Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után miért tarthatta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után miért tarthatta meg a nevemet az exnejem akaratom ellenére?

Figyelt kérdés

Miért nincs törvényes lehetőség arra hogy csak akkor tarthassa meg a exnejem a nevem, ha én hozzájárulok?

Ez nagyon igazságtalan, és félrevezető.

Szerintem egy normális nő már csak büszkeségből sem akarná viselni tovább az ex nevét ha az megcsalta, elhagyta. Kivéve ha azt akarja, hogy mindenki férjezettnek higgye.


2010. szept. 24. 22:25
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
75%

Nálam nagyon prózai oka van, hogy még mindig az exem nevét viselem, pedig cseppet sem szeretem így ezt a helyzetet. Sok-sok ezer forintomba és rengeteg utánjárásba kerülne a változtatás:


Új személyi, lakcímkártya, adókártya, TB kártya, útlevél, jogosítvány, banki-, biztosítási szerződések, cégpapírok, bélyegzők, munkaszerződések, egyéb szerződések, megállapodások, stb.


Nagyon szívesen visszavenném a nevem, nem is használom az asszonynevemet, csak hivatalos papírokon (mint ahogy sok ismerősöm se), de a macera és a költségek visszatartanak a változtatástól.

2010. szept. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Szerintem is bosszúból tartotta meg, nem a pénz miatt.

Egyébként bőven volt okom rá hogy megcsaljam elhagyjam.

Minden normális pasi elhagyta volna. Mások tuti nem 3 év után.

Nem sok lustább, ügyetlenebb, esetlenebb nő lehet ebben az országban.

2010. szept. 24. 23:33
 13/29 anonim ***** válasza:
80%
és te mégis elvetted feleségül. örökhűség, tudod.
2010. szept. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%
Fizesd ki neki az azzal járó költségeket és akkor biztosan nem tartja meg.
2010. szept. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Én meg a lánykori nevemet tartottam meg a házasságunk kötésekor. De előtte átbeszéltük a férjemmel. Mindenki a lánynevemen ismer, ha most xy -né lennék azt sem tudnák kihez forduljanak, mert közszemélyiség vagyok. Na nem a fennhordott fajtákból, hanem az egyszerű, szerény és segítőkész fajtából.
2010. szept. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
83%

Na ja. Ezért jobb a Kovácsné Nagy Ilona, mint a Kovács Jánosné, mert az előbbiből könnyebb visszaváltani Nagy Ilonára, mint az utóbbiból.

Amúgy nekünk is van egy ismerősünk, aki XY-né holott már régen elvált X-től. 15-20 éve legalább, és azóta új férje van. Egy kicsikét furcsának tartom mindenesetre.


Házasságkötésnél azért kissé viccesen hangozna a következő: Megkérdezem Nagy Józsefnét, hogy kíván-e férjhez menni, az itt jelenlévő Kovács Ferenchez?

...


Akkor kedves Nagy Józsefné és Kovács Ferenc, én ezennel házastársakká nyilvánítom önöket!

2010. szept. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
igazad van, ez tényleg hülye törvény, de nincs mit tenni, hacsak nem követett el ellened valamilyen bűncselekményt, viselheti a nevedet.
2010. szept. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Én is megtartottam az exférjem nevét, és nem érzelmi okokból, meg nem is azért, mert a közös fiunkat is így hívják. 1.) tetszik a hangzása, a lánynevem meg egyébként is tucatnév, ebből meg nincs olyan sok, 2.) irtó sok macera lenne minden iratot lecserélni, meg a pénznek is van jobb helye, 3.) mivel hosszú ideje hordom, mindenki így ismer. Nálam mondjuk nem játszik az, hogy ettől akarok "asszony"-nak tűnni, mert úgy vettem fel a nevét, hogy a vezetékneve és az én keresztnevem. A legtöbben a környezetemben azt hiszik, hogy ez a lánynevem. Amúgy meg az esküvőn nem mondják, hogy Nagy Józsefné, kicsit vicces lenne. Én is úgy mentem férjhez másodjára, hogy nem vettem le az első férjem nevét, de az anyakönyvvezető mondta, hogy ilyenkor természetesen a lánynevet szokták mondani a ceremónián. Most meg, hogy elváltam másodjára is, eszemben sincs még egyszer férjhez menni, de a névvel semmi bajom.
2010. szept. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
51%

Téged lehetne arra kötelezni, hogy mondj le a nevedről??? Neki most már ez a neve. Nekem 1 hónapja volt az esküvőm, részben felvettem a férjem nevét (X-Y Csilla), és mind a mai napig "identitászavarom" van. Össze-vissza mutatkozom be, hol így, hol a lánynevemen. Egy nevet meg kell szokni, el kell fogadni, meg kell tanulni viselni. Onnantól az ember azonosítja magát vele lelkileg is. Nem lehet arra kötelezni egy embert (még egy olyan nagy változás miatt sem, mint egy válás), hogy cserélje le az identitását, és kényszeríteni mindarra a lelki változásra, ami ezzel jár. Kicsit sarkított példa, talán túl erős, de arra sem lehet rávenni senkit, hogy mostantól ellenkező neműnek gondolja magát, és aszerint mutatkozzon be, öltözködjön és töltse ki az űrlapokat.

Személyiség és identitás!

2010. szept. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Én pár napja mondtam le az asszonynevemről. Számomra ez volt a természetes. Van gyermekünk, Ő az apja nevét viseli ( bár le akart mondani a vér szerinti gyermekéről, hogy ne kelljen gyermektartást fizetnie ), ez nem zavar, manapság sokan fel sem veszik a párjuk nevét, vagy éppen a férj veszi fel a feleségét. Lassan nem lehet tudni, hogy testvérek vagy férj és feleség a név alapján. Sajna tényleg sok utánajárással és pénzel jár, de már új kapcsolatban élek :) és emiatt is így a normális szerintem.
2010. szept. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!