Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem bejegyzett élettársi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem bejegyzett élettársi kapcsolatnál szétválás esetén?

Figyelt kérdés

Ha az örökségemből vásárolt házban éltünk együtt a két gyerekünkkel, amit ő a 80%-ban én általam vásárolt építési anyagokból újítottunk fel, de az ő munkája van benne, és a keresetét félreteszi magának, csak épp annyit tesz a családi kasszába közösbe, amennyi már épp csak elég hónap végéig, akkor mit követelhet ebből kiköltözéskor?

A gyerekeket szinte 100%ban én neveltem, láttam el, minden házimunkát én végeztem, ő csak aludni, tvzni, enni járt haza. Ki akarja fizettetni velem a beletett munkája árát. Kiforintosította, mintha csak egy munkás lenne, akit én szállásoltam el arra az időre, míg együtt éltünk. De dolgozni az én általam vett autókkal járt, szinte minden felújításhoz kellő anyagot én vettem. Ő a munkáját tette bele. Nyilván a számlák már rég nincsenek meg, hogy bizonyítani tudjam.

A két gyerek mellől még nem tudtam dolgozni menni, mert nem hajlandó itthon maradni velük, ha betegek, vagy bármit intézni kell velük. Így ő tart el, anyagi függésben tartva. Ebből lett elegem. Hiába kértem, nem törődik egyáltalán a gyerekeivel.

Milyen a vagyonmegosztás ilyenkor? Tényleg ki kell fizetnem, amit itt dolgozott? Dehát benne lakott ő is, különben albérletet is fizethetett volna. Plusz babysittert. Mert a 2 gyereke nem magától nőtt föl a polcra téve... Főztem, mostam, takarítottam rá, mint valami hotelben. Igaz, hogy eltartott, míg a gyerekek kicsik voltak, de minden mást én csináltam itthon, és ő most mindent ki akar venni innen, amit csak betett, mint egy bankból.

Nem akarom kisemmizni, de így nem tartom fairnek, hogy annyit kér érte, mintha vadidegeneknek dolgozott volna, ergo kiszámlázná a munkáját.

Ez ilyenkor hogy van?



2022. szept. 30. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, amiról van papír (= bizonyíték), kérdező? Ez az, ami jogilagel fogja dönteni a dolgot.
2022. szept. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egxutt eles alapja az hogy ő is beletesz a kozosbe meg stb.

Utolag nem kerheti el mivel hasznalta a házat meg elvette az idődet is lekötött téged is.

2022. szept. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jav.: jogilag el fogja dönteni
2022. szept. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Papír szinte semmiről. Ő írkálja évek óta, mit újított fel, de egy csomó olyan van, amit csak magának csinált, kedvtelésből.

A ház a nevemen van, ennyi. De a család minden tagja tudja tanúsítani, hogy az én pénzemből, meg az övékből lett felújítva. Anyukám pl.sokat segített!

2022. szept. 30. 15:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Alap hogy nem ingyenélni kéne kapcsolatban. Ha elkérné akkor az ilyan mintha élősködött volna csak.
2022. szept. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem el kellene menned egy ügyvédhez és felvázolni neki a konkrét esetet. Ő fogja neked pontosan megmondani, hogy a jog szerint mire tarthatsz igényt te, és mire a párod.

A jog számít, nem az amit a párod vagy akárki kitalál.

Ha meg valamelyik félnek nem tetszik a "rendszer", akkor lehet évekig pereskedni a bíróságon.

Ilyenkor szokott az lenni, mint a szomszédainknál is, hogy többe került a nyolc évig tartó pereskedés mindkét félnek, mintha kiegyeztek volna egymás között.

2022. szept. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Akkor fel kell keresnem egy ügyvédet...

Én nyilván fizetek neki, ha kell, de csak arra, ami jogosan jár.

Megpróbált nemrég szerződés félét íratni velem, hogy ő újította fel a házat, az ő általa megjelölt összegben, közjegyző előtt... Szóba sem került akkor a válás.

Csak pilláztam, mit akar, de most kibukott.

2022. szept. 30. 16:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyvedet kerdezz. Eleve mar az is szamit miota eltek egyutt. Amirol van szamla, uatalas stb az szamit, amirol nincs az nem. Egyesevel vegig kell nezni es utana lesz itelet. Ha peren kivul meg tudtok egyezni, az lesz a legolcsobb mindkettotoknek. Ha nem, akkor fizettek az ugyvedeknek es ok huznak egy vonalat kozetek, majd kerik a jussukat. Papirt irjatok rola, hogy ezzel lezartatok egymas fele a koveteleseket es 2 tanu legyen rajta.
2022. szept. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon szépen köszönöm, nagyon hasznos dolgokat írtál!
2022. szept. 30. 18:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Értéknövelő felújítás volt,mert ha csak állagmegovó, mint pl. festés, akkor nem kérhet nagyon semmit. Amiről pedig nincs számlája, na az esélytelen.
2022. okt. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!