Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor tudtad biztosan, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor tudtad biztosan, hogy vége a házasságodnak és elválsz?

Figyelt kérdés
Minden veszekedés után elhiszem neki, hogy ezentúl másképp lesz. Én nem tudok többet tenni már, megtettem mindent. Ő nem hajlandó vagy nem tud változni. Mikor tudtad, hogy vége van végleg és nem hiszed el többet az ígéreteket? Nem húzod tovább, nem hallgatod ugyanazt tovább, hanem ez volt az utolsó és elválsz? Én már több mint öt éve várok arra hogy jobb legyen.
2011. máj. 30. 14:58
1 2 3
 1/22 eNerdzsy ***** válasza:
100%
Kicsivel azután, hogy ilyen kérdés fogalmazódott meg bennem mint most benned.
2011. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a férjem sokadik szeretője bukkant fel.
2011. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam, Ő tudta. Mellesleg szerintem rosszul tudta. A legkomolyabb gond a rossz kommunikáció volt. Ha nem tudom, mi a baj és az mekkora, nem is tudok változtatni rajta. Hülye mérnök-nevelést kaptam a fősulin: "Ami nem romlott el, azt nem javítjuk meg!"


Ergo az, hogy 5 éve VÁRSZ, az egy nagy semmi. Ha végig hallgattál és nem szóltál, akkor pedig még hibás is vagy. Sőt, szólni sem elég önmagában, mert ÚGY kell szólni, hogy abból a másik megértse, mi van? Ez a jó kommunikáció alap ismérve, minimális szinten. Ha ez megvan, utána lehet majd "cifrázni".


Szóval üljetek le és beszélgessetek! Ne tudjon elfutni! Ha kell, kötözd le a székhez! Ezután pedig beszéljetek úgy, ahogy eddig nem! Komolyan, ellenőrizve, ha kell többször visszakérdezve, leellenőrizve, hogy mit értett abból a másik, amit én mondtam? Nagyon hatásos módszer, legtöbbször kiderül, a másik fél egészen mást értett a szavaimból, mint amit én közölni szerettem volna vele.

2011. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a volt férjem azzal állt elém, hogy szerinte nem működik a házasságunk és váljunk el, én még szerettem és természetes volt, hogy meg akarom tartani. Utána még évekig hittem is ebben vagyis inkább reménykedtem. Aztán én a vallás felé fordultam (nem vagyok megrögzött vallásos) és viszonylag hamar feldolgoztam. Volt egy barátnőm, akivel leveleztem, sokat segített. Én akkor tudtam biztosan, hogy vége és el fogunk válni, amikor már nem rázott meg a dolog. Nem is bántam meg, azóta már új családom van egy fantasztikus férfi a férjem és van egy 3 éves kislányunk!
2011. máj. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ezt teszem én is, sok éve. Nem hajlandó kommunikálni, ha beszélni akarok vele, csak bevágja a flegmát vagy ordibál, csúnyán belémköt. Ha esetleg mégis tudunk beszélni, ami nagyon ritkán van, akkor jön az említett ígérgetés. És tart egy-két napig.

Nem érdekli az egész valószínűleg, de válni nem akar. Inkább ígérget. Nem hajlandó beszélni, ha erről beszélek vele (kedvesen szoktam), meg sem szólal, elfordul és szinte elalszik. Nem is figyel. Nagyon nehéz így.

2011. máj. 30. 15:52
 6/22 A kérdező kommentje:
15:33-nak írtam a választ.
2011. máj. 30. 15:52
 7/22 anonim ***** válasza:
Amikor találtam egy másikat és ez meggyorsította a döntésemet. Azóta már megbántam, mert egy gyermekem megbántottam vele.
2011. máj. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Amikor 10 évnyi, szerintem jól működő házasság után, 7 hónapos terhesen robbant a bomba, hogy talált magának egy fiatal kis bulikirálynőt..én meg vártam a gyermekünket, akiért annyit kampányolt, hogy megszülessen :(
2011. máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Mekkora balf.szokat nevelt ki ez a világ... elképesztő.

Én még nem vagyok férjnél, de előre félek, hogy mi lesz.

Miért olyan nehéz nyugodtan, békésen, intelligensen fordulni a társunk felé?...

Pláne, ha már gyerek is van.

2011. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Amikor megtudtam, hogy megcsal. :(
2011. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!