láttad a szüleiden. A kitartást. De aki úgy élte túl a tinédzserkort, hogy apja ivott, anyja elhagyta stb., akinek ezek a traumák nem a kitartást, elhivatottságot adták gyerekként, az tanulhat, dolgozhat, de nem biztos, hogy lesz annyi pénze, hogy mindazt megadhassa a gyerekének, amit te felsoroltál. Még akkor sem, ha mindent megtesz, ami tőle telik.

2021. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

"sz*rakodnék azon, hogy a BÁRMENNYI jövedelmem 40%a ne a két kisgyerekemé legyen"

Na, kis barátom, ilyet én NEM írtam, ezek és a többi mocskolódásod a te agyszüleményed!

2021. júl. 31. 20:54
 35/39 anonim ***** válasza:
Uccsó vagyok, 27-esnek írtam.
2021. júl. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
67%

Nem a popcornos vagyok, igyekeztem neked végig normálisan válaszolni, akkor is, ha nem tetszik.

Én ugyan nem oktatlak ki, de igenis KÖTELESSÉGED a gyerekeidről gondoskodni és értsd meg kérlek, két gyerekre ilyen 40% körüli tartásdíj ilyen kategóriájú bérből tök normàlis.


Csak egy elgondolkodtató kérdés: nem volt szerencsés az életed. De mondd csak: ugyanezt akarod a két kicsinek is? Tudnál normàlis és a minimálisnál TÖBB, jobb apa lenni, hogy ha téged megcsócsált az èlet, akkor lehetőség szerint nekik ne kelljen mindezt a küszködést megélni, mint amin te átmentél?

Amikor összehoztad őket, tudod erre is kellett volna gondolni.

De ha nem tetted- most még nem késő...de nem ezzel a szemlélettel, hogy mit NEM teszel meg értük.


A sz*r helyzeted sajnálatos- de hogy erre kend még 10-15 évig, hogy miért nem érdemlik meg a gyerekeid a többet a jobbat.


De tudod mit? Te vagy a tökéletes, mert neked sz*r volt, aki nem punnyadt be, az mind lop, csal, hazudik...

Csak aztán bírd ki könnyek nélkül, ha a gyerekeidet csúfolják, mert sajnos (SAJNOS!!!) még egy átlagos élet sem jár nekik... meg ne tessék csodálkozni, ha ne adja ég, ugyanezt kapod vissza tehetetlen öregként, ha az ápolási díjadat kéne összedobni...


Normális akartam lenni, de kár volt. Éld tovább ezt az életed, jobb vagy nálam. Nekem nem fáj :D

2021. júl. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a barátod szerencsére, én az a válaszolód vagyok, aki szociális munkásként végzett- hát az kb pedagógus szint...

Peace.

2021. júl. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
75%
Minden bantas nelkul, de fogd fel, hogy aki elvalt, gyereke van, nincs sajat tulajdonu lakasa, keves a bete, az nem tud ujrakezdeni. Nincs hozza egzisztencia. Ha nem akarsz meg ettol is lejebb csuszni, rendezkedj be alkalmimra, vagy alakitsd ki latogatoi kapcsolatot egy 50 eves novel, ha kell a rendszeres szex. Esetleg egy gazdagabb no hatan elorejuthatsz, peldaul ha magahoz vesz a lakasaba, kis mosogatasert, masszazsert, viragert cserebe lehet kapcsolatod vele ha a belsodet megszereti. Semmikepp ne hadonlitsd magad egy gyerektelen pasihoz, akinek nincs tartasdjfizetesi kotelezettsege, mert bem vagytok egy kategoria.
2021. júl. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó, nem igaz! A férjem 42 volt, elvált, egy lány apja, mikor megismertem. Semmije se volt,én elvált voltam, 38 egy fiúval, albiban. Egymásra találtunk, szeretjük egymást, közös életünk van ingatlannal, szerény élettel, de szerelemmel, sok szexszel. Imádom, mert intelligens, mert jó a humora, mert jó vele az ágyban. Pedig semmije se volt. És a gyerekeinknek megadunk mindent, a közösnek is, meg a többinek is. Nyilván az előző kapcsolatból születetteket a másik szülő is segíti. Csak azt szeretném példázni, hogy szerényen is lehet élni teljes életet.
2021. júl. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!