Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Törvényre menjek vagy mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Törvényre menjek vagy mit tegyek hogy vége legyen a fenyegetözéseknek és zsarolásoknak?

Figyelt kérdés
Tiz év után elhagytam az élettársamat,van két közös gyerekünk az én nevem után vannak beirva.Most kezdett zsarolni,hogy ha nem engedem a gyerekekhez vagy ha én nem azt teszem amit ö kér,ebbe az is benne van,hogy ha ö le akar feküdni velem akkor én kell engedelmeskedjek,akkor nem támogat anyagilag,nem biztosit otthont a gyerekeknek és nekem,én pedig egy gyereknevelési pénzböl nem tudok mindent rendezni,albérletet fizetni,stb.Már azzal is megfenyegetett,hogy elveszi a gyerekeket,mert nekem nincs elég pénzem gondoskodni roluk.De jelzem amig együtt voltunk nem törödött a családdal,ital,barátok,szorakozás.Fogalma nincs arrol,hogyan kell egy kicsit tisztába tenni vagy megetetni.Ö egy már elvált pasi még van két gyereke az exnél és ott is már évek ota el van tiltva a gyereklátogatástol,de a tavaly együtt vettük meg a volt családnak a 2 szobás tömbházlakást és fizettük rendszeresen a gyerektartást,elég jo kis összeget.Engem segitenek a szüleim,de nem akarom hogy a szüleim tartsák el a gyerekeimet hisz nem ök csinálták és a pasi vállalja a felelösséget.Én nem akarom eltiltani a gyerekektöl,de állandoan fenyegetözik,s mondtam hogy engem a pénzzel nem fog megvásárolni.Nem tudom mit tegyek,nem akartam törvényre menni,amugy sem voltunk házasok.Amikor váltunk akkor megigért havi annyit mint az exnek mennyit fizet plusz az albérletet amig neknk is vesz egy kétszobást.De nem ugy néz ki hogy betartja a szavát.Mit tegyek?Tanácstalan vagyok.
2010. szept. 10. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól ,hogy nem voltatok házasok, csak élettársak, a jog a gyerekek miatt (amikor aláírta az apasági nyilatkozatot) ugyanúgy jár el, mint ha házasok lennétek. Jár a gyerektartás is hivatalosan. Sajnos nincs épkézláb ötletem a fenyegetőzésére, de az biztos, hogy ezzel sakkban tud tartani, ha hagyod. Ki kell szabadulnotok ebből a helyzetből a Te és a gyerekek érdekében is.
2010. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is van már távoltartás, mint az az amerikai filmekből ismert, de bíróság mondja ki.

Zsarolásos esetben jól jöhet.

Ha a másik ex gyerekeitől is el van tiltva, akkor minden bizonnyal neked adnak igazat, bár a zsarolást legalább egy magnófelvétel erejéig bizonyítani kellene.

Apasági elismerő nyilatkozat nélkül viszi el a gyerekeket, akkor az emberrablás lenne.

Ügyvéd biztos, hogy kell büntető ügyben.

2010. szept. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

5 év (bizonyítható) együtt élés után ugyanazok a jogok illetnek meg, mint egy házastársat. A gyerekek, ha biztosan tőle vannak, nem kell, hogy papírral el legyenek ismerve, lehet apasági keresetet is benyújtani, DNS teszt eldönti >99% biztonsággal ma már. Tehát ha a törvényes utat választod, akkor minden melletted szól, neked jár a 10 év alatt szerzett dolgok fele, gyerekeknek a bíróság által megítélt gyerektartás.


Ezt ő vagy nem tudja, vagy nagyon is jól tudja. Én a gyerekek miatt törekednék a jó viszony megtartására, ez viszont nem egyenlő azzal, hogy én engedjek, csak annyi, hogy meghallgatom és normális hangnemben beszélek vele. Ha nem jutunk közös nevezőre, vagy nem tartja be, amit ígért, akkor pont erre van a bíróság kitalálva. Nem azért, hogy ott veszekedjenek az emberek, hanem azért, hogy döntsön, ha a felek nem tudnak maguk megegyezni. Van még lehetőség úgy nevezett mediációra is, de az felénk még ritka madár. (Ez a bíróságot megelőzendő egy kívülálló, békéltető fél bevonását jelenti, aki azonban csak segíti a feleket a megegyezésben, ő maga nem dönt és nincs is ilyen jogköre, mint a bíróságnak.)


Van felétek ingyenes jogi fogadóóra, vagy családsegítő tanácsadás? Nézz utána ezeknek, személyesen sokkal jobb ilyenről beszélgetni!

2010. szept. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. A legcélszerübb ha bemégy a bírósági panasznapra, ott rendes felvilágosítást kapsz: gyerektartásra mindenképen kötelezik, ha kéred, olyan meg nincs, hogy kényszerit arra, hogy lefeküdj vele, stb.

2. Ha tudtad, hogy az elözö kapcsolatában ilyen voltés el van a gyerekeitöl tiltva, akkor MINEK kezdtél vele, meg szültél egy ilyen kapcsolatba gyerekeket!?!?!? EZ TÖLED volt nagy felelötlenség.

2010. szept. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mert tökéletes volt a kapcsolatunk,semmi bajom nem volt vele,de egy olyan öt éve hogy egyre zürösebb kezdett lenni,de két éve teljesen ki van fordulva magábol,bántalmazott engem,a gyerekeinket.Két évig ezt igy viseltem,probáltam vele beszélni hogy történt valami amiért igy viselkedik,soha nem kaptam választ.Ezért döntöttem igy hogy jobb lesz ha külön válnak utjaink,de ezt sem akarja elfogadni.Beszéltem vele szépen,mondtam hogy hetente kétszer jöhet a gyerekekhez,de ez sem felelt meg.Én ennél többet nem tehetek,akkor csak a biroság marad.Köszönöm mindenkinek aki irt nekem,de viszont a rosszindulatu emberek kiméljenek,s ha valami nem tetszik akkor ne olvasd.
2010. szept. 10. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!