Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nők és férfiak miért pont...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők és férfiak miért pont gyerekeik apjával, anyjával nem tudnak együtt élni?

Figyelt kérdés
Ez a jelenség mintha az élet egyik legnagyobb szívatása lenne, hogy "basszus hát sajnos pont vele nem tudunk együtt élni, hiába a gyerekem apja, anyja"

2022. ápr. 11. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az embereket könnyű kizökkenteni egy kapcsolatból, főleg ebben a világban ahol mindenkit le lehet cserélni fiatalabbra, jobbra.(a közösségi média is ezt sulykolja!)

Arról nem is beszélve, hogy sok ember lelkiismeretfurdalás nélkül szétzilál egy kapcsolatot vagy egy egész családot a szex miatt!

2022. ápr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az emberismeret is számít!

Sokan nem látnak át azon az ideálon amit a másik mutat hogy bevágódjon!

Aztán a csapatmunka is fontos a továbbiakban, így lehet egymásra építeni!

2022. ápr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért, honnan tudod, hogy mással igen?

Rengeteg a második férjjel/feleséggel (vagy ha papír nélkül vannak, akkor második párral) való probléma is, itt a gyakorin sok kérdés vetődik föl ezzel kapcsolatban is.

Alapvetően nagyon rossz a társadalmi közérzet Magyarországon. Nagyon nincs becsülete a kitartásnak, az összetartásnak, a kompromisszumnak. A magyarok jelentős részének nincs vitakultúrája, és képtelen a másik szemszögéből is nézni a dolgokat. És ez így marad nemcsak az első, hanem a sokadik párkapcsolatban is.

2022. ápr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvetően mindenkivel marha nehéz együttélni. Nincs 2 egyforma ember. Ha sok a hasonlóság életvitelben, rigolyákban, az jó kiindulási alap, de még úgy is kell kompromisszum. Nem tudom, másoknál, hogy van, de én-ha már muszáj-könnyebben alkalmazkodnom olyanhoz, akit szeretek. Ha a szeretet kezd fogyni, a tűrőképesség is...
2022. ápr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Divatos azzal vergődni ma, hogy mennyi házasság ér véget meg mennyi szülő válik, ezzel érvelve az ellen, hogy a házasság vagy a gyerekvállalás rossz... Holott a kapcsolatok felbomlása egy általános tendencia ma. Persze, az élettársi kapcsolatok közül a legtöbbnek nincs nyoma a rendszerben, így azt sem tudjuk, hány ér véget. Abban biztos vagyok, hogy emberek bármilyen kapcsolatban gyorsan váltogatnak partnert. És minél kevesebb a kötelék köztük, a közös dolog, annál könnyebben teszik ezt, csak arról nincs statisztika.
2022. ápr. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, szerintem is nem "pont" csak azzal nem tudnak, hanem csak azok se. Bár szerintem ott még "pont" jobban próbálkoznak megjavítani, mint ha nincs gyerek. Csak hát sokszor akkor sem sikerül. Megcsalás, vagyoni gondok, eltérő értékrend, kommunikáció és empátia hiánya, általában ezek az okok. Amíg valakik csak a rózsaszín ködben randizgatnak mindig csinosan, illatosan rákészülve és elképzelik, hogy ők milyen elfogadóak lesznek, csak szeresse őket a másik, sok olyan probléma nem merül fel, ami együtt lakva már igen. És a gyereknél meg aztán jön még egy újabb kupac, amire nem számítottak, pl. én- és közös idő lecsökkenése, kialvatlanság, netán még egy adag anyagi gond, anyós-após problémák. De én azt látom, hogy ahol van gyerek, sokkal kevésbé gyorsan és bizony alaposan átrágva, végigszenvedve bomlik végül fel (ha felbomlik, mert sokan azért benne maradnak olyanban is, amiben meg nem kellene), míg ahol nincs, azért érthetően jóval lazábban búcsúznak el egymástól.
2022. ápr. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ennek nagyon sok oka van szerintem, nem lehet egy-két mondatban leírni. Részben a társadalmi felfogás, a neveltetésünk, a média, a mai ember kényelmessége, otthonról hozott dolgok.

Ha megnézed, ma a fiatalságot, szépséget, gondtalan, kényelmes, felelőtlen életet élteti minden és mindenki. A gyerekvállalás és a házasság meg pont pont az ellenkezőjét kívánja. Egy elkényelmesedett társadalomnak sokkal nagyobb kihívás, mint a nehéz időkben élőknek. Ráadásul Magyarország még mindig valahol félúton van. Egy kicsit már európai, de azért nem olyan régen még kendőben jártak az asszonyok. A most szülővé váló generáció még a régi elvek alapján lett felnevelve, de alig pár év alatt megváltozott minden, nagyon nehéz szellemben lépést tartani egy ilyen közegben felnőtt embernek. Még ott van az emlékekben a hagyományos minta, de megvalósítani már nem lehet. Teljesen más utat kell most járni, mint a szüleink idejében.

2022. ápr. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez igazából csak egy érzéki csalódás. Abból fakad, hogy hosszú távú együttélés során mindenki megmutatja a sötétebbik oldalát. Két-három évig a gyerek születése után általában együtt szoktak maradni a párok, s addigra már általában minden kedves álarc lehull, s kimutatkozik a nyers önzés, ami a mai társadalom egyik legnagyobb rákfenéje.
2022. ápr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokszor olyan emberek jonnek ossze, akik abszolut nem illenek egymashoz. Becsuszik a baba a par honapos kapcsolatba, egyutt maradnak meg egy ideig a gyerek miatt, aztan rajonnek hogy egyaltalan nem egymashoz valoak. Nem muszaj mindenaron egyutt maradni valakivel, csak mert ott a kozos gyerek.
2022. ápr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!