Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Koteles vagyok-e valas eseten...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Koteles vagyok-e valas eseten torleszteni a felesegem altal az en tudtom es hozzajarulasom nelkul felvett ingatlankolcsont, amelyen nem szerepel az alairasom?

Figyelt kérdés
Felesegem eredetileg kulfoldi allampolgar, a hazassag reven elnyerte a magyar allampolgarsagot. A hazassagot mindket orszagban megkotottuk. Felesegem korabbi hazassagabol szuletett gyermeket az o hazajaban torvenyesen orokbe fogadtam, a mi hazassagunkbol szuletett ket gyermek mindket orszagban megkapta a szuletesi anyakonyvet. Kulonbozo okok folytan az elmult evekben ismetelten felmerult a valas lehetosege. Az elmult hetekben felmerult egy ujabb problema, ami egyfelol tovabbi konfliktusforrassa valt, masfelol viszont komoly kihatassal lehet az esetleges valoper kovetkezmenyeire. Ket evvel ezelott a felesegem az o hazajaban, az en tudtom es hozzajarulasom nelkul alairt egy ingatlankolcsonszerzodest, hogy az orokbe fogadott, immar nagykoru fiunk szamara lakast epittessen az o hazajaban. A szerzodesen tehat nem szerepel az en alairasom, viszont teljes egeszeben az en fizetesembol kell torleszteni a havi reszleteket, mivel a felesegemnek nincsen onallo jovedelme. A felesegem a szerzodes alairasa utan ugy tajekoztatott, hogy az adossag torlesztese kb. 3-4 evet vehet igenybe. Ennek megfeleloen 2019 ota a havi fizetesem 50%-at rendszeresen a torlesztesre forditottuk. Nemreg a felesegem varatlanul kozolte, hogy valojaban nem 4, hanem 10 even at kell fizetnunk ugyanezt az osszeget, es az en kotelessegem, hogy a penz eloteremtese erdekeben a meglevonel jobb allast szerezzek. Szeretnem tudni, hogy valas eseten a magyar jog szerint koteles vagyok-e a hatralevo osszeg teljes megteritesere (a birosag altal eloirt gyermektartason, illetve a felesegemnek esetleg megitelt jaradekon felul), vagy engem nem terhel kotelezettseg egy olyan szerzodesert, amelyet a felesegem az en tudtom es beleegyezesem nelkul kotott meg, amelyen nem szerepel az en alairasom, es amelynek en nem vagyok haszonelvezoje.

#adósság #válás #ingatlankölcsön
2022. jan. 15. 19:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt a sztorit a bíróság sem fogja bevenni. Tehát azt állítod, hogy a feleséged elment egy másik országba, és kapott többtíz millió hitelt úgy, hogy neki nincs jövedelme, de bemutatta egy olyan ember fizetését, aki külföldi állampolgár, külföldön él, külföldi a fizetése, nem szerepel a hitelszerződésben, és nem egyezett bele, hogy a fizetését garanciaként használják. Tehát ha én kimegyek mondjuk Németországba, bemutatom a férjem magyar fizetését, akkor a férjem beleegyezése és tudta nélkül adnak nekem mondjuk 100 ezer Eurót?
2022. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
Ez vm tavolkeleti csaj lehet, eltalaltam? Csak ok kepesek igy meghulyiteni vm pasit meg ok azok akik a fel rokonsagot a feher nyugati ferfi penzebol etetik. A szep karcsu dereka, babaarca volt a lenyeg, mi?
2022. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A fizetés 50%-a terhelhető, tehát a gyerektartás levonása után ebből fennmaradó összeget vonhatja a bank, illetve a hitel felének a fizetési kötelezettsége fennmarad, és a kamatokkal terhelt összeget majd akkor vonják, ha a gyerekek után már nem kell fizetned. Na de ez Magyarországi helyzet, hogy egy Üzbegisztáni bank miként jár el, azt nem tudhatjuk, mivel nem árulod el, hogy hol osztogatnak bemondásra hitelt.
2022. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
37%
A puncija volt, mert az tényleg jó nekik.
2022. jan. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 lizzi77 ***** válasza:
Az adott ország jogszabályok szerint fognak eljárni. Ügyvéd, de gyorsan. Mondjuk, én sem nagyon tudom elképzelni, hogy 0 jövedemmel hogy vette fel a hitelt, de ha tudtod nélkül vette fel, azért az más. És ki az ingatlan tulajdonosa? Ha bizonyítható, hogy eddig te fizetted... bár örökbe fogadtad a gyerekét. Amikor felvette a hitelt, már nagykorú volt a gyerek?
2022. jan. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod, akarod fizetni a hitelt, adjátok el az ingatlant. (Bár szerintem sincs olyan, hogy még az aláírásod sem kellett a felvételéhez.)
2022. jan. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Elég rosszul tudjátok, ugyanis az exem gond nélkül vett fel hitelt, többet is, autót hitelre, és mindezt csak utólag tudtam meg. Semmit nem kértek az autó hitelhez sem. Új autóról van szó. Váláskor szinte mindennek a fele rám maradt. Érdekes tapasztalat volt.
2022. febr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!