Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki mit tenne ebben a helyzetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mit tenne ebben a helyzetben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A szitu nagyjából a következő: 2 hónapos a kisbabám, akit az apja nem akart, hogy megszülessen. Szakított velem mikor terhes lettem, mert nem vetettem el a babát. Nem érdekelte a 9 hónap alatt, és még most sem látogatja. Oké én akartam, valahol megértem. De lassan felőröl ez a helyzet, hogy nem kell neki, de engem folyamatosan lejárat mások előtt a munkahelyemen, lek.urváz, mert nem az lett amit ő akart. De ugyanakkor dicsekszik vele, hogy látta a gyereket, mert már addig erőltettem, hogy egyszer sikerült vele véletlen találkozni. Ezt persze ő teljesen másképpen adja elő mindenkinek. Az apaságát nem ismerte el a gyámügyön, most bíróságon van az ügy. Tudom, hogy a gyereknek szüksége lenne az apjára, de ilyen emberre, aki csak a bosszúra akarná felhasználni ellenem? Mi lenne a jó megoldás? Az, hogy inkább lemondok a gyerektartásról, és ne legyenek jogai a gyerekhez? Én hiába próbálnék normális viszonyt kialakítani a gyerek érdekében, nem hajlandó velem még beszélni sem, de ugyanakkor jön, hogy neki jogai vannak? Nem merném odaadni ha nagyobb lesz, mert félek, hogy ellenem uszítaná az egész családja. A szülei sem látták még, megmondta nekik, hogy majd csak akkor nézhetik meg, ha meg lesz a dns vizsgálat. Mondanom sem kell a gyerek kiköpött apja! Már azt sem bánnám, ha semmilyen viszonya nem lenne a gyerekhez, de ez amit művel már elviselhetetlen.
2010. szept. 29. 08:48
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 A kérdező kommentje:
Én nem állásfoglalást kértem, hogy az én vagy az apa pártjára álljon valaki. Azt kérdeztem, ki mit tenne? Nem azt, hogy engem minősítsél mikor nem is ismersz, és a felét sem tudod a helyzetnek! Mindenesetre köszönöm a hozzászólását mindenkinek.
2010. szept. 29. 09:26
 22/66 anonim ***** válasza:
52%

Húhaaa! Vannak ám itt indulatok! Bár nem értem,hogy miért kell lepontozni,aki nem az anyuka mellett áll?

Kedves anyuka! Nagyjából értem mit akarsz kérdezni..Igen van ellenmondás az apukánál,de ez érthető is..Egy kicsit gondolj bele az ő helyzetébe magad! Nem akart gyereket,de mégis született neki.Így úgy érzi,hogy nem voltál tekintettel rá,valószínű,hogy sokat veszekedhettetek emiatt

2010. szept. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 A kérdező kommentje:
9:25-ös! Nem akarok én vele kitolni, hisz még a szívem mélyén szeretem őt, sőt azt is felfogtam, hogy én már nem kellek neki. Kollégák vagyunk, és azért ne alázzon már meg mindenki előtt a hátam mögött mindenfélével, amiket visszahallok. Na ettől megy fel az agyvizem! Mert ha nem akarja nem kell törődnie a gyerekkel, de akkor ne dicsekedjen, hogy milyen volt mikor ölbe vette!
2010. szept. 29. 09:30
 24/66 A kérdező kommentje:
9:28-as! Hát az a helyzet, hogy veszekedésről nem igazán beszélhetünk, mivel ő kijelentette, hogy neki nem kell és kész! Ennyi, csináljak amit akarok!!! Nem állt velem szóba többé! Január óta szinte semmit sem beszéltünk, homokba dugja a fejét!
2010. szept. 29. 09:32
 25/66 anonim ***** válasza:

MEgjegyzem, itt te hibáztál, hogy erőltetted a találkozást. HA nem akarja látni, akkor ne erőlködj, a szeretetet nem lehet kierőszakolni. És akkor nem lett volna mivel dicsekednie.

Ne aggódj, a kollegák azalapján télnek meg titeket, ahogy látni fogják, te milyen anya vagy, ő meg milyen apa.

Ha zavar a dicsekvése, akkor ne szorgalmazd a láthatást és kész. Ő nem fogja szorgalmazni, ne aggódj.

Arra meg, hogy kollegák vagytok és ez most neked ezért ciki helyzet, csak azt lehet mondnai, hogy nem váletlenül találták ki a mondást: házi nyúlra nem lövünk...

Mert MINDIG ilyen bajok lesznek belőle a végén.

2010. szept. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
25%

"Az, hogy az én életemmel ő mit tett az nem érdekli, csak saját maga."


Miért, mit tett? Megkérdezhetem, hogy estél teherbe?

Ez nagyon összetett és kényes kérdés. Én megértem az exedet abból a szempontból, hogy nem akarta a gyereket, és most ki van akadva, meg van ijedve, hiszen ezzel rá is kötelességet róttál.

Az a szar ebben a mocskolódással teli elválásban, hogy valószínűleg ott fog majd neked keresztbe tenni, ahol csak tud. Legalábbis abból amit írtál ez jön le. Megvétózza majd ha iskolát akarsz váltani, stb...

Talán próbálj meg leülni vele, és kérd meg, hogy ha ennyire megviseli őt a dolog, akkor mondjon le az apaságról. Akkor szépen megoldódna a problémája. Úgyis találsz majd idővel olyan férfit, aki elfogadja és szereti majd a gyereket.

2010. szept. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 A kérdező kommentje:
Mivel én február óta nem dolgozom, ő azt terjeszt amit akar, nem tudom megvédeni magam. Néha bemegyek ha dolgom van. Igen hülye voltam 4 éve, hogy belementem ebbe az egészbe. Visszacsinálni már nem tudom. Folyton megcsalt, hazudott, szakított velem, visszajött, reméltem, hogy egyszer megváltozik. Hát nem hiszem! Köszönöm még egyszer mindenkinek a válaszát, és én nem pontoztam senkit sehová.
2010. szept. 29. 09:37
 28/66 anonim ***** válasza:

ma 09:28 vagyok.Folyatom.

Szóval volt veszekedés,de te nem hallgattál az ő érveire..Igazad van az abortusz elég kemény dolog,de ha két ember nem akar közös gyermeket,és nincs más megoldás,még mindig jobb ez a rossz mint,hogy később 3 ember életét teszem tönkre..A srác most dühös,haragszik,mert úgy érzi tönkre tetted az életét.Akár akarja akár nem a gyereket már ott van.Már úgy kell élnie,hogy fizetnie kell utána,és ha gyakorolja is az apaságot,ha nem mindig előtte lesz az,hogy egy olyan nőtől van fia/lánya akitől nem is akart.

Te helyzeted sem könnyű..itt vagy egy gyerekkel,és nem érted,hogy miért nem szereti az apja,miért nem kellettek neki..Pepdig kézenfekvő..Nem közösen akartátok..Igazuk van egyeseknek akik azt mondják,hogy ha már szexelni tudott akkor védekezni is tudna egy férfi..Ez igaz..De mi nők sokszor mondjuk a srácoknak,hogy gyógyszert szedek nem kell gumi..Ilyenkor úgy van vele,hogy minek védekezzen ha védekezik a lány??

Abban viszont nem adok igazat a kismamának,hogy nem végleg kiszállni a srác életéből.De ki tudsz ha ki is akarsz.

A kedves barátnőmnek 17 éves a lánya.Soha nem látta az apját,és a barátnőm se..Amikor ő is megszülte a lányát az apuka lelépett(pedig ő nagyon akarta) De a barátnőm nem foglalkozott vele,mert boldog volt a kislányával..Nem erőltette a gyerektartást,hiszen hol volt melója az apának hol nem,így évekig csak pereskedhetett volna..Nem érdekelte a pénz,nem érdekelte,a látogatás..(ami nem is volt) A lánya 15 évesen megkérdezte az anyjától ki az apja..Elmondta őszintén,hogy ki,és hogy mi történt..

De a lány sem érdeklődik az apja után..

Evvel csak azt akarom mondani,hogy akár te is végleh eltudsz szakadni a sráctól..

2010. szept. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy nem lehet vele leülni hiába kértem már, nem hajlandó beszélni se velem. Ha nem beszél róla, akkor azt hiszi, hogy nincs is probléma. Miatta váltam el, a sok szakítással és visszajövéssel tönkretette az idegeimet teljesen. Kihasználta az érzéseimet. Oké hagytam magamat, de hát a szívemre hallgattam. Hogy hogy lettem terhes teljesen mindegy, nem szándékozom már a védekezési módszereinket is kitárni.
2010. szept. 29. 09:41
 30/66 anonim ***** válasza:
25%
Ha a felét sem tudjuk a helyzetnek,akkor miért várod el a segítségünket?
2010. szept. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!