Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azt mondják az emberek 80%-a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt mondják az emberek 80%-a azét válik el, mert képtelen megbeszélni a problémákat a másikkal. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Két párkapcsolati könyvben is ezt olvastam.
2023. ápr. 12. 13:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg azért, mert az évek során sokat változunk és gyakran a két fél ellentétes irányba változik meg.
2023. ápr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

Könyvben olvasta 😃


Mucukàm, a gyakorlatban 1000 és 1 oka lehet, bár az igaz, hogy a megfelelő kommunikáció sokat javít egy-egy helyzeten.


Én hiába beszéltem a volt férjemmel, próbáltam vele sokféleképpen megértetni, mi a probléma, ő meg inkább ordibált és megpróbált megfélemlíteni, mivel más eszköz nem volt a kezében.


Bevontam a családsegítő szolgálatot is, a szüleimet is. Olyannyira elfajult a helyzet, és senki, de tényleg senki nem tudta vele megértetni, miért nem teheti azt, amit.


Elméletben szép és jó, de gyakorlatban már nem biztos, hogy működik.

2023. ápr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az tény, hogy a legtöbb ember Magyarországon úgy kommunikál, hogy vagy ő győzi le a másikat vagy őt győzi le a másik. Na, ez párkapcsolatban nem működik.
2023. ápr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
2# Mi a problémád vele, hogy olvastam valamit egy könyvben?
2023. ápr. 12. 13:30
 5/29 A kérdező kommentje:
3# Igen, erről is ír az egyik, hogy ezt az egyikünk győz hozzáállást érdemes elfelejteni.
2023. ápr. 12. 13:31
 6/29 anonim ***** válasza:
73%
#2: A kommunikáció 2 személyes dolog. Az, hogy csak te beszéltél hozzá az nem kommunikáció.
2023. ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
A hiányos, rossz kommunikáció szerintem hozzájárul a kapcsolatok megromlásához. Nem tudják az emberek normálisan kifejezni az érzéseiket, a vágyaikat, a problémáikat. Ugyanakkor lehetnek olyan problémák is, amiket élethosszig is lehetne átbeszélni, akkor sem változnának. Ilyen az érzelmek megváltozása, elhidegülés,stb.
2023. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
81%
Sok kapcsolatban jellemző, hogy egyik vagy mindkét fél nem tud/akar a problémákról beszélni, ugyanakkor közel sem oldható meg minden megfelelő kommunikációval sem. Én pl. egyszerűen kiszerettem anno a férjemből, és nem volt mögötte konkrét dolog, nem bánt szarul velem, nem hanyagolt el, részemről elmúlt a szerelem, és barátivá szelídültek az érzéseim. Szóval, így csak a válás maradt. Vagy ahol mondjuk monogám kapcsolatban az egyik megcsalja a másikat (nincs otthon se gond a szexszel), amit elmond, de a másik nem tudja megbocsátani, marad a szakítás. És még írhatnék példákat. Szóval, a 80% túlzó, valóban vannak menthető kapcsolatok, ha tudnak, és akarnak a felek beszélni, változtatni ezen-azon, de sablonként nem húzható rá ennyi szitura.
2023. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%

2-es!


"Én hiába beszéltem a volt férjemmel, próbáltam vele sokféleképpen megértetni, mi a probléma, ő meg inkább ordibált és megpróbált megfélemlíteni, mivel más eszköz nem volt a kezében."


Tehát képtelen volt megbeszélni a problémát, ezért elváltatok.

Pont, ahogy a kérdező olvasta a könyvben.

Szerintem több, mint 80% azért válik el.

2023. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 vayma ***** válasza:
100%

A volt férjemmel jobbról balra és balról jobbra is átbeszéltük a problémát. Megoldást viszont nem találtunk, így kulturáltan elváltunk.


Van, hogy egyszerűen csak máshogy változtok, ami tudom, hogy rémisztő sokaknak, mert ezt nehéz tevőlegesen befolyásolni.

2023. ápr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!