Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha valaki egy harmadik személy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki egy harmadik személy miatt lép ki a házasságából, akkor az új kapcsolat általában nem szokott tartós lenni?

Figyelt kérdés

Mondjuk adott az a helyzet, hogy valaki családban él, külső szemmel nézve okés a dolog, hisz rendezett anyagi körülmények, kiegyensúlyozott társadalmi élet. Mégis bekerül a képbe egy harmadik személy és ha úgy dönt, hogy borít mindent akkor sokat veszít anyagilag meg az addigi társaságaiból is kieshet, nem beszélve arról, hogy elég sok embernek okoz ezzel kárt a gyerekeitől kezdve az anyós/apósig. Szóval ez nem tűnik racionálisnak, de tegyük fel mégis megtörténik.

Az új kapcsolat kezdetben bizonyára izgalmat hoz az életébe, de hosszútávon nem az van inkább, hogy nem is lesz jobb az előzőnél, csak másképp rossz? Mert vannak erre statisztikák hogy állítólag nagyon ritkán lesz tartós egy új kapcsolat, hisz az illető nem végzi el a megfelelő önismereti munkát, ami szükséges lenne egy érett párkapcsolathoz, hanem a vágyait helyezi előtérbe és az nem biztos, hogy stabil dolog lesz.



2022. máj. 19. 12:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%
de miért ne járna jobb? ez az egy életem van. tényleg olyannal éljem le, akivel semmilyen?
2022. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%

1-es vagyok: nálunk pl. nem a külső tényezők játszottak szerepet, tény, hogy a nő 10 évvel fiatalabb nálam, de amúgy egyáltalán nem "szebb", vagy vékonyabb, ilyesmiről nincs szó. Exférjem úgy fogalmazta meg ezt nekem 1-2 éve, hogy a személyiségünk teljesen más, én egy gyakorlatias, 2 lábbal a földön járó ember vagyok, nem vagyok egy bújós, érzékeny, szeretgetős típus, ő pedig pont az ellentétem, és az exemnek - ezek szerint - erre volt szüksége.

Elmondása szerint egyébként nem "keresett" konkrétan szeretőt, munkahelyen találkoztak, nem egy tervezett dolog volt.

Ezzel nem a megcsalást akarom támogatni, csak még én is, a másik oldalról is megértem, hogy nem csak a külsőn, a felszínességen múlik minden.

2022. máj. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%

Ez azért egy jóval összetettebb dolog, nem olyan egyszerű. Ugyanis az életben mindig minden és mindenki változik. Egy dolog biztos, maga a változás.

Tehát ha pl. házasságot köt két 25 éves ember, akkor ők is folyamatosan változni fognak. Az alapszemélyiségük megmarad, de az évek hosszú során ők is és a körülményeik is változni fognak. 35-40 évesen, de 50-60 évesen sem lesznek ugyanazok az emberek mint 25 éves korukban.

Amikor 25 évesek voltak lehet hogy passzoltak egymáshoz, de 50 évesen már nem biztos. Ha az évek során nem tudnak a párok együtt változni (jó irányban) és végig toleránsan együtt fejlődni közös célokkal, akkor válás lesz a vége a kapcsolatnak. És ez az együtt változás az, ami nem megy az emberek nagy részének, azért van ennyi válás.

Ma már a fogyasztói társadalom amúgy is azt közvetíti felénk, hogy cseréljük le ami nem jó, mert van másik. Ma már nem nagyon "javítgatnak" meg semmit hanem mindent lecserélnek. Így van ez a kapcsolatoknál is. És amíg nagy a kínálat, lehet válogatni, addig mindig lesznek olyanok akik ezt ki is használják.

2022. máj. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

#12

Ja, ezt én sem állítom, hogy a külsőn múlna minden. Az teljesen természetes, hogy elkezdesz vonzódni máshoz annak ellenére, hogy házasságban élsz. Inkább az a kérdés, hogy ezzel a vonzalommal mihez kezdesz, mert az elején még talán tudatossággal könnyebben lerendezhetnéd magadban, de na sokszor inkább elkezdesz játszani a gondolattal "mi lenne ha", beindítod a fantáziád és a végén aztán konkretizálódik a dolog. Ez a része meg szerintem jön a filmekből, kulturális termékekből is mintaként, mert ott is rengeteg ilyen megcsalással kapcsolatos élethelyzetet mutatnak be és gyakorlatilag mindig meg is történik. Ezek nyilván hatnak az emberek gondolkodásmódjára és itt most nem arról van szó, hogy ne lehessen partnert váltani, csak kéne legyen ennek is egyfajta etikája, amiben az emberek nyilván sokféleképpen gondolnak és ebből születnek sérelmek, de én még nem voltam házas, szóval nem látom annyira mélységében ezt a kérdést.

2022. máj. 19. 13:40
 15/20 anonim ***** válasza:
64%

14# mindenféle kapcsolat van, de ritka az olyan amikor megbánja valaki hogy felrúgta a házasságát.

Ha nem jön össze utána egy tartósabb viszony, azt sem bánják. Még mindig jobb válogatni mint punnyadni a szarban.

2022. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%
van ennek etikája. de én azt gondolom a saját példám alapján, hogy a rendszeres csalókat leszámítva ez nem fekete-fehér. hiába hajtogatják, hogy előbb válj el. ez nem életszerű. nem is ismered a másikat, de válj, ami több évig tarthat?
2022. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
56%
A legtöbb ember szerintem sem bánja meg, hogy elvált és az új kapcsolata sokkal jobb már, boldogabb a házasság érettebben, tapasztaltabban.
2022. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédom első házassága 8 évig tartott, aztán belepett szeretokent a mostani párja. Elvalt, 23 éve együtt vannak. Mint a borsó meg a héja.
2022. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
47%

"külső szemmel nézve okés a dolog, hisz rendezett anyagi körülmények, kiegyensúlyozott társadalmi élet"


Szerintem itt van a lényeg. Ha az általad említett feltételek teljesülnek is, attól még nem biztos, hogy boldog a házasság. Lehet, hogy évek óta semmi szex, mellé még több veszekedés. A legcsaládcentrikusabb, leggyerekimádóbb ember is eljuthat arra a szintre, hogy borít, ha szeretne végre boldog lenni. Mert annyi piszkálást kap otthon, hogy nincs maradása.


Igen, élő példából merítettem.

2022. máj. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
52%
Hát az én férjem 2 éve kérezkedik vissza, miközben az új nővel lakik.
2022. máj. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!