Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha hozzámennék vkihez akinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha hozzámennék vkihez akinek van lakása, kocsija, és gyereket szülnék amik miatt nem tudnék magamnak gyűjteni mert a családba menne a pénzem, akkor válás vagy a férj halála után mehetnék az utcára a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Én albérletben élek és rendszeresen olyan pasik találnak be akiknek van lakása vagy a szülei háza az övé lesz, be vannak biztosítva.

Nekem ugye olyan lenne praktikus akivel együtt rudnánk gyűjteni közös ingatlanra, de mivel jobban keresnek általában nálam mimt én a közalkalmazotti diplomámmal, így közös ingatlanba nem is igen akarnának belemenni sem, mert maguknak egyedül is megtudnák hiteleztetni mef törleszteni.


Én kilátást sem látok arra hogy nekem valaha is sajat ingatlanom legyen mindenféle segítség nélkül, esetleg öregkoromra tudnám megvenni kifizetni ha nem minuszolnám meg az életem családdal gyerekekkel is anik elvinnék mindenem hisz a maradékot is ha lenne inkább tenném akkor már a babakötvénybe hogy a gyerekeim ne egy szál bőrönddel indítsam majd el az életbe.


Jól látom az egészet hogy kész szívás és riziko lenne nekem mindenhogy férjhez menni, gyereket szülni?



#gyerekek #nők kisemmizése
2023. máj. 28. 17:51
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
3%

5

Azért nem egészen így alakulna a helyzet, ha 2010-Ben jöttek össze, és a vagyonát AKÖZBEN halmozta így fel a faszi, amíg a nővel életttarsként együtt éltek, MAJD házasság lett a vége... Lehet megkeresem neked az egyik hasonló kimenetelű kérdést, ahol a válófél nem értette, miért is ítélte a bíróság megis a másiknak az ő vagyona felét még így is..


Lényeg a lényeg, hogy ha elotte élettársi kapcsolatban voltak a 10 évig, együtt éltek, ÉS ez házassággal végződött, ügyvéddel bármikor érvényesítheti a 10 év alatt szerzett vagyonra is a részét. Utána lehet olvasni a jogi résznek.


Kérdező: alapvetően viszont igen, házasság előtt levő vagyon/tulajdon nem képezi a közös vagyont, csak a házasságkötéstől szerzett feleződik (ha nincs házassági szerződés ami mást mond). Ergo ha összeházasodtok, és o közben örököl, akkor onnantól már az is közös vagyonba számítódik, mivel házasok vagytok, ami a jog szemében egy vagyon közösség.


Bizonyítható élettársi kapcsolat is bele számítódik mint írtam, amennyiben házassággal “végződik”.


Egyéb esetben viszont valóban nem jár, az a másik fel saját tulajdona, ami előtted volt.

2023. máj. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
33%

11 vagyok

Egy valamit rosszul írtam, ezt most javítom is:


Házasság alatt örökölt vagyon a saját külön vagyonba számít, nem a közösbe: “ házasság alatt örökölt, vagy ajándékba kapott vagyon is csak azt a házastársat illetik, aki azt kapja. Tehát ez az örökölt, vagy ajándékba kapott vagyon (pl. a szülőktől örökölt ingatlan) is az öröklő, vagy megajándékozott házastárs különvagyonába fog tartozni.”


Viszont a másik amit írtam, az helyes:

“… Érdemes azt is tudni, hogy a vagyonközösség kezdő időpontja lehet korábbi, mint a házasságkötés napja: amennyiben a felek a házasságkötést megelőzően élettársak voltak, úgy a házasságkötéssel az életközösség kezdő időpontjára visszamenőleg jön létre a vagyonközösség!”

Link: [link]

2023. máj. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól értem tehát gebedjen bele a nő az anyaságba egyedül anyagilag es mindenhogy.

Hogy lehet erre vágyni?

2023. máj. 28. 19:53
 14/37 A kérdező kommentje:

Egy férj és a lakása a nőnek egy munkásszálló magyarán. Munka is van amiért a nő fizet, de szállás is amig kegyeskednek azt nyújtani.

Könnyen kéregetik hát a nők kezét meg könnyen vannak a felcsinálással is.

2023. máj. 28. 19:57
 15/37 Cpt_Obviously ***** válasza:

Vagy legyen értelmes és válasszon jól, csak valódi ismeretség/ és együttélés után mondjon igent, a gyerek meg akkor jöjjön, ha már kiderült hogy működik a házasság...


Amúgy ha meghal a férj a haszonélvezet a feleség "jussa".

2023. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek születése előtt dolgoztál, akkor 6 hónapig kapsz CSED-et, ami a fizetésed 100%-a, plusz CSP, tehát nem csökken a bevételed. Utána 1,5 évig kapod a fizetésed 70%-át. Igen, a gyerek pénzbe kerül, de a költségeket közösen álljátok. De tegyük fel egyedül élsz, és kifizetsz 90 ezret albérletre, vagy gyereked van, de nem fizetsz albérletet, mert a párodnak van lakása, akkor még mindig az utóbbival jársz jobban.
2023. máj. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Ha korrekt amit a 15-os mondd, tehát a feleség kapja utána a haszonélvezetit, akkor nem kerülnél utána sem az utcára.


Valóban olyat kell találni, akivel családként együtt tudtok gondolkodni, megvan a kölcsönös bizalom, hosszú távon működtök. És akkor nem lesz ebből hátrányod. De jól kell társat választani, az is tény.

2023. máj. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Tudom h a nőnek is van penze de nek az egész megy a családra.

Ekkora kockázatot én nem vállalok bizalomra hogy 50-50 hogy elhagy.

Ez nekem túl nagy ár lenne hogy gyerekeket kockáztassak ezzel.

Nem hazárdírozásra szeretnék szülni.

2023. máj. 28. 21:14
 19/37 A kérdező kommentje:
*neki
2023. máj. 28. 21:15
 20/37 A kérdező kommentje:
És nem vendégként lakni a saját családomban (wtf)
2023. máj. 28. 21:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!