Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után miért tarthatta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után miért tarthatta meg a nevemet az exnejem akaratom ellenére?

Figyelt kérdés

Miért nincs törvényes lehetőség arra hogy csak akkor tarthassa meg a exnejem a nevem, ha én hozzájárulok?

Ez nagyon igazságtalan, és félrevezető.

Szerintem egy normális nő már csak büszkeségből sem akarná viselni tovább az ex nevét ha az megcsalta, elhagyta. Kivéve ha azt akarja, hogy mindenki férjezettnek higgye.


2010. szept. 24. 22:25
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0:50-es vagyok. Ráadásul akit említettem konkrét példaként, annak eléggé tucatnév a volt férje neve van, tehát az új férje nevével még jobban is járt volna.
2010. szept. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Szia!


Amiket eddig írtak, mind benne lehet, de én is felajánlanám, ha zavarna, hogy kifizetem neki az iratcseréket.

Ha az exnejednek nincs valami olyan különlegesebb oka, mint az egyik válaszolónak, hogy még a pecsétjét is újra kéne csináltatnia, akkor biztos belemenne.

De valóban tőle kéne megkérdezni, kötelezni nem tudod, hisz neki ez a neve.

Én személy szerint az 100, hogy nem tartanám meg a férjes nevemet semmiképp, már csak büszkeségből sem.

Az meg, hogy ezzel csesztessem az exem...pf...kit érdekel, ha már elváltunk, nem akarnám magam nap mint nap annak kitenni, hogy eszembe jusson a volt férjem :S

De a ő így akarja...nem tehetsz sok minden a meggyőzésen kívül!

2010. szept. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Én eleve nem értem, ha valaki elvált, miért tartogatja az ex nevét?? Félreértésekre adhat okot, az meg kinek jó?
2010. szept. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Elvált anyuka vagyok. Teljesen igazad van, pedig a másik oldalon állok.

Én azonnal visszavettem a lánykori nevem.

Sokszor a kisfiam családi nevét változtatnám meg, márpedig mert az apja nem is akarta, márpedig mert magasról tett ránk, most pedig ölni tudna érte, s általa, ugyanis feltett szándéka, hogy amíg élek, megkeseríti az életemet (most már az élettársával együtt), sajnos kisfiamat felhasználva.


Azonnal váltanám le a nevét, s ha a fiam nagykorú lesz, eldönthetné, kéri-e vissza apuka nevét, ha megérdemli. Tudom a választ...

2010. szept. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

19:10 vagyok:

vagyis a kisfiamat nem akarta, hogy megszülessen

2010. szept. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Elvált anyukának!


Én is pont így gondolom. Az én exem akarta a gyermeket, de nem foglalkozik vele. Írtam is, hogy le akart mondani róla, hogy ne fizessen gyermektartást. Bezzeg új anyunak a gyermekét, aki egy vadidegen neki, azt neveli és eltartja. Mi meg 3.hónapja nem látjuk a gyermektartást ...

2010. szept. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
hát :) nálunk még a férjem is azt mondta, hogy nem mondana le a közös nevünkről válás után :) szerintem "visszakövetelni" egy nevet eléggé kicsinyes... pláne, ha a "név-adónak" hétköznapi neve van...
2010. szept. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
anyut 25 év után hagyta el apu, még 6 évig tartott eladni a közös házat, így elválni ténylegesen, le akarta "cserélni" a nevét, de nem olcsó mulatság mindent átíratni. Neki el kellett dönteni h ételt vesz vagy vissza a régi neve. SZerintem ha felajánlod neki, h kifizeted a vele járó összeget, akkor biztos nem ragaszkodik majd a nevedhez. Bosszantásból én biztos nem viselném az exférjem nevét, egyébként meg h lehetne törvényileg kötelezni valakit, h minden papírját lecserélje?
2010. szept. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Anyósomtól 30 év után vált el a férje, mindenki azon a néven ismeri, ráadásul nem akarta vadidegenek orrára kötni, hogy elvált.

Miért lenne jogod arra kötelezni valakit, hogy változtasson nevet??? Olyat, amit senki se ismer??? Nem is értem, hogy képzelted ezt...

2010. szept. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!