Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy válás sokkal jobban fáj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy válás sokkal jobban fáj mint egy szakítás?

Figyelt kérdés

2022. máj. 21. 10:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
62%

#6-os vagyok. A lepontozás hatására visszaolvastam a hozzászólásomat, és így másodszorra elég cinikusnak tűnt, úgyhogy átfogalmaznám.


Szerintem szakítás fájdalmassága nem a házasság létén, vagy nemlétén múlik, hanem azon, hogy mennyi közös dolgot kell felszámolni. Alapvető az érzések és az emlékek, minél hosszabb és boldogabb a közösen eltöltött idő, annál több ilyen van. A következő bonyolultsági fokozat a közösen vett/felépített dolgok, mint közös lakás, közös cég, stb. Nincs is jobb, mint amikor a fájdalmas szakítás közben még osztozkodni is kell. Végül a legeslegfájdalmasabb pont a közös gyerekek, szerintem ezt nem kell részletezni.


A házasság ténye a szakításra nézve önmagában csak plusz bürokrácia. Ha viszont sok a közös dolog, akkor a válás még rátesz egy brutálisan nagy lapáttal, mert a kellemetlen szakításba akkor még a bíróság is beleszól(hat).

2022. máj. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
63%
A vàlàs sokszor mèg jobban elmergesìti a dolgokat. Egy szimpla szakitasnàl az egyik erre a màsik arra de vàlàsnàl a jogvita miatt idővel sokkal rosszabbà vàlhat minden mint a vàlàs kimondàsakor.
2022. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!