Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki mit tenne ebben a helyzetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mit tenne ebben a helyzetben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A szitu nagyjából a következő: 2 hónapos a kisbabám, akit az apja nem akart, hogy megszülessen. Szakított velem mikor terhes lettem, mert nem vetettem el a babát. Nem érdekelte a 9 hónap alatt, és még most sem látogatja. Oké én akartam, valahol megértem. De lassan felőröl ez a helyzet, hogy nem kell neki, de engem folyamatosan lejárat mások előtt a munkahelyemen, lek.urváz, mert nem az lett amit ő akart. De ugyanakkor dicsekszik vele, hogy látta a gyereket, mert már addig erőltettem, hogy egyszer sikerült vele véletlen találkozni. Ezt persze ő teljesen másképpen adja elő mindenkinek. Az apaságát nem ismerte el a gyámügyön, most bíróságon van az ügy. Tudom, hogy a gyereknek szüksége lenne az apjára, de ilyen emberre, aki csak a bosszúra akarná felhasználni ellenem? Mi lenne a jó megoldás? Az, hogy inkább lemondok a gyerektartásról, és ne legyenek jogai a gyerekhez? Én hiába próbálnék normális viszonyt kialakítani a gyerek érdekében, nem hajlandó velem még beszélni sem, de ugyanakkor jön, hogy neki jogai vannak? Nem merném odaadni ha nagyobb lesz, mert félek, hogy ellenem uszítaná az egész családja. A szülei sem látták még, megmondta nekik, hogy majd csak akkor nézhetik meg, ha meg lesz a dns vizsgálat. Mondanom sem kell a gyerek kiköpött apja! Már azt sem bánnám, ha semmilyen viszonya nem lenne a gyerekhez, de ez amit művel már elviselhetetlen.
2010. szept. 29. 08:48
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
0%
Nem válaszoltál. Ki indította a pert?
2010. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
50%

ma 10.34-nek

De megírta,hogy ő indította el a pert..

" Az apaságát nem ismerte el a gyámügyön, most bíróságon van az ügy."

2010. szept. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
55%

Semmi baj a törvényekkel. Egy gyerekhez két ember kell, egy férfi meg egy nő. Ha én nem akarok gyereket, akkor teszek ellene. Akkor is, ha a másik azt mondja, hogy védekezik. Mert ÉN NEM AKAROK anya vagy apa lenni. Ha megtörtént a "baj", akkor csak az anya döntheti el, hogy megtartja, vagy sem - lehet köpködni a véleményem miatt nyugodtan.

Ha megtartja azt a gyereket, akkor az apának igenis kötelessége legalább anyagilag gondoskodni a gyerekéről.

2010. szept. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
78%
Ah, nem láttam...Na akkor sok választási lehetőséged nincs. Kérvényezd az apa szülői felügyeleti jogának megszüntetését, hivatkozz arra, hogy ő nem akarta a terhességet és még a biológiai apaságát sem volt hajlandó elismerni, akkor hogyan tudna valódi apja lenni a gyermeknek.
2010. szept. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim válasza:
82%

Nem akarlak bántani,de kicsit későn gondolkodtál.

Végigolvastam az egészet,kaptál hideget-meleget.

Nos,ha nem akarja a gyereket,jobb lesz nektek nélküle.

Én is hasonlóan jártam,avval a különbséggel,hogy együtt akartuk a gyereket,volt nagy öröm apuka részéről,mikor terhes lettem

Aztán úgy 10 hetes lehettem,mikor eszébe jutott,mégsem akarja a babát.Az abortusz szóba sem jöhetett nálam,elhagytam.

A 9 hónap alatt hol ő volt a boldog apuka,hol nem.

Mikor megszületett a kislányunk,örült,büszke volt,aztán egy ideig nem is foglalkozott vele.

Ez így ment egy darabig. 10 hónapos volt a baba,mikor a gyámhatóság felszólított,rendezni kell a gyerek családi helyzetét,magyarul kell egy apa az anyakönyvi kivonatba.

Felszólították apukát,ismerje el a gyereket,volt nagy huzavona,amit megelégeltem,és kértem,írjanak be képzelt személyt apának,és zárjuk le a dolgot.

Mire apuka közölte,neki kell a gyerek mégis.

Nos,azóta fizetget gyerektartást(10000ft/hó),a lányát jó ha évente 1-2 alkalommal látja.

Így 12 év távlatában azt hiszem,jobb lett volna mindenkinek,főként a gyereknek,ha semmilyen kapcsolatuk nincs.

Rengeteg csalódástól menekült volna meg,ha akkoriban apuka nem ismeri el.

Nem tudom,hol tart a bírósági eljárás,de sok mindent nem tudsz már tenni.

A törvény kimondja,a gyereknek joga van az apjához,és nekem mondtak olyat is a gyámügyön,hogy ha rossz példát lát az apától,tegyem helyre a kicsi fejében én a dolgokat.

Ha nincs bizonyítékod arra,hogy bárhogy árthat az apa a gyereknek nem vonathatod meg a jogait.

És ha ellened fogja hangolni,nevelni a későbbiekben,akkor sem vonják meg egyből a láthatást,csak korlátozzák,mondjuk,csak egy harmadik személy felügyelete mellett láthatja a gyereket.

Bocs,kicsit hosszú lett,de ezeket csináltam végig.

2010. szept. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
26%
Elég nehéz ez a szitu, amit magadnak köszönhetsz. Neked már volt két gyermeked, azt írod, miatta váltál el..Amikor terhes lettél, ő egyértelműen nyilatkozott, hogy nem akar gyereket. Ennek ellenére te mégis megtartottad, és megszülted a babát. Én azt gondolom, hogy ettől kezdve te ne támassz igényeket az apa felé. Megértem egyébként apát is, hogy nem keres, mert sz*r érzés lehet, hogy a gyereket magad előtt tolva akarod a közeledben tudni. Nyilván ő semmiféle érzelmeket nem táplál irántad, de érzi a te ragaszkodásodat. Szerintem vonulj ki az életéből, nem kell reagálni a lek*rvázásra, meg pocskondiázásra. Fel kell vállalnod, hogy belekeverted magad, és mindhárom gyermekedet egy elég sz*r helyzetbe, innen már nem kellene mélyebbre süllyedned. Nem kell keresned semmilyen formában, ha ő érdeklődik esetleg a gyerek után, akkor elmondod neki azt, amire kíváncsi, és ennyi.
2010. szept. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
Nem te voltál aki ugyanebben a témában írt már és akkor kiderült hogy a munkahelyi szexkapcsolatba szültél gyereket.
2010. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem ne törődj vele, hogy mit mondd Rólad a munkahelyeden! Van egy olyan mondás, hogy amikor valakiről véleményt mondunk, akkor magunkat sokkal inkább minősítjük, mint azt az illetőt. Értelmes emberek tudják ezt. És azt is, hogy mit gondoljanak egy olyan férfiról, aki lequrváz egy nőt, akit állítólag szeretett. A nem értelmes emberek véleménye meg nem számít.


Szerintem ebben a helyzetben az a legfontosabb, ami a babának jó. Neki meg nyugalomra van szüksége. A legjobb az lenne neki, ha nem keresnéd az exedet, nem erőltetnél semmit, viszont, ha jönne látogatni a gyerekét, az örömmel fogadnád. Lehet, hogy neki is idő kell, számára is sokk lehetett az hogy született egy nemkívánt gyereke. Meg ha Téged nyugodtnak lát, talán előbb rendezni tudja magában a viszonyt a kislányával. És állítólag a gyereknevelésben nagyon fontos az, hogy sokszor nem a tények okoznak fájdalmat és sérülést a gyereknek, hanem az, ahogy felfogják őket. Vagyis ha elfogadod és természetesnek kezeled azt a helyzetet, hogy az Apa nem fogadja el a gyerekét, akkor a kislányodnak is kevesebb sérülése lesz később. Ha úgy alakul a helyzet, hogy továbbra se kíváncsi Apuka a gyerekre és a gyerek kérdezősködik utána, én azt mondanám a helyedben, hogy Apa azért nincs itt mert nem érdemel meg Téged. És ugye ez igaz is.


Különben azért írtam be most, ide mert nagyon feldühített a válaszadók egy része, az abortusz szorgalmazásával. Magyarországon mindenki azzal jön, azt lihegi, hogy a gyerek a legnagyobb érték, a gyerekért mindent stb. Aztán ha valaki nem 35 évesen, öt diplomával, 50 év munkatapasztalattal, rózsadombi villával, gyémántköves 30 karátos jegygyűrűvel a kezén esik teherbe, akkor mindenki őrjöngve huhogja, hogy "Vetesd el, vetesd el!!!" Tovább nem írom a véleményemet, mert kimoderálnak.

2010. szept. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak, azt hiszem te adtad a legjobb és legértelmesebb tanácsot. Megpróbálom békén hagyni, és beletörődni ebbe a helyzetbe. Mindenki élje az életét, aztán majd meglátjuk mit hoz a jövő. A gyerekeimnek pedig mindenképpen a legjobbat szeretném nyújtani.
2010. szept. 29. 18:06
 60/66 anonim ***** válasza:
54%

"Ő kijelentette, hogy neki nem kell és kész!

Ennyi, csináljak amit akarok!!!

Nem állt velem szóba többé!

Január óta szinte semmit sem beszéltünk, homokba dugja a fejét!"


Nem dugja homokba a fejét kijelentete hogy nem akkarja a gyereket nevelni akkor meg mégis miről beszélnétek.

Minek erőlteted a dolgot, csak tönkre vágod mindenki idegeit, a babával és a másik 2 gyerekkel az élen.

2010. szept. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!