Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azt mondják az emberek 80%-a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt mondják az emberek 80%-a azét válik el, mert képtelen megbeszélni a problémákat a másikkal. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Két párkapcsolati könyvben is ezt olvastam.
2023. ápr. 12. 13:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
75%
Ez hazugság. De jól hangzó, és arra a célra amire be van dobva pont megfelel az olyan embereknek akik sosem néznek jobban utána.
2023. ápr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem - és a környezetemből vett példák alapján - a válsádok többsége azért következik be, mert sokan egy alapvetően problémás, működésképtelen kapcsolatot alakítanak házassággá. De tény, hogy sokszor probléma, hogy a felek képtelenek a problémamegoldó kommunikációra.
2023. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
51%

"Azt mondják az emberek 80%-a azét válik el, mert képtelen megbeszélni a problémákat a másikkal. Mit gondoltok erről?"

a tipikus keresztény hozzáállás: "amit Isten egybekötött, azt ember szét ne válassza". aztán sokkal egyszerűbb az embereket cseszegetni, hogy biztos csak nem ültek le megbeszélni a problémáikat, mint szembemenni az istenük vélt utasításával.

2023. ápr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is gond volt, mivel ő teljesen másképp látta a dolgok 99%-át, mint 9999 másik ember. Csak a saját álláspontja volt az igazi.
2023. ápr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem a válás sok, hanem a házasság. Nem válás előtt kell gondolkodni hanem a házasodás előtt.
2023. ápr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg azért, mert nincs elég önismerete és emberismerete neki megfelelő társat választani.


Mindenki úgy keres párt, hogy kit szeretne, milyet szeretne. Ez tök jó, de nem mindig vág egybe azzal, hogy ki illik hozzá ténylegesen. Nem mindig jók ám azok az ellentétek, hiába érzed magad menőnek attól, hogy milyen partner oldalán villoghatsz. Aki nem tudatosan választ, az készüljön a válásra.


Én nem hiszek abban, hogy ha eleget pofázol a másikkal, akkor majd összeilletek, ha már ott vagytok. Igen, vannak dolgok, amiket meg lehet beszélni és vannak, amiket nem.


Nálunk az okozta a válást, hogy különböztünk dolgokban. Lehetett róla beszélni napestig, három megoldás volt: én feladom magam és olyan leszek, aki hozzá illik, ő feladja magát és ráerőlteti magát arra, ami hozzám illik vagy pedig megköszönjük a közös éveket, a kapcsolatunk szép részeit és elengedjük egymást, hogy azzal legyen, aki mellett nincs hiányérzete.

2023. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkivel lehet kommunikalni. El lehet jarni kommunikacios treningekre meg lehet mashogy fogalmazni ha problemad van, de ettol fuggetlenul utkozhetsz falakba.

En eleg jol banok a szavakkal, de hiaba bujtatom szep kontosbe, ha a masik fel ellenall. Beszelhetek szepen, csunyan, kiabalhatok, sirhatok, kerhetek valamit kedvesen, ha mindhiaba. Nem egy emberen mulik.

2023. ápr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
51%

A férfiakba az van beleverve hogy nem lehetnek érzésisik. Ha sírsz akkor lány vagy, és hasonló gondolatokat tőmnek a fejükbe.

Így ők általában nem beszélnek az érzéseikről. És erre simán rámegy a kapcsolat, mert azt a bánatot, problémát, rossz érzéseket amit egy kapcsolat levehetne egy férfiról. Azt inkább alkoholba fojtják, vagy elmennek prostihoz/ megcsalás, és egyéb nyalánkságok.

2023. ápr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Igaz, mert nincs konfliktusmegoldó képességük egymásnak, nincs mintájuk, türelmetlenek.
2023. ápr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Nálunk inkább a megromló kapcsolat következménye volt a rossz kommunikáció. Az exférjem amúgy sem egy kommunikációs zseni, nekem pedig semmi kedvem nem volt beszélgetni vele. Egyszerűen elengedtem az egészet, és el is halt a kapcsolat.
2023. ápr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!